Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

pokojwieku

pokojwieku

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

320 PLN z 10000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.03.2015.

Pokój Wieku

O projekcie




Łączymy dwie konwencje czarno-biały świat niczym w "Idzie" oraz magiczny i kolorowy wprost z Alicji w Krainie Czarów Tima Burtona


Przecież to dotyczy każdego! Jedno z pierwszych pytań w kontaktach międzyludzkich. 



Pokażmy światu, że na emigrację składa się wiele czynników, a nie tylko zachcianki. 


W naszym filmie komputerowe efekty specjalne ograniczamy do minimum. Kostiumy, charakteryzacja, scenografia - wszystko robimy ręcznie!



Wystarczy spojrzeć niżej. 

Wywiad z Janem Peszkiem - odtwórcą roli Wykładowcy (Szalony Kapelusznik) 



Pokój Wieku opowiada historię młodego mężczyzny – Adama; świeżo upieczonego absolwenta filozofii i zarazem studenta ekonomii. Pochodzi on z rodziny, jakich w naszym kraju coraz więcej: jedno z rodziców zarabia za granicą. Na domiar złego, sam zmaga się z problemem odnalezienia się na rynku pracy. Nie jest to jednak jego jedyny problem. Cały czas męczy go pytanie: Co tak naprawdę chciałbym robić w życiu? 
Wciągnięty w wir trendów odnajdywania siebie i motywacji XXI-ego wieku, próbuje poukładać sobie życie.
Wsparcia udziela mu ojciec. Poleca on Adamowi udać się do miejsca, w którym niegdyś sam otrzymał pomoc. Okazuje się, że bohater trafia do krainy równie niebywałej, jak jej mieszkańcy, których tam spotyka. Wszystko tam zdaje się być nie z tego świata. Okazuje się jednak, iż nazwa jest myląca, a sama Kraina nie jest tak cudowna. Rządzą nią takie same prawa, jak światem rzeczywistym, w którym to Adam odnaleźć się nie może.
Mimo spotkania tam swoich najbliższych, nie potrafi obronić się przed dotykającymi go stereotypami i dyskryminacją. To właśnie ciemięstwo względem wieku jest drugim ważnym tematem filmu. Tak, jak w realnym świecie, niektórzy mieszkańcy Krainy są zbyt starzy, niektórzy za młodzi. Niektórzy z kolei nie mają doświadczenia… I tu pojawia się pytanie: jakiego?
Film jest swoistą polemiką z otaczającą rzeczywistością. Przedstawioną w baśniowej konwencji produkcją, poruszającą problemy współczesnego świata, których rozwiązanie widz odnajdzie w sobie. Zagubienie często prowadzi do odnalezienia, dyskryminacja do wyzwolenia, rozmowa do kłótni, a gra do zwycięstwa lub przegranej. Te wszystkie czynniki wpływają na obraz naszego świata. Czyżbyśmy sami żyli w Krainie Czarów? 



Lokacja z filmu, Crazy Room, Gdańsk

Chcemy stworzyć film utrzymany w konwencji baśni/fantasy, ale jednocześnie zmuszającym do przemyśleń i pełnym suspensu dziełem.
Jak to zrobimy? Oprócz dobrze przemyślanej historii, sięgamy po styl Tima Burtona. Baśniowe kostiumy, charakteryzacja oraz niezwykła scenografia przeniosą widza w ten zaczarowany świat. Ponad to, każdy z aktorów doskonale zna problem, którego dotyczy film; całość pomoże im doskonale wczuć się w odgrywaną przez siebie postać.
Niezwykły Pokój, barokowe korytarze, ale także ponure lokacje oddadzą idealnie różnicę między tymi światami: realnym i onirycznym.


Kilka projektów, które zostaną zrealizowane na planie



Rolę Wykładowcy (Szalony Kapelusznik) zagra Jan Peszek.
Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. W 1966 roku został absolwentem krakowskiej PWST. W tym samym roku przeprowadził się do Wrocławia, gdzie 22 października zadebiutował na scenie Teatru Polskiego. W sezonie 1975-1976 był aktorem łódzkiego Teatru Nowego, a od 1979 do 1981 Teatru im. S. Jaracza. Ponadto występował w Teatrze Polskim w Poznaniu (1981-82), Słowackiego w Krakowie (1982-86), Starym Teatrze w Krakowie (1986-92). Od r. 1997 jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie, współpracuje także z Teatrem im. Słowackiego w Krakowie. W ostatnich latach zajmuje się również reżyserią i produkcją własnych spektakli. Wykłada w krakowskiej PWST. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród (m.in. nagroda Wojewody Wrocławskiego za realizację i wykonanie "Scenariusza dla trzech aktorów" Schaeffera w 1987 r., "Złoty Wawrzyn Grzymały" w 1994 r., Nowy Jork - I Festiwal Sztuk Wschodnioeuropejskich - nagroda za występ w "Scenariuszu dla jednego aktora" wg tekstu B. Schaeffera w 1995 r.).

 


Rolę Pracodawcy (Król Kier) zagra Karol Strasburger.
Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na ekranie debiutował w serialu "Kolumbowie" [1970] Rok później odniósł sukces, dzięki tytułowej roli w dramacie wojenno-sensacyjnym "Agent nr 1" Zbigniewa Kuźmińskiego. Wystąpił w wielu filmach , m.in.: "Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni" M. Waśkowskiego (1971), "Życie rodzinne" K. Zanussiego (1971),"Noce i dnie" J. Antczaka (1974). Największą popularność przyniosła mu postać Władysława Niwińskiego w serialu "Polskie drogi" [1976]. Ostatnio znany jest głównie z prowadzenia w TVP2 programu "Familiada".

 

Rolę Studenta (Kot z Cheshire) zagra Wojciech Grubba.
Student reżyserii w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, student aktorstwa w Brian Timoney Actors’ Studio filia w Londynie, student psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wykładowca teatralny.
W 2013 roku techniki aktorskie doskonalił w Polskim Teatrze w Moskwie.
Ma duże doświadczenie aktorsko-reżyserskie w filmie, teatrze ale również dubbingu, kabarecie czy reklamie. W latach 2006-2013 zrealizował ponad 30 projektów filmowych i teatralnych. Zajmuje się również produkcją filmową.

 

Głównego bohatera (Adam), który przeniesie się do Krainy Czarów zagra Igor Filipczyński
Student 3-go roku Bezpieczeństwa Narodowego na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz aktorstwa na Brian Timoney Actors Studio w Londynie.
Z Światem filmu i aktorstwa związany od dzieciństwa. Od szkolnych przedstawień i nałogowego chodzenie do kina, po okazjonalne spotkania z wybitnymi postaciami świata filmu.
Dodatkowo zainteresowany sportem, przede wszystkim żeglarstwem. Uczestniczył w międzynarodowych regatach Tall Ship Races 2009 oraz 2012.
“Aktorstwo to możliwość poznania samego siebie, swoich słabszych i mocniejszych stron. To elastyczna sztuka, która pozwala na poszukiwanie różnych interpretacji postaci. Wbrew pozorom bardzo absorbująca, wymagająca wiele nigdy niekończącej się nauki."

 

Rolę Zająca Marcowego zagra Ewa Michałowicz.

Studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i animacji społeczno-kulturowej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracuje, jako animator zabaw dla dzieci. Jej życiową pasją jest aktorstwo i reżyseria. Współpracowała ze Sceną Bez Dystansu, Staromiejskim Domem Kultury, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, - dzięki nim mogła wystąpić na deskach Sali Kongresowej, Teatru Dramatycznego, Teatru Polskiego, Teatru Stara Prochownia i Teatru Żydowskiego. Aktualnie jest aktorką Teatru Impuls i Teatru Na Progu.


Tomek Dolski znany m.in z programu Must be the Music, w którym zajął 3 miejsce. 
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F.Chopina w Pile dwóch wydziałów: skrzypce klasyczne i wokal operaowy. Obecnie student Wydziału Dyrygentury Jazzu i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 

 

Maciek Adamczyk, założyciel i właściciel firmy Phantom Sound Studio profesjonalnie zajmującą się produkcją, udźwiękowieniem oraz postprodukcją dźwięku w filmach, grach komputerowych, serialach, reklamach i innych sztukach audiowizualnych. 

 



Jesteśmy ludźmi od lat pracującymi w branży filmowej i telewizyjnej. Każdy z nas zrealizował wiele teledysków, reklam i filmów.

