Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dominik Malirz

Dominik Malirz

Wodzisław Slaski, Katowice, Poland

Dominik Malirz - taternik, alpinista, członek PZA. Ma 23 lata. Na co dzień pracuje jako alpinista przemysłowy. Góry towarzyszą mu od zawsze. W wieku czterech lat zdobył Großer Speikkogel w Alpach Noryckich. W wieku 18 lat rozpoczął przygodę ze wspinaczką, która bardzo szybko stała się jego największą pasją i pomysłem na życie. Uwielbia drytooling. Obecnie jest w składzie Polish Pamir Expedition 2014. Celem Wyprawy jest zdobycie "Śnieżnej Pantery" - rosyjskiego wyróżnienia alpinistycznego, które zdobyło raptem pięciu Polaków.
Na przełomie lipca/sierpnia wyrusza wraz z kolegami na Pik Korżeniewskiej 7105 m oraz Szczyt Ismaila Samaniego 7495 m - najwyższy szczyt Tadżykistanu i Pamiru.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3047 PLN z 22600 PLN

51 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.01.2015.

Polish Pamir Expedition 2014

O projekcie

1. O projekcie
2. Cel projektu
3. Trasa
4. Nasz team
5. Koszty
6. Partnerzy

 

1. O PROJEKCIE

Projekt Polish Pamir Expedition narodził się w 2013 roku. Nie będziemy ukrywać, iż początkowo skierowany był jedynie na zdobycie drugiego co do wielkości, pamirskiego szczytu Pik Lenin - 7134 m.n.p.m. Odniesiony sukces, zdobyte doświadczenie oraz wiara w własne marzenia zdecydowały, iż jesteśmy przekonani, że przy Waszej pomocy jesteśmy w stanie zdobyć kolejne cztery siedmiotysięczniki i dołączyć do bardzo wąskiego grona polskich alpinistów, którzy otrzymali rosyjskie wyróżnienia alpinistyczne "Śnieżna Pantera". Sztuka ta udała się dotychczas pięciu Polakom i czas najwyższy, aby z Waszym udziałem pokazać, iż Polski alpinizm rozwija się w dalszym ciągu. Dlatego już niedługo, na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku ponownie wyruszamy do Pamiru z zamiarem zdobycia dwóch kolejnych siedmiotysięczników. 

2. CEL PROJKTU

Celem przyszłorocznej wyprawy jest zdobycie dwóch siedmiotysięczników: Pik Komunizma 7495 m.n.p.m oraz Pik Korżeniewskiej 7105m.n.p.m w czasie 30dni. Oba wierzchołki będą zdobywane drogami klasycznymi, bez wsparcia agencji wysokogórskich, a całe przedsięwzięcie jest organizowane własnymi siłami. 

3.TRASA

Przelot z Polski do Duszanbe w Tadżykistanie. Dalej transportem lądowym do Jirgital, skąd śmigłowcem dostaniemy się na Polanę Moskwina, gdzie założymy Base Camp. W pierwszej kolejności, zakładając po drodze cztery obozy zaatakujemy szczyt Pik Korżeniewskiej. Następnie, po powrocie do bazy głównej, mając już właściwą aklimatyzację, w stylu alpejskim zdobędziemy Pik Komunizma.

