Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Szczygliński

Marcin Szczygliński

Płock, woj.mazowieckie

Urodziłem się w 1983 roku, w Płocku.
Od dziecka interesowałem się komputerami, a pierwsze kroki w programowaniu i grafice stawiałem na komputerach Commodore 64 i Amiga 600. Pasję to rozwijam zawodowo, zajmując się głównie technologiami webowymi, a hobbystycznie, po godzinach - grafiką. Pracowałem jako programista, grafik 3D oraz 2D w branży reklamowej, prowadziłem również własną firmę zajmującą się webdevelopingiem. Obecnie po godzinach zajmuję się rozwojem autorskiego projektu - webowego systemu operacyjnego - PHPOS.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1979 PLN z 8000 PLN

42 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2014.

PHPOS - polski, webowy system operacyjny

Dodano: 15.06.2014, 18:54
atom
atom
Jeśli to POLSKI projekt to proponowałbym nadać Mu POLSKĄ nazwę.

Bardzo mnie wkurza, gdy nasze rodzime produkty posiadają zagraniczne nazwy.

Pozostało 8 dni do końca, trzymam kciuki, aby udało się Wam uzbierać 8000zł.
Dodano: 26.05.2014, 19:25
Gregsta
Gregsta
Oj, ale wy jeden z drugim dziwni jesteście.
Akurat ten projekt obserwuję i ręce załamuję, co piszą niektórzy.
Internetowe OS-y nie istnieją? No przecież nawet autor dał odnośnik, że sprawa taka istnieje i jak się nazywa po imieniu. Ja nie wiem co jest z tą Polską, ręce idzie załamać, zamiast swojego wspierać, to samo biadolenie i zawistne hejty.
Na innym portalu też czytam co innego - że projekt niedopracowany i nie warto. No załamka - bo naturalnie nikomu się nie chce nawet przeczytać, że to bardzo wczesna, wstępna wersja i dopiero Autor chce go rozwinąć i na to zbiera kasiorę, a wy tylko potraficie podcinać skrzydełka i z miejsca zgnoić. No nic tylko pogratulować.
Panie Marcinie, przyjeżdzaj Pan do UK i rób swoje po prostu, tu chociaż normalnie Pan zarobisz. Sam się spotkałem z podobnymi rzeczami ... dlatego do PL to ja jedynie na wakacje przyjeżdżam, na grzyby itp... bo nic się nie da.
Życzę powodzenia !!!
Dodano: 26.05.2014, 12:22
Marcin Szczygliński
Marcin Szczygliński
Panie Nolias,
To w takim i wikipedię musi Pan przeredagować, skoro wg Pana nie istnieje coś takiego jak webowe OS-y.
pl.wikipedia.org/wiki/WebOS
Pozdrawiam
Dodano: 25.05.2014, 20:07
nolias
nolias
No chyba śmieszni jesteście. Dodatek "webowy" niczego nie zmienia, system operacyjny, to system operacyjny, a to jest zwykła aplikacja webowa. Wy uważacie, że warto wspierać, bo coś robi, bo potencjał, a ja uważam, że nie warto wspierać nikogo, kogo nie stać na szczerość... Ludzie nie techniczni, nie związani z informatyką, będą myśleli, że to będzie jakaś alternatywa dla Windowsa itp., a tak nie jest. Jest to aplikacja i tak powinno się to nazywać, opisywać i promować. Jeżeli autor robi to inaczej, to najzwyczajniej na świecie oszukuje ludzi.

A i Panie Marcinie, nie muszę czytać opisu. OS to OS. Saper nie jest OSem, VirtualBox nie jest OSem. TeamViewer nie jest OSem i panel zarządzania w jakimkolwiek systemie NIE JEST OSem... Jeżeli będzie Pan tę aplikację nadal tak nazywał, to robi Pan z siebie błazna i idiotę.
Dodano: 16.05.2014, 14:00
zlloty
zlloty
Nie bić piany, system operacyjny, czy aplikacja. Najważniejsza jest funkcjonalność. Maruderzy typu "Argonauta" również niczego nie wnoszą. Jeśli sami się nie będziemy potrafili zorganizować, to faktycznie tak będzie, jak Argonauta pisze. Niemniej wierzę, że potrafimy osiągnąć wiele we własnym kraju. Szlag mnie trafia, gdy maruderzy bombardują polskie inicjatywy, bo "system operacyjny", a nie "aplikacja", albo że polski supersamochód ma silnik z Audi.
Wsparłem projekt, choć w branży nie siedzę i zapewne nigdy nie skorzystam z jego dobrodziejstw. Niemniej każdy przejaw inicjatywy jest cenny, więc Marcin! Trzymaj kurs!
(a przy okazji zacznij się już zastanawiać, jak zarabiać na tym kasę, bo projekty "dla ludzi" szybko upadają właśnie z powodu braku środków)
Dodano: 16.05.2014, 12:54
Piochfinder
Piochfinder
Projekt bardzo ciekawy, IMHO ogromny potencjał :).
Wsparłem i trzymam kciuki. Myślę, że może to być ciekawa propozycja również dla osób chcących zbudować własny NAS.
Będę śledził uważnie rozwój :).
Dodano: 15.05.2014, 20:27
Marcin Szczygliński
Marcin Szczygliński
@Grzegorzu, dzięki.
@Argonauto: znam sytuację w Polsce, niestety, ale póki co zobaczymy co z tego wyjdzie, jestem dobrej myśli. Historię polskiej informatyki też znam, szczególnie właśnie dotyczącą Pana Karpińskiego.