Praca w Polsce przestaje być już podstawowym wyborem. Z najnowszych badań, które instytut Millward Brown przeprowadził na zlecenie Work Service, wynika, że jedynie 17 na 100 dorosłych Polaków nie rozważa emigracji! Myślą o niej już nie tylko ci, którzy tu nie mają co ze sobą zrobić: ani się nie uczą, ani nie pracują. Także ci, którzy mają etat, a ci, którzy zarabiają powyżej 5 tys. złotych, też nie wykluczają wyjazdu.
Nawet jeśli nie wszyscy porzucą Polskę na zawsze, tylko nadal będą kursować między pracą tam a rodziną tu, to też niedobrze.
Znane jest już zjawisko nazwane moral hazard problem. Osoby, które zarabiają, wysyłają pieniądze krewnym w kraju. Ci, mając poczucie stabilności finansowej, nie rozwijają się, przyzwyczajają się do tych pieniędzy. Stagnacja rośnie.
Źródło: Newsweek


Zależy nam na dotarciu do jak największego grona odbiorców ze względu na uniwersalność podejmowanego tematu oraz przybliżanie widzom obecnej sytuacji w Polsce.
Film zostanie wysłany także na największe festiwale filmowe w Polsce i na świecie. Następnie
skierowany zostanie do sprzedaży w telewizji satelitarnej.

Produkcja filmowa to również duże koszta. Przy pomocy zaprzyjaźnionych firm i wsparciu znajomych, wiele rzeczy udało się załatwić za darmo. Również ekipa, pracująca przy produkcji, robi to bez wynagrodzenia. Jednak mimo wszystko, zostało dużo spraw, których nie da się załatwić bez pieniędzy. Wszystkie pieniądze, jakie uda nam się zebrać, przeznaczymy na:
Sprzęt (kamery, dźwięk, oświetlenie etc.)
• Kostiumy
• Scenografia
• Transport (dla ekipy i sprzętu)

By projekt został zrealizowany potrzeba nam 10 tysięcy złotych.
W związku z tym, że projekt jest bardzo wymagający, bo przenosi nas do fantastycznej Krainy Czarów przygotowaliśmy dodatkowe nagrody w związku z przekroczeniem danego progu:

Ta kwota pozwoli nam na zrobienie bardziej baśniowej scenografii, którą upiększymy ręcznie wykonanymi meblami i dopracujemy do najmniejszego szczegółu!

Dzięki tej kwocie będziemy mogli stworzyć od podstaw nowe kostiumy, a nie będziemy musieli ich przerabiać. Pokażmy, że w Polsce również możemy mieć Krainę Czarów rodem z filmów Tima Burtona!



Dzięki tej kwocie powstanie przełomowy film! Warto pokazać światu, że Polacy również mogą wnosić świeżość w światową kinematografię!




Kto to w ogóle robi? Jesteśmy jedną wielką, choć trochę dziwną rodziną!
Scenariusz i reżyseria – Wojciech Grubba
Reżyseria obrazu – Tomasz Sajewski
Asystent reżysera I – Marcin Soroko
Asystent reżysera II, grafika – Marek Hacia
Grafika - Katarzyna Puciłowska
Muzyka, kierownictwo produkcji - Tomasz Dolski
Kierownik planu - Jarosław Rama
Charakteryzacja, scenografia – Katarzyna Berć
Scenografia - Marta Kłodzińska
Charakteryzacja  – Karolina Ostrowska
Kostiumy – Gabriela Hezner
Reżyseria dźwięku – Maciej Adamczyk
Montaż - Mateusz Płoski
Making of - Tomasz Żak 
Opiekun artystyczny - Andrzej Kotkowski

 


 

 

https://www.facebook.com/Ageroomfilm
http://www.dkkadr.waw.pl/?p=152
https://www.facebook.com/pages/William-Winslow-WGW/342788262553413?fref=ts
https://www.facebook.com/pages/Teatr-Impuls/615169835173045?fref=ts
http://dolskifilmproduction.com/
http://brushwithcatastrophe.wix.com/brushwithcatastrophe
http://phantomstudio.pl/
https://www.facebook.com/dolski.tomasz?fref=ts
http://www.tomaszdolski.com.pl/
http://mateuszploski.co.uk/

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.03.2015 10:10