Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zofia Kujawska

Zofia Kujawska

Warszawa

Studentka organizacji produkcji filmowej w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz kulturoznawstwa w IKP Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorka wielu wydarzeń kulturalnych – przede wszystkim filmowych i teatralnych, m. in. Festiwalu Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni. Doświadczenie w produkcji filmowej zdobywa podczas staży i praktyk w firmach zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną oraz asystując przy filmach i serialach. Jej pasją są podróże i język hiszpański.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1167 PLN z 850 PLN

26 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

137%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.08.2014.

Poli - dyplomowa etiuda studencka

O projekcie

O filmie:

"Poli" opowiada historię trojga młodych ludzi – Poli, Antka i Miłosza – żyjących razem w skomplikowanym związku. Należą do intelektualno-artystycznego środowiska ludzi wyzwolonych, a zarazem przygniecionych wizją świata wyłaniającą się zza lektur, które zgłębiają. Podczas weekendowego wyjazdu na wieś na wschód Polski w ich układ wkracza prostytutka Kasia, której obecność wpływa dekonstruująco na relację pomiędzy trójką tworzącą związek. Sytuacja zmierza w nieoczekiwanym kierunku. 


O koncepcji oraz pracach nad projektem:

Pomysł na film wynika ze skrzyżowania doświadczeń podróży po Podlasiu oraz obserwacji pewnej społecznej dynamiki w środowisku młodych, aktywnych w przestrzeni miejskiej i liberalnych w praktykach seksualnych uczestników kultury alternatywnej. Historia traktująca o jednym z najbardziej klasycznych tematów dla kultury i sztuki, którym jest miłość, otwiera pole do szerszych rozważań na temat natury relacji międzyludzkich. Film koncentruje się na analizie stanu emocjonalnego bohaterów, ukazując szerszy kontekst okoliczności, w których podejmowane są decyzje oraz stawiane są pytania o wewnętrzny kodeks moralny. Gatunkowo jest to krótka forma (30 minut) dramatu psychologicznego korespondująca z dziedzictwem współczesnej klasyki gatunku.


Cel zbiórki:
Większość filmu została już nagrana (75% zdjęć). Pozostały nam jednak do nakręcenie kluczowe sceny mające miejsce na Podlasiu (głównie w leśniczówce widocznej na zdjęciu poniżej). Niniejsza zbiórka pokryje głównie koszty transportu ekipy oraz uzupełnienie scenografii. Celem zbiórki jest dokończenie filmu. Zdjęcia zaplanowane są na okres 6-7.08.2014.


O autorze i twórcach projektu:
Autorami projektu są studenci Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. „Poli” powstaje jako etiuda dyplomowa z kierunków: reżyseria i montaż (Łukasz Kamiński), sztuka operatorska (Adam Abramczyk), realizacja dźwięku (Andrzej Łątkowski) oraz kierownictwo produkcji (Zofia Kujawska). W główne postaci filmu wcielą się studenci IV i V roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie: Paulina Szostak (w roli Poli), Stefan Pawłowski (w roli Antka), Aleksy Komorowski (w roli Miłosza) oraz Julia Trembecka (w roli Kasi).

Realizacja:

Łukasz Kamiński 

Absolwent Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim, student specjalizacji reżyserskiej oraz montażowej w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Autor krótkich form reportażowych i dokumentalnych. Etiuda filmowa „Poli” jest jego reżyserskim krótkometrażowym debiutem fabularnym. Mówią, że myglanc.


Adam Abramczyk

Absolwent Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, student specjalizacji operatorskiej oraz montażowej w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Zawodowo zajmuje się produkcją filmów edukacyjnych. Etiuda filmowa „Poli” jest jego operatorskim krótkometrażowym debiutem fabularnym. Prywatnie gamoń.


Andrzej Łątkowski

Perkusista, basista, zajmuje się produkcją muzyki swojego autorstwa. Studiuje realizację dźwięku m.in. w Akademii Filmu i Telewizji oraz kształci się w Autorskiej Szkole Muzyki Jazzowej im. Krzysztofa Komedy.

Zofia Kujawska

Studentka organizacji produkcji filmowej w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz kulturoznawstwa w IKP Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorka wielu wydarzeń kulturalnych – przede wszystkim filmowych i teatralnych, m. in. Festiwalu Młodego Kina "Piękni Dwudziestoletni". Doświadczenie w produkcji filmowej zdobywa podczas staży i praktyk w firmach zajmujących się produkcją filmową itelewizyjną oraz asystując przy filmach i serialach. Jej pasją są podróże i język hiszpański.

Występują:

Paulina Szostak

Studentka IV roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie, występowała w przedstawieniach: ,,Szkice z Dostojewskiego'' w reż. Mai Komorowskiej oraz ,,Tonacja Blue” w reż. Marcina Hycnara (obydwa: Teatr Collegium Nobilium w Warszawie). Jej filmowym debiutem jest ,,Matka'' w reż. Łukasza Ostalskiego (GSF, 2012). Od sezonu 2015/2016 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Wielka fanka piłki nożnej (zakochana w Realu Madryt), żyje bez internetu i komputera.

Stefan Pawłowski 

Student IV roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie, uczył się w studium wokalno-aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni. Występował w przedstawieniach: „Opowieść zimowa” w reż. Cezarego Morawskiego, ,,Szkice z Dostojewskiego'' w reż. Mai Komorowskiej i ,,Tonacja Blue '' w reż. Marcina Hycnara (wszystkie: Teatr Collegium Nobilium w Warszawie). Grał w filmach „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego i „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego oraz serialach: „Ojciec Mateusz”, „Hotel 52”, „Przyjaciółki” i „Czas honoru”. Multiinstrumentalista, podróżnik, wspinacz skałkowy, wędkarz.

Aleksy Komorowski

Student V roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie, w Nowym Jorku uczył się w szkole Lee Strasberga. Występował m.in. w przedstawieniach teatralnych: „Harce młodzieży polskiej” w reż. Remigiusza Brzyka (Teatr Imka) i „Piosennik” w reż. Andrzeja Poniedzielskiego (Teatr Ateneum). Grał w serialach telewizyjnych: „Wszystko przed nami”, „Lekarze”, „Hotel 52” i „Cisza nad rozlewiskiem”. Lubi ludzi i dobrą energię.

Julia Trembecka

Studentka IV roku aktorstwa w Akademii Teatralnej w Warszawie, uczyła się w Studiu Baletowym Opery Krakowskiej. Występowała w przedstawieniach: ,,Szkice z Dostojewskiego'' w reż. Mai Komorowskiej i ,,Tonacja Blue'' w reż. Marcina Hycnara (obydwa: Teatr Collegium Nobilium w Warszawie).

Patronami filmu są Białostocki Ośrodek Kultury, Pracownia Duży Pokój oraz Grupa Warszawa.


Szczegóły:

Więcej informacji o nas i naszej pracy znajdziecie na fanpage'u filmu
https://www.facebook.com/filmpoli

 

LICZYMY NA WASZĄ POMOC! :)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.08.2014 18:06