Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin i Michał Bielawscy

Marcin i Michał Bielawscy

Buk

Bracia, którzy już jako mali chłopcy jeździli starymi komarkami po polnych i leśnych drogach. Pasja do zabytkowej motoryzacji nigdy ich nie opuściła. Po dwóch latach pracy nad prototypem wyjątkowego pojazdu z silnikiem spalinowym chcą dopracować wersję elektryczną. Jednoślad ma być rowerem nawiązującym do pierwszych motocykli. Przemawia też przez nich lokalny patriotyzm - stawiają sobie za cel, aby jak największa liczba elementów była wykonana w Polsce i to w najwyższej jakości.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

68930 PLN z 30000 PLN

252 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

229%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2015.

Polski Pojazd

O projekcie

Pomóż nam dokończyć budowę prototypu elektrycznego roweru nawiązującego do motocykli z początku XX wieku. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej elementów było wykonywanych w Polsce, najlepiej ręcznie i z najlepszej jakości materiałów.

Udało się!!!!!

Cel nr 1 osiągnięty!!!!

Walczymy o cel nr 2!!!

 

 

Aktualności

19.05.2015
Startujemy z naszym projektem na PolakPotrafi.pl! Sprawdźcie jakie nagrody za wsparcie dla Was stworzyliśmy!

12.05.2015
Nasz projekt wspiera Rafał Sonik!! Już niebawem dowiecie się co myśli na temat naszego pojazdu!


zdjęcie MCH PHOTO

12.05.2015
Nasz projekt wspiera Włodzimierz Zientarski!! Zobaczcie jaki materiał wideo z nim nagraliśmy!

24.06.2015
To jest dla nas ogromna niespodzianka. Jest nam też strasznie miło zakomunikować, że osobą, która wspiera nasz projekt jest Bartłomiej Topa!! Bardzo dziękujemy za pomoc.

01.07.2015

Kolejny szok... Największy w Polsce projekt motoryzacyjny dostrzega takich maluczkich jak my... Team Arrinera Hussarya wspiera Polski Pojazd!!!

 

Galeria

 

 

Szczegóły

Marzy nam się pojazd, który będzie się składać z możliwie największej liczby ręcznie wykonywanych podzespołów na terenie naszego kraju. Do tej pory samodzielnie sfinansowaliśmy budowę następujących elementów wykonanych przez polskich rzemieślników:

Rama

Atrapa zbiornika

Przednie zawieszenie

Siedzenie

Paski

Kierownica

Sakwa

Atrapa silnika elektrycznego

Staramy się, aby podzespoły były możliwie najwyższej jakości. Chcemy wszędzie zaznaczać to, że rower jest wyprodukowany w Polsce. Chcemy być dumni z haseł:

Made in Poland
Handmade in Poland

Innowacje

Staramy się też myśleć innowacyjnie. Dlatego też w planach mamy sterowanie niektórymi funkcjami roweru za pomocą telefonu. To przyszłość, ale już teraz stworzyliśmy wyjątkowy player. 

Do czego ma służyć? Jeśli zamówisz u nas konkretny model pojazdu, otrzymasz filmik z jego montażu. Będziesz mogła/mógł zobaczyć jak składamy specjalnie dla Ciebie rower i to z sześciu kamer. Mało tego, sam/a będziesz decydować z której kamery chcesz mieć podgląd. Tutaj możesz zopbaczyć jak ten player może się przydać w innych sytuacjach, np. kierowcom rajdowym może pomóc w analizie ich jazdy.
Tutaj możesz zobaczyć np. zabytkowego Mustanga z 1970 roku, który brał udział w zawodach ClassicAuto Cup w Kielcach

sprawdźhttp://mychoiceplayer.com/

 

 
Pomysłodawcami projektu jest dwóch braci – Marcin i Michał Bielawscy.

Pochodzą z małego miasteczka Buk - 30 km na zachód od Poznania.