Pozdrawiam
Dodano: 15.05.2014, 18:14
Gregsta
Gregsta
Hello, demo wersja całkiem obiecująca, mam nadzieje ze uda się bardziej rozwinąć projekt. Życzę powodzenia !!!! Oczywiście deklaruje wsparcie i podpisuje się obiema ręcami i nogami !!!!
Dodano: 15.05.2014, 13:47
Argonauta
Argonauta
Daj sobie spokoj Marcin z promowaniem czegos w Polsce!!! Polacy lubia wszystko krytykowac, narzekac jak to w Polsce jest zle, a za granica dobrze, tylko ze za granica to sie docenia rodzimych tworcow, stad zachodnie kraje sie dorobily, a w Polsce jest tylko krytyka i klody pod nogi zdolnym ludziom. Przyklad elektronika Jacka Karpinskiego. Dzisiaj bylibysmy Dolina Krzemowa, bo on pierwszy zminimalizowal rozmiary komputerow na 10 lat przed Gatesem i IBM. Robil to dla Polski, a Polska tak mu podziekowala, ze skonczyl w biedzie, a kompy i software kupujemy glownie z USA. Elektronik Stefan Kudelski wyjechal z PRLu do Szwajcarii, dzisiaj jego rodzina to multimilionerzy. Pakuj sie Marcin za granice, inne kraje docenia to co umiesz, a Polak jak krytykowal ze cos mial za darmo, to najlepiej jak bedzie musial zaplacic. Zapraszam do UK. Z tym co umiesz tutaj dorobisz sie kasy, a w Polsce garba od roboty i ataku serca z depresji. Zostaw Polske takim co wszystko krytykuja i zastanawiaja sie czemu za granica jest lepiej.
Dodano: 14.05.2014, 23:30
Marcin Szczygliński
Marcin Szczygliński
Witaj, dziękuję za wsparcie, ale zaznaczę to jeszcze raz - wszędzie zostało napisane, iż jest to "webowy" system operacyjny, bazowany wizualnie na interfejsie znanym każdemu - z systemów Windows, tak aby każdy szybko się w tym odnalazł - więc siłą rzeczy logika działania jest zawarta już w samej nazwie, a całość wyjaśniona jest dokładnie w opisie. Pozdrawiam
Dodano: 14.05.2014, 23:21
sandie
sandie
Cześć Marcin, wsparłem Twój projekt, ale jako człowiek z branży uważam, że nie powinieneś aplikacji reklamować jako systemu operacyjnego. Pozdrawiam.
Dodano: 14.05.2014, 9:58
Marcin Szczygliński
Marcin Szczygliński
Przeczytał Pan w ogóle cały opis?
Jeśli nie, to proszę się zapoznać.
Dodano: 14.05.2014, 9:16
nolias
nolias
Jak można nazywać aplikację webową systemem operacyjnym? To nie jest system operacyjny, a każdy kto wspiera ten projekt, wspiera oszusta. Bo oszustem jest ten, kto podaje fałszywe informacje, a ten Pan właśnie to robi. System operacyjny jest to jednostka, która pozwala sterować w pełni całym sprzętem komputerowym. A to jest tylko APLIKACJA webowa, która coś tam sobie robi... Istnieje w tym 'OSie' możliwość instalacji sterowników, aplikacji, sprzętu lub czegokolwiek innego? Nie, a nawet jeżeli miałoby to miejsce, to pośredniczyłoby to pomiędzy userem, a prawdziwym OSem... Ten system to kupa, pomimo tego wspierałbym go i chwalił, gdyby twórca nie oszukiwał ludzi. Jeżeli chodzi o administrację serwerem, o której jest wspomniane w opisie projektu. Ta aplikacja TEGO NIE ROBI. Administracją serwerem zajmuje się np. darmowy Webmin, ale nie to. Dodatkowo webmin też jest bardzo intuicyjny.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2014 18:06