Pik Korzeniewskiej.M. Prask

Pik Komunizma. M.Prask

4 dniowe załamanie pogody w C2

Widok z 7 tys na pamir Tadżycki

2 członków PPE na szczycie Lenin Pik

4. NASZ ZESPÓŁ

Michał Skrzypczyk „Majkel” -  25 letni alpinista z Jawiszowic, członek KW Bielsko-Biała. Swoją przygodę z górami, rozpoczął już za młodu przemierzając beskidzkie i tatrzańskie szlaki. Przeszedł wszystkie szczeble wspinaczki letniej i zimowej w Tatrach i Alpach. W swoim dorobku ma wspinaczki i zdobyte szczyty w Alpach, Dolomitach, Taurach i na Kaukazie. Zdobywca Lenin Pik 7134m.n.p.m;
Dominik Malirz - pseudonim "Choin", 23-letni Wodzisławianin, taternik, alpinista, członek PZA. Na co dzień pracuje jako alpinista przemysłowy. Góry towarzyszą mu od zawsze. W wieku czterech lat zdobył Großer Speikkogel w Alpach Noryckich. W wieku 18 lat rozpoczął przygodę ze wspinaczką, która bardzo szybko stała się jego największą pasją i pomysłem na życie. Uwielbia drytooling.
Dawid Grzybek – pseudonim "Grzybol", 29-letni Katowiczanin, miłośnik Tatr Wysokich od 5 roku życia. Ambitny, a jednocześnie odpowiedzialny. Uczestnik wypraw na Pik Lenin, Mont Blanc, Piz Bernina, Grossglockner, Dufourspitze. Zdobywca Korony Tatr. Pasjonata wspinaczki skałkowej
Kostyra Patryk - ma 25 lat należy do Klubu Wysokogórskiego Katowice. Wspinaczka bardzo szybko stała się jego dominującą pasją dlatego każdy swój wolny czas poświęca treningom aby sięgąć po wyznaczony cel. Do tej pory ma za sobą kilka dróg taternickich zimą jak i latem oraz był uczestnikiem kilku wypraw w Alpy.
Maja Tomaszewska – 27-letnia siemianowiczanka, taternik, uczestniczka wypraw na Biz Bernina oraz Dufourspitze. Łącznik naszych poczynań w Polsce.

 

5. KOSZTY

Koszt czteroosobowej wyprawy wynosi 45 600 złotych, w tym:

Brakujące środki:

- przelot i transfery 22 600 zł.

a) przelot z Polski do Tadżyskistanu – 2500 zł x 4 osoby = 10 000 zł;

b) przejazd z Duszanbe do Jirgital – 350 zł x 4 osoby = 1400 zł;

c) przelot śmigłowcem z Jirgital na Polanę Moskwina – 2800 zł x 4 osoby = 11 200 zł.

Wkład własny (pokrywamy z własnej kieszeni):

- wyżywienie i wyposażenie sprzętowe wyprawy 20 000 zł;

- ubezpieczenie 2 000 zł;

- opłaty administracyjne  1000 zł.

6.PARTNERZY

Rangę przedsięwzięcia doceniły przede wszystkim polskie firmy związane z produkcją sprzętu oraz odzieży wyprawowej. Za udzielone rabaty oraz wsparcie rzeczowe dziękujemy firmom: Brubeck, Pajak, Lhotse, EliteClimb, Szczyt Formy, a także firmie Garmin i HtronicS za użyczenie urządzeń elektronicznych na czas wyprawy. Nie byłoby to możliwe bez wcześniejszego wsparcia naszych patronów medialnych: Portal Górski, Outdoor Magazyn, Drytooling, E-przewodniki.

Do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze Waszej pomocy. Pomóżcie nam dotrzeć do BaseCampu na Polanie Moskwina, a dalej my zrobimy swoje, odnosząc wspólny sukces. Z naszej strony możemy zapewnić, iż jesteśmy odpowiednio przygotowani, aby godnie reprezentować Polaków w Pamirze. Może w przyszłości będziemy mogli zrewanżować się tym samym lub w podobny sposób. Dla wspierających nasz projekt przewidzieliśmy oczywiście liczne nagrody. Po powrocie przygotujemy relację z przebiegu wyprawy, w której opowiemy o ciekawostkach, w sposób który próżno szukać w przewodnikach czy internecie. Na życzenie Każdego z Was wyślemy maila z relacją z wyprawy. Chcemy, abyście poczuli, że jesteście najważniejszą częścią tej ekspedycji, gdyż bez Waszej pomocy zostaną jedynie puste, niespełnione marzenia. 

Coś więcej o nas:

Film z naszego treningu " Duforszpitze"

Fanpage: Polish Pamir Expedition 2014

Blog: polishpamirexpedition2014.blog.pl

Strona internetowa: http://polishpamirexpedition.pl.tl/

 GŁÓWNY PATRONAT MEDIALNY NAD WYPRAWĄ

Strona www: www.portalgorski.pl

Funpage FB: https://www.facebook.com/portalgorski?fref=ts

Wesprzyj nas i nasze marzenie!!

Media o Twoim projekcie:

Pomóż chłopakom zdobyć "Śnieżną Panterę" [wideo]

www.mmsilesia.pl | 2015-01-09

Wspinacze ze Śląska, chcą zdobyć najważniejsze rosyjskie wyróżnienie alpinistyczne w ramach projektu Polish Pamir Expedition. Czy im się uda? To zależy także od ciebie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.01.2015 18:06