Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Kołodyński

Bartosz Kołodyński

Zalesie

Witam! Nazywam się Bartosz, jestem studentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym. Od dziecka pasjonuję się lotnictwem. W wieku 17 lat ukończyłem III kl. szybowcową, później ukończyłem podstawowe szkolenie spadochronowe, 2 lata temu udało mi się zdobyć licencję pilota turystycznego PPL(A). Do chwili obecnej spędziłem ponad 150 h za sterami - w dzień oraz w nocy. Poza lataniem interesuję się mechaniką i motoryzacją z minionej epoki : ) Moją pasją są także podróże.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8061 PLN z 8000 PLN

40 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2014.

Polska górą!

O projekcie

KIM JESTEM?

Witam! Nazywam się Bartosz, jestem studentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym. Od dziecka pasjonuję się lotnictwem. W wieku 17 lat ukończyłem III kl. szybowcową, następnie z powodów finansowych rozstałem się na chwilę z lotnictwem. Powrót w przestworza rozpocząłem ukończeniem podstawowego szkolenia spadochronowego i 2 lata temu udało mi się zdobyć licencję pilota turystycznego PPL(A). Do chwili obecnej spędziłem ponad 150 h za sterami - w dzień oraz w nocy. Kolejnym etapem jaki chcę podjąć jest uzyskanie licencji pilota zawodowego CPL(A). Poza lotnictwem interesuję się mechaniką i motoryzacją minionej epoki : )

 

POMYSŁ I CEL

Moją pasją są także podróże. Do tej pory przez 4 lata wraz z paczką znajomych organizowałem studenckie nisko kosztowe  wyprawy leciwymi busikami – Żukiem i Mercedesem MB 100, głównie na południe Europy. Nasz blog: http://alegdziejestesmy.blogspot.com/ Wówczas finansowaliśmy się sami, jednak ten projekt przerasta nasze możliwości.

Teraz, realizując mój projekt, chcę pokazać, że aby znaleźć piękne i ciekawe miejsca nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Zamierzam przesiąść się do innego środka lokomocji – samolotu Cessna 172 i udokumentować z góry uroki naszego kraju. Chciałbym także przyczynić się do popularyzacji lotnictwa w naszym kraju i zwrócić uwagę na to, że latanie jest bezpiecznie wbrew temu co pokazują media tworząc newsy dnia z wypadków lotniczych.

Zabieram ze sobą na pokład 3 osoby, które będą pomagały w realizacji projektu (filmowanie, zapisywanie informacji, notatek itp.) Leci także ze mną drugi pilot Adrian. Jeżeli ten projekt się powiedzie za rok planuję odbyć wyprawę (inspirując się wyprawami Tonego Halika) 4x4 „Polskie granice” leciwym (rok produkcji 1961) sowieckim samochodem terenowym Gaz 69 M (którego obecnie remontuję) odwiedzając miejsca sfotografowane z powietrza.

Początek tegorocznej wyprawy planuję na 22 sierpnia. Trasa jaką chcę pokonać przebiega wzdłuż granic Polski. Startując z warszawskiego lotniska Babice (EPBC) planuję w ciągu około 8 dni pokonać dystans 1200 mil morskich  (ok. 2000 km). Każdego dnia zamierzam odbyć ok. godzinny lot, po sfotografowaniu najbardziej malowniczych zakątków położonych na trasie lądować na kolejnym lotnisku. Zamierzam wybrać urokliwe lotniska regionalne lub prywatne, które moim zdaniem zasługują na większe zainteresowanie. Oprócz samego lotu planuję zwiedzanie okolic lotniska.

 

Z każdego etapu przygotuję wideo i fotorelację  opublikowane na stronie projektu.  http://polskagora.blogspot.com/

NA CO ZBIERAM?

Potrzebuję Waszego wsparcia do pokrycia kosztów paliwa i opłat lotniskowych (8000 zł).  Inne wydatki będą minimalne (na większości lotnisk znajdzie się kawałek łączki na namiot, miejsce gdzie będzie można doładować aparat i kamerę, wyżywienie – wiadomo - po studencku : ) Przemieszczanie się po ziemi autostopem (nie tylko by ograniczyć koszty, z doświadczenia wiem, że w ten sposób od miejscowych można uzyskać wiele informacji o okolicznych atrakcjach, których próżno szukać w przewodnikach).

Liczymy na Waszą pomoc!

Dziękujemy za każde wparcie! : )

 

 

 

NAGRODY ZA WSPARCIE

- Koszulki wyprawy z lotniczym motywem

- Wydrukowane zdjęcia wykonane podczas wyprawy

- Płyty DVD z wideo- i fotorelacją

- Album zdjęć

- Rysunek na specjalne życzenie wykonany przez uczestniczkę projektu :)

- Wycieczka na lotnisko

- …i wiele innych :)

 

 

 

*dokładna trasa przelotu w linku --> Dokładna trasa przelotu lub skyvector.com

 

 

Media o Twoim projekcie:

Polak potrafi, czyli zaprojektuj swoje marzenia!

www.se.pl | 2014-08-14

Masz ciekawy pomysł, ale ubieganie się o dofinansowanie z UE przyprawia Cię o zawrót głowy? Jest na to sposób! Dzięki inicjatywie "Polak potrafi" możesz spełnić swoje marzenia szybciej niż inni. Lot dookoła Polski, zjazd na nartach z góry, z której nie zjeżdżał do tej pory żaden Polak, czy książka o gotowaniu w kamperze - pomysły naszych rodaków są niewyczerpane!

Polak potrafi! Samolotem wzdłuż granic Polski

www.samoloty.pl | 2014-08-08

Bartosz Kołodyński, student Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym oraz pasjonat lotnictwa realizuje projekt, w którym chce pokazać, że aby znaleźć piękne i ciekawe miejsca nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Z samolotu Cessna 172 zamierza udokumentować  uroki naszego kraju. Chciałby także przyczynić się do popularyzacji lotnictwa w naszym kraju i zwrócić uwagę na to, że latanie jest bezpiecznie wbrew temu co pokazują media tworząc newsy dnia z wypadków lotniczych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2014 18:06