Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kuba Ryszkiewicz

Kuba Ryszkiewicz

Warsaw, Poland

Nazywam się Kuba Ryszkiewicz. Jestem trochę kulturoznawcą, trochę filologiem, trochę scenarzystą. Trochę publikowałem, trochę pisałem, a skoro już się chwalę, to trochę nagrodę za scenariusz wygrałem. I tego.

Prowadzę podcast "Powyżej uszu", jestem autorem komiksu "Nie przebaczaj", którego pierwsza część powinna już niedługo się gdzieś pokazać. Zrobiłem krótki film "Póki śmierć nas nie rozłączy". Lubię robić, nie lubię nie robić.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5884 PLN z 5000 PLN

76 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2015.

Serial sieciowy 'Póki śmierć nas nie rozłączy'

O projekcie

Robimy polski serial o zombie! Dołącz!

Chcemy zrobić pięcioodcinkowy sieciowy serial o zombie - "Póki śmierć nas nie rozłączy", którego pilota możecie zobaczyć tutaj.

"Póki śmierć nas nie rozłączy" opowiada historię związku pary bohaterów, którym przyszło żyć we wrogim, postapokaliptycznym świecie, który wdziera się w ich życie nieproszony, bez ostrzeżenia, doprowadzając do wściekłości i agresji. Serial będzie czerpał z gatunku filmów postapokaliptycznych i będzie stawiał na wyraziste postaci, żywy język i silne emocje.

Wspierając nasz projekt nie kupujcie kota w worku. Pilot serialu pokazuje kierunek, w którym ten projekt zmierza. Choć będziemy kręcić go jeszcze raz, to jesteśmy dumni z tego filmu i jego klimat na pewno zostanie zachowny. Poprawimy kilka rzeczy, wyciągniemy wnioski z popełnionych błędów i wykorzystamy lepszy sprzęt.

Lokacje

Udało nam się znaleźć niesamowite, klimatyczne lokacje, świetnie pasujące do postapokaliptycznej wizji. Ruiny dworku, mieszalnia farb, rozpadające się hale produkcyje to tylko nieliczne z nich.

Muzyka

Do użyczenia swojej muzyki w pilocie udało nam się namówić Michała Jelonka, Michała Zygmunta i zespół Stardust Memories, co nadało tej produkcji klimatu. Bardzo chcemy, żeby nasz serial miał niesamowitą ścieżkę dźwiękową.  

Kim jesteśmy?

    Kuba Ryszkiewicz - pomysłodawca, scenarzysta i reżyser serialu. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Autor scenariusza "Gra", który wygrał Scriptfiestę 2013 - konkurs organizowany przez HBO. Autor komiksu "Nie przebaczaj", który niedługo trafi do sieci. 
  Maciek Doryk - operator filmowy i telewizyjny, steadicamista, współpracuje z firmami w Polsce i w Niemczech. Realizował materiały między innymi dla: Lidl Polska i Czechy, RWE, Grupy Lotos, DHL, Cellfast, czy Cafardini. Współpracował z braćmi Golec i członkami zespołu Piersi. Autor zdjęć do fabularnych filmów krótkometrażowych w reżyserii Mariusza Kamińskiego, Dawida Szpary i Amadeusza Andrzejewskiego.
  Aleksander Leydo - operator filmowy i telewizyjny, związany ze stacją Motowizja, współpracujący między innymi z marką Marlboro. Miłośnik motocykli i dalekich podróży, z wykształcenia także archeolog.
  Karolina Podgórska - Charakteryzatorka związana z produkcją filmową od dziecka. W 2011 rozpoczęła naukę w warszawskiej WSA szkoląc się z techniki charakteryzacji. Od tamtej chwili zdobywa doświadczenie jako charakteryzator m.in w teatrze, na planach zdjęciowych i filmowych.

Czemu crowdfunding?

Taka forma finansowania pozwoli nam zrobić ten serial tak, jak chcemy. Z krwią, brutalnością, wulgaryzmami, bez kompromisów. W ten sposób mamy też nadzieję trafić z naszym pomysłem do większej ilości odbiorców.

