Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ulepsz Poznań

Ulepsz Poznań

Poznań

Ulepsz Poznań to niezależna inicjatywa zbierająca ludzi, którym zależy na Poznaniu. Z bloga, mającego za swój cel katalogowanie ciekawych urbanistycznych pomysłów z całego Świata, przeistoczyła się w grupę obywateli, która wcześniej zebrane pomysły (i nie tylko) próbuje wdrożyć w życie na własnym poznańskim podwórku.

Naszym priorytetem jest zwiększanie zainteresowania poznaniaków różnorodnymi aspektami miasta, w którym żyją.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3473 PLN z 1000 PLN

87 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

347%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.04.2013.

Pomalujmy schody na Wildzie!

O projekcie

Realizacja projektu pomalowania schodów przy ul. Chwiałkowskiego trwa już od kilku miesięcy. Po tym jak nasz pomysł Miejskich Regałów Książkowych zdobył III miejsce w konkursie "Centrum Warte Poznania", postanowiliśmy nagrodę pieniężną przeznaczyć na kolejną miejską inicjatywę. Zorganizowaliśmy więc dla poznaniaków konkurs na najciekawszy projekt pomalowania zaniedbanych schodów, którego celem było odczarowanie tej szarej i nieprzyjemnej przestrzeni. Pieniędzy z nagrody starczy nam jednak wyłącznie na farby. Tymczasem schody wymagają przed pomalowaniem remontu podstopni. 

Po chwilach zwątpienia wywołanych decyzją Zarządu Dróg Miejskich, który nie zgodził się na przeprowadzenie akcji, przy wsparciu mieszkańców, mediów oraz pana Mariusza Wiśniewskiego, radnego Miasta Poznania, udało się namówić pana dyrektora Szukałę do zmiany decyzji. Z czasem uzyskaliśmy również poparcie Rady Osiedla Wilda, która postanowiła sfinansować niezbędny remont podstopni schodów. ZDM uznał jednak, iż 2000 złotych przeznaczonych przez RO, to zbyt mała suma by doprowadzić je do właściwego stanu. 

Nie mając odpowiednich środków by jednocześnie wyremontować i pomalować schody, postanowiliśmy zwrócić się o pomoc do Was. Udowodnijmy, że uda nam się wyremontować schody za tysiac złotych. Według nas to wystarczająca suma by umożliwić realizację projektu, który upiększy szarą i zaniedbaną przestrzeń! W związku z tym, iż posiadamy wszelkie zgody na realizację pomysłu (zarówno od ZDM, jak i Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta), udział instytucji miejskich nie jest nam w realizacji projektu potrzebny. Wyremontujemy i pomalujemy te schody sami!

AKTUALIZACJA: Wasz silne wsparcie dla projektu sprawiło, iż ZDM postanowił we własnym zakresie wyremontować schody! Ma on zostać przeprowadzony do końca czerwca. Zebrane środki postanowiliśmy przeznaczyć na uatrakcyjnienie nagród dla pierwszych 3 najlepszych projektów, a także na większa ilość zieleni przy schodach. O konkretach będziemy informować do końca przyszłego tygodnia (do 10.03)! 

Chcąc zaangażować mieszkańców w proces polepszania jakości poznańskiej przestrzeni miejskiej zorganizowaliśmy konkurs na najlepszy projekt pomalowania wildeckich schodów! Więcej informacji TUTAJ!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.04.2013 00:12