Od najmłodszych lat interesowaliśmy się zabytkową motoryzacją. Już jako dzieciaki z kolegami jeździliśmy komarami, jawkami 50, potem jawą 250 i Osą po dróżkach okolicznych łąk. Teraz tymi samymi trasami odbywamy jazdy testowe naszym rowerem wyglądającym jak zabytkowy motocykl.

Kiedyś kiedy dzieciaki najczęściej bawiły się przy trzepaku, naszym placem zabaw była ta kuźnia. To tutaj mieliśmy pierwszy kontakt z narzędziami, z mocą benzyny poznaną na własnych włosach;) czy wreszcie zapoznawaliśmy się z podstawami metalurgii kiedy wyciągaliśmy z paleniska rozżarzone pręty. Jednym słowem patologia;) Wychowaliśmy się w tej kuźni.

Nasz dziadek był kowalem i podkuwał konie. Też chcemy mieć do czynienia z końmi - tylko mechanicznymi.

Michał sam zgłosił się na betatestera wszystkich nowych rozwiązań i kolejnych przedprototypowych konstrukcji:) On też z racji tego, że mieszka w Buku nadzoruje prace rzemieślników, ustala ewentualne poprawki i modyfikacje.
  
Większość decyzji technicznych, nt. wzornictwa podejmujemy wspólnie, jednak kwestią wizualną, komunikacją, marketingiem zajmuje się Marcin. Poza zaangażowaniem w projekt jest też operatorem kamery i w wolnych chwilach realizuje filmy razem z Mustang Klub Polska. Możecie zobaczyć je tutaj
 
Pomagają nam koledzy znani już od szkoły podstawowej:
Marek –inżynier, projekty - Marcin siedział z nim w podstawówce w ławce

 

Marek - artysta spawacz ;-) - podobnie jak wszyscy pozostali, chodził do tej samej szkoły podstawowej co pozostałe chłopaki

Tak jakoś wyszło, że jest 4xM: Marek, Michał, Marcin, Marek


 

Pierwsze motocykle na początku XX wieku charakteryzowały się własnie taką linią. Pierwsze Nortony, Harleye czy Indiany miały sztywny tył, charakterystyczne silniki w ukladzie V czy single. To były bardzo proste konstrukcje.

Z kolei rowery z silnikami spalinowymi w podobnej stylistyce są popularne w USA. Chcieliśmy jednak stworzyć coś własnego wykorzystując rozwiązania, które  pojawiały się w konstrukcjach amerykańskich jak i europejskich.


 
                                
 

 

 

kwota 30 000 zł

  
Pieniądze, o które się staramy pozwolą nam na dokończenie prac nad elektryczną wersją naszego wyjątkowego roweru. 

Musimy przetestować i wybrać najlepszy silnik elektryczny i akumulatory, które chcemy docelowo wykorzystać w naszym rowerze.
Obecnie atrapa silnika jest wykonana jako frez. Zależy nam na tym, aby ten element był odlewany z aluminium. Do tego celu muszą zostać wykonane matryce jak i same odlewy.
 
 
 

 

kwota 60 000 zł

 
Marzy nam się zakup i sprowadzenie z USA profesjonalnych przyrządów do budowy ramy i przedniego zawieszenia. Jeśli uda się zebrać tak dużą kwotę będziemy dysponować najnowocześniejszymi przyrządami na świecie. To byłaby bajka;)

 

 

kwota 75 000+


To byłoby już szaleństwo:) Dzięki tej kwocie dopracowalibyśmy kolejne wersje naszych pojazdów. Mamy ich kilka w planach i jesteśmy przekonani, że zrobią na Was wrażenie. Zapewniamy Was, że każda złotówka przełoży się na perfekcyjnie wyprodukowany kolejny pojazd.
 
