Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

filmpolonez

filmpolonez

Szczecin

Jak się jednak okazuje Legenda Poloneza jest wciąż żywa i pobudza wyobraźnię wielu, nie tylko żeglarzy ale i zwykłych ludzi, którzy pamiętają dawną chwałę jachtu. Dzisiaj pojawia się nowa nadzieja, że ta piękna część naszego dziedzictwa narodowego ponownie wypłynie w rejs sławiąc polskie żeglarstwo oraz rozpalając serca młodych ludzi.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5055 PLN z 100000 PLN

23 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.10.2018.

Polonez - Powrót Legendy

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

POLONEZ POWRÓT LEGENDY - pełnometrażowy film dokumentalny

Kiedy młody i odważny Kapitan Krzysztof Baranowski opłynął Polonezem świat w 1973 roku nikt nie przypuszczał, że przez następnych kilkadziesiąt lat jacht popadnie w tarapaty, które z czasem przykryją jego splendor całunem zapomnienia dla kolejnych pokoleń.

Jak się jednak okazuje Legenda Poloneza jest wciąż żywa i pobudza wyobraźnię wielu, nie tylko żeglarzy ale i zwykłych ludzi, którzy pamiętają dawną chwałę jachtu. Dzisiaj pojawia się nowa nadzieja, że ta piękna część naszego dziedzictwa narodowego ponownie wypłynie w rejs sławiąc polskie żeglarstwo oraz rozpalając serca młodych ludzi.

Film opowiada historię powrotu największego symbolu polskiego żeglarstwa. W momencie kiedy zaczynamy naszą historię poznajemy trzech mężczyzn, reprezentujących trzy różne pokolenia ściśle powiązane z Polonezem. Najpierw cofamy się w przeszłość, w którą przenosi nas  Pan Kapitan Krzysztof Baranowski, następnie obserwujemy teraźniejszość oczami Kapitana Filipa Gruszczyńskiego, który bacznie czuwa nad przwywróceniem Jachtu Polonez do ponownego życia, oraz wybiegamy w przyszłość rozmawijąc z przyszłym kapitanem i właścielem Poloneza, Panem Maciejem.

 

Przyjrzenie się naszym trzem bohaterom z bliska, pozwala nam zrozumieć ich pasję do Poloneza, która nie tylko reprezentuje sam jacht, ale także znaczenie wolności. Wolności której tajemnicę można jedynie poznać z dala od jakiegokolwiek kontynentu, gdzieś tam, gdzie jedyną rzeczą, którą można ujrzeć na horyzoncie, jest głęboki błękit oceanu.

Projekt jest realizowany od czerwca 2018 do jesienni 2020, gdzie będziemy gromadzić cały materiał filmowy oraz będziemy obserwować powrót Poloneza i relację osób ściścle powiązanych z jachtem.

 

LINK DO STRONY PROJEKTU

 

http://goldenoriolefilm.com/polonez-powrot-legendy/

 

TWÓRCY PROJEKTU

 

KRZYSZTOF KUBIK

Zdobywca m.in. podwójnej BAFT-y oraz nagród Royal Televison Society, Krzysztof Kubik jest filmowcem specjalizującym się w reżyserii dokumentalnej oraz operatorce. Obecnie mieszka w Szczecinie. W 2015 roku ukończył Uniwersytet Edynburski w Szkocji na wydziale Filmowym i Telewizyjnym o specjalizacji Film Dokumentalny i Operatorka.

 

Więcej o mnie na:

http://goldenoriolefilm.com/

http://thedipperfilm.com/

http://kriskubik.com/

 

KAROLINA KUBIK-MAZUR

Karolina jest reżyserką filmową, scenopisarką i producentką. Organizuje szkolenia filmowe, a także udziela konsultacji telewizyjnych. Jest absolwentką Uniwersytetu Edynburskiego na wydziale Filmowo-Telewizyjnym o specjalizacji Reżyseria Filmowa. Do jednych z wielu osiągnięć w swojej twórczości Karolina może zaliczyć filmy krótko i długometrażowe oraz sztuki teatralne.