 

Co zrobimy, jak uda nam się zebrać:

5000 zł - Zrobienie pięciu odcinków niestety kosztuje - kostiumy, sprzęt, rejestracja dźwięku, charakteryzacja. Chcę, żeby mój serial wyglądał jak najlepiej, bez pieniędzy nie uda mi się tego osiągnąć. 1000 złotych na odcinek to absolutne minimum.

6000 zł - to oczywiście lepsza charakteryzacja, więcej zombie. Kamera filmowa zamiast lustrzanki i obiektywy anamorficzne. Czyli wszstko wyglądać będzie lepiej.

7000 zł - to oswietlenie filmowe wraz z podnosnikiem.

8000 zł - jeśli udałoby nam się zebrać aż tyle, nakręcimy 6 odcinków.

Czemu warto nas wesprzeć? - Czyli trochę o nagrodach.

    Na przykład podpisany (choć może nie własną krwią) scenariusz.
  Lub płytę DVD z serialem.
  A nawet oryginalny, użyty przy kręceniu kij baseballowy z podpisami ekipy.

 

Patronują naszemu projektowi

         

         

      

      

 

Aktualności

Kalendarz zapełniony i już wkrótce znajdziecie tu informacje o rozwoju projekt.

1 marca - To był długi tydzień, przeprowadziliśmy castingi, nagraliśmy kilka filmów promocyjnych, umówiliśmy wywiady, omówiliśmy dokładnie kostiumy i wygląd naszych zombie, zaplanowaliśmy dni zdjęciowe, organizujemy drona, profesjonalne kamery i dźwięk, żeby nie wspomnieć o podpycaniu scenariusza.

6 marca - do wsparcia projektu udaje nam się przekonać coraz więcej osób, tak finansowo, jak w inny sposób. Na przykład:

                 

Olaf Deriglasoff - nagrał dla nas film promocyjny, użyczył swojego utworu, wcieli się w jedną z postaci, napisze specjalnie na potrzeby naszego serialu muzykę.

Michał Jelonek - nagrał dla nas film promocyjny, użyczył swojego utworu, zagra u nas zombie.

Michał Zygmunt - nagrał dla nas film promocyjny, użyczył swojego utworu, być może pojawi się w filmie.

 9 marca 2015 - Łukasz Ciżmowski, rysownik (komiks 'Incognito') narysował dla nas taką oto planszę komiksu pokazującą wydarzenia sprzed pilota. Wielkie dzięki. 

 11 marca -  chcielibyśmy was zaprosić na „The running śmierć” - skromną imprezę wieńczącą naszą zbiórkę, podczas której odbędzie się połączony z wyżerką bieg po zdrowie zombie. Wszak przecież kondycja fizyczna jest bardzo ważna, a ludzi dorwać niełatwo. Pomóżmy naszym martwym braciom wieść lepsze i pełniejsze hmmm życie.

Spotkajmy się 21 marca o 12 w Lesie Kabackim na terenie piknikowo grillowym i zjedzmy coś wspólnie. W biegu na krótki dystans (mamy nadzieję, że uda się powstrzymać zombie przed zbaczaniem z wyznaczonej trasy, bo jakaś padlinka zapachniała smakowicie z krzaków) wziąć będą mogły udział wszyscy martwo wyglądający ochotnicy.

Autorem grafiki jest Łukasz Mazur – autor „Planety uciętych kończyn”. Ogromnie wielce dzięki.

 

 

Media o Twoim projekcie:

„Póki śmierć nas nie rozłączy” – polski serial sieciowy o zombie

www.strefawalkingdead.pl | 2015-03-15

Temat zombie najczęściej pojawia się w kinematografii amerykańskiej, ale okazuje się, że nasi polscy twórcy również są zakręcenie na tym punkcie. Przedstawiamy Wam znakomicie zapowiadający się polski serial sieciowy o zombie: Póki śmierć nas nie rozłączy, na którego stworzenie trwa właśnie zbiórka na PolakPotrafi.pl.

Póki śmierć nas nie rozłączy – pierwszy polski serial o zombie z doskonałą muzyką!

magnetoffon.info | 2015-03-04

„Póki śmierć nas nie rozłączy” opowiada historię związku pary bohaterