Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Nomada

Stowarzyszenie Nomada

Wrocław, Polska

Działamy od 2009r. pomagając migrantom i migrantkom w walce o ich prawa. Chcemy by Wrocław był miastem, w którym czują się bezpiecznie i komfortowo. Poprzez nasze działania i współuczestnictwo w życiu grup, z którymi pracujemy pragniemy stworzyć relacje oparte na wzajemnym zrozumieniu i dobrej komunikacji.
Wspieramy rozwój społeczeństwa otwartego na ludzi różnych kultur, religii i pochodzenia bo wierzymy, że integracja to obopólny wysiłek osób nowoprzybyłych i społeczeństwa przyjmującego.
Chcemy przełamywać stereotypy i uprzedzenia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2391 PLN z 2200 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 02.05.2016 12:12

Polak potrafi powiedzieć MARHABA - wydanie 3 publikacji

RSS

Udało się! Dodano 03.05.2016, godz. 11:26

50 osób, 2391 zł! Jesteście wielcy!
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie. Niebawem się do Was odezwiemy w sprawie nagród. Całą kwotę przeznaczymy na opłacenie wydruku naszych publikacji.
Możecie też wypatrywać wersji online tutaj: http://nomada.info.pl/publikacje
DZIĘKUJEMY!

Nasze publikacje do wyboru wśród nagród! Dodano 27.04.2016, godz. 16:29

Nagrody, jakie możesz dostać po wsparciu nas to m.in. jedna z trzech publikacji (do wyboru przez Ciebie):

- komiks 3Z:
W 2014 roku prokuratura w Polsce prowadziła około 1,5 tyś. spraw dotyczących przemocy motywowanej uprzedzeniami. Wiele przestępstw tego rodzaju nie trafia do statystyk sądów i policji. Jedynymi osobami, które mają o nich świadomość to sprawcy, pokrzywdzeni i świadkowie. Dlatego zdecydowałyśmy się wydać komiks, który zachęca osoby pokrzywdzone i świadków do reagowania na takie zdarzenia i pokazuje przykładowe możliwe reakcje. Znajdują się w nim również informacje jak i gdzie można złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz jakie organizacje społeczne warto o nich powiadomić
Komiks składa się z ośmiu rozrysowanych przez ilustratorki i ilustratorów autentycznych historii. Historie zostały narysowane przez: Krzysztofa Gila, Karolinę Pietrzyk, Sabinę Sokół i Stacha Szumskiego.

- "Romowie Rumuńscy w Polsce. Przewodnik do pracy ze społecznością" to efekt naszej czteroletniej pracy ze społecznością Romów rumuńskich mieszkających we Wrocławiu. Nakreśla on tło i przyczyny trudnej sytuacji tej społeczności, jak również jest praktycznym poradnikiem po tym jak radzić sobie z procedurami urzędowymi i administracyjnymi.

- "Twarzą w twarz z niechęcią. Przewodnik dla pracowników społecznych" to publikacja skierowana do wszystkich tych, którzy chcą pracować ze społecznością cudzoziemców w Polsce i z innymi grupami narażonymi na przemoc motywowana uprzedzeniami. Zawiera praktyczne wskazówki jak wspierać osoby z tej społeczności, na co zwracać uwagę, jak identyfikować przemoc motywowana uprzedzeniami. Jest to efekt współpracy z organizacjami z Czech, Słowacji, Bośni i Hercegowiny oraz Serbii.
Zawiera również informacje tym, co zakazuje polskie prawo, jak i gdzie zgłaszać takie przestępstwa oraz u kogo można szukać wsparcia. To nasze najnowsze wydawnictwo!