 

Więcej o mnie na:

http://goldenoriolefilm.com/

http://goldenoriolefilm.com/the-crossing/

 

MONIKA SZMID

Monika z wykształcenia psycholog z pasji asystentka filmowa.  Dzięki swojej wiedzy psychologicznej tworzy niesamowitą atmosferę na planie filmowym, zawsze uśmiechnięta i pomocna, nie boi się wyzwań. Jej wnikliwa analiza sprawia, że każdy projekt filmowy nabiera skrzydeł. Monika jest nieocenioną pomocą przy realizacji każdego projektu na każdym jego etapie, od produkcji do post-produkcji.

 

 

POLONEZ - obecny stan

 

 

EMBLEMAT PROJEKTU FILMOWEGO

 

NAGRODY

 

Bluza z kapturem

 

 

Koszulka z krótkim rękawkiem

 

Notes

 

Czapeczka z daszkiem

Torba na ramię

Długopis

 

 

Warunki: 


Wszystkie wyżej wymienione nagrody zostaną wysłane do Państwa drogą pocztową, po udanym zakończeniu kampanii. Pomysłodawcy pokryją wszystkie koszta związane z wysyłką.

Rozmiary koszulek oraz bluz dostępne są w następujących rozmiarach S-XXL. Po sukcesie kampanii, pomysłodawcy skontaktują się z Państwem osobiście w celu ustalenia rozmiaru.

Nagroda - Rejs na wyspę Bornholm odremontowanym Polonezem, nastąpi w drugiej połowie 2019. Podróż zaczyna się w Szczecinie. Pomysłodawcy nie pokrywają podróży do Szczecina i ze Szczecina, lecz jedynie podróż Jachtem Polonezem ze Szczecina na wyspę Bornholm i z wyspy Bornholm do Szczecina w towarzystwie dwóch pozostałych zwycięzców i załogi.

Nagroda - Popłynięcie Jachtem Polonez na dni morza w Szczecinie 2019 w towarzystwie Kapitana Krzysztofa Baranowskiego oraz załogi i pozostałych zwycięzców i butelki dobrze schłodzonego Proseco. Pomysłodawcy opłacają jedynie podróż Jachtem Polonez z mariny w Dąbiu na Wały Chrobrego w Szczecinie oraz Proseco. Pozostałe koszta związane z dotarciem na Marinę pozostają na koszt własny.

 

BUDŻET

W co już zainwestowaliśmy:

Obecnie posiadamy następujące środki na produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalengo:


Emblemat Projektu - 1000 zł
Strona www - 1500 zł
1/2 sprzętu filmowego - 25000 zł
Reżyseria - 25000 zł
Scenariusz - 5000 zł
Produkcja - 15000 zł
Montaż - 7500 zł
Korekcja barwna - 4000 zł

Suma razem: 84000 zł

 

Czego jeszcze potrzebujemy i na co:

Aby ukończyć produkcję filmu potrzebujemy osiągnąć minimalną kwotę w wysokości, 100000 złotych na:


Dźwięk - 5000 zł
Post-produkcja dźwięku - 7500 zł
Muzyka - 10000 zł

Dodatkowe koszta generujące - 25000zł
Część sprzętu filmowego - 30000 zł
Asystent Producenta  - 10000 zł
Lokalizacje i Transport  - 12500 złSuma razem: 100000zł

 

Naszym celem jest dotrzeć do wszystkich ludzi, którzy znają Jacht Polonez, bądź bliska jest im hisoria Kapitana Krzysztofa Baranowskiego. Ale również do wszystkich tych, którzy znają głód przygody i wolności.

 

KONTAKT:

filmpolonez@gmail.com

 

PRODUKCJA

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.10.2018 22:10