 
 

 

Dziękujemy też:

  

Świat motocykli
innpoland.plwww.polskipojazd.pl
www.facebook.pl/polskipojazd
marcin(małpa)polskipojazd.pl
tel do Marcina 609 033 652

 

 
 

To wyjątkowe auto będzie ukończone w przyszłym roku. Będziesz miał/a szansę poprowadzić Mustanga, który jest wyjątkowym projektem na skalę światową. Znaleziony w śniegu w Polsce. Odkupiony przez klubowiczów, aby go wspólnie odrestaurować. Więcej info tutaj

 

 

Oczywiście musisz uzbroić się w cierpliwość. Dostępny będzie dopiero w przyszłym roku. Nie potrafimy konkretnie powiedzieć w jakim dokladnie miesiącu. Jeśli tylko stwierdzimy, że mamy pojazd, z którego jesteśmy w 100 procentach zadowoleni to niezwłocznie damy Ci  znać , co oczywiście będzie jednoznaczne z jego otrzymaniem.

 

 

Oczywiście musisz uzbroić się w cierpliwość. Dostępny będzie dopiero w przyszłym roku. Nie potrafimy konkretnie powiedzieć w jakim dokladnie miesiącu. Jeśli tylko stwierdzimy, że mamy pojazd, z którego jesteśmy w 100 procentach zadowoleni to niezwłcznie damy Ci  znać , co oczywiście będzie jednoznaczne z jego otrzymaniem.

 

  

Dzięki za wsparcie!!! 

 

Media o Twoim projekcie:

Polski Pojazd czyli polski rower

moto.wp.pl | 2015-07-13

Co jakiś czas można usłyszeć o tym, że ma powstać jakiś nowy polski samochód. Najczęściej wspomina się o ekskluzywnych i szybkich modelach, które już budzą zainteresowanie zagranicznych klientów. Nie jest jednak tajemnicą, że Polska nie ma zbyt wielkich tradycji motoryzacyjnych i najlepiej wychodzi nam po prostu składanie aut na czyjeś zlecenie. Nie brzmi to może zbyt dumnie, ale do tej pory świetnie się sprawdzało. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy na arenie międzynarodowej nie mogli pochwalić się polskim... rowerem. I to nie byle jakim.

Polski Pojazd zebrał 40 tysięcy złotych. Czas na Kickstartera?

mamstartup.pl | 2015-07-13

Bracia Bielawscy udowadniają, że Polak potrafi. Konstruktorzy Polskiego Pojazdu zdobyli zainteresowanie internautów kampanią crowdfundingową na PolakPotrafi. A już w przyszłym roku planują ruszyć z masową produkcją roweru retro wyposażonego w silnik spalinowy.

Polski retro rower bije rekordy. Są pierwszymi w Polsce

moto.onet.pl | 2015-07-10

Bracia Marcin i Michał spod Poznania w tajemnicy, przez ostatnie dwa lata pracowali nad swoim pomysłem.

Pytamy twórców Polskiego Pojazdu o ich fenomenalny projekt retro roweru z... silnikiem

www.spidersweb.pl | 2015-07-10

Polski Pojazd to niesamowicie pozytywny i zakręcony projekt, który będzie swoistą reinkarnacją pięknych, XX-wiecznych motocykli. Pomysłodawcy nie idą jednak po linii najmniejszego oporu, bo zamiast budować zwykły motor postanowili zrobić… rower wyposażony w silnik. Postanowiliśmy zadać im kilka pytań na temat projektu.

Polski Pojazd, czyli rower z silnikiem czeka na produkcję! [zdjęcia]

gazetalodzka.pl | 2015-07-10

Polski Pojazd, czyli elektryczny rower wzorowany na wyglądzie motocykli sprzed 100 lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Bracia Marcin i Michał Bielawscy spod Poznania kończą budowę prototypu. Teraz na platformie Polak Potrafi zbierają fundusze na produkcję.

Wspomóż powstanie DVD i Blu-Ray "Co robimy w ukryciu"

www.film.gildia.pl | 2015-07-10

Polska publiczność pokochała nowozelandzkie wampiry. Niektórzy mówią, że film ma już status kultowego, inni, że w życiu tak głośno nie śmiali się na żadnym filmie. Dlatego Mayfly stara się wydać Co robimy w ukryciu na DVD i Blu-ray w naprawdę godnej oprawie.

Polski Pojazd, czyli rower z silnikiem czeka na produkcję! [zdjęcia]

www.expressilustrowany.pl | 2015-07-09

Polski Pojazd, czyli elektryczny rower wzorowany na wyglądzie motocykli sprzed 100 lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Bracia Marcin i Michał Bielawscy spod Poznania kończą budowę prototypu.

Polski Pojazd, czyli rower z silnikiem z Poznania. Czas na produkcję! [ZDJĘCIA, WIDEO]

srodawielkopolska.naszemiasto.pl | 2015-07-08

Polski Pojazd, czyli elektryczny rower wzorowany na wyglądzie motocykli sprzed 100 lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Bracia Marcin i Michał Bielawscy spod Poznania kończą budowę prototypu. Teraz na platformie Polak Potrafi zbierają fundusze na produkcję.

POLSKI POJAZD – CHCIAŁBYŚ MIEĆ TAKĄ MASZYNĘ W GARAŻU

antyweb.pl | 2015-07-08

Jeśli już piszę o crowdfundingu, to zazwyczaj o zagranicznym, amerykańskim. Dzisiaj kilka słów o rodzimym serwisie, a właściwie o projekcie, jaki się w nim pojawił. W PolakPotrafi.pl znajdziecie Polski Pojazd – rower, który wyglądem nawiązuje do motocykli z początku XX wieku. Pierwszy sukces osiągnięto, mogą być kolejne. Pasjonaci znowu pokazują, że można.

GRAN TURISMO EXPO - PIERWSZE TAKIE TARGI W POLSCE

www.motogen.pl | 2015-07-07

W pierwszy weekend lipca na torze w Poznaniu odbyła się impreza Gran Turismo Polonia. Ta edycja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy pod jednym dachem zgromadzono luksusowe pojazdy w ramach Gran Turismo Expo - pierwszych tego typu targów w Polsce. Liczba zaproszeń była ściśle limitowana, więc na wydarzenie trafiły przede wszystkim osoby zainteresowane zakupami.

POLSKI POJAZD

www.autostuff.pl | 2015-05-22

Bracia Bielawscy z Wielkopolski konstruują rower elektryczny w stylu retro. Swój projekt nazwali po prostu: Polski Pojazd.

Rower z silnikiem będzie produkowany pod Poznaniem

epoznan.pl | 2015-05-22

Nad projektem jednośladu nawiązującego do motocykli z początku XX wieku pracuje dwóch braci Marcin i Michał Bielawscy z Buku. Po przeszło dwóch latach prac nad swoim projektem, proszą o wsparcie Wielkopolan.

Nowy polski pojazd spod Poznania: rower w stylu retro [ZDJĘCIA]

www.mmpoznan.pl | 2015-05-20

W Buku rodzi się nowa marka. Powstaje tam prototyp roweru elektrycznego w stylu retro. Stylistycznie konstrukcja nawiązuje do sylwetki motocykli z początku XX wieku. Projekt wymaga sporych nakładów. Autorzy liczą na wsparcie Wielkopolan. Zobacz nowy polski pojazd!

Elektryczny rower retro powstaje pod Poznaniem

poznan.gazeta.pl | 2015-05-20

Pojazd wyglądem nawiązuje do motocykli z początków XX wieku. Twórcy projektu chcą zebrać co najmniej 30 tys. zł na dokończenie projektu.

Zaprojektowali niezwykły rower. Inspiracja? Motocykle sprzed 100 lat! [ZDJĘCIA]

kalisz.naszemiasto.pl | 2015-05-19

Dwaj bracia z podpoznańskiego Buku, Marcin i Michał Bielawscy stworzyli prototyp niezwykłego pojazdu. Wygląda jak motocykl, ale tak naprawdę jest to rower z silnikiem, inspirowany maszynami sprzed 100 lat. Zobaczcie, naprawdę robi wrażenie!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.07.2015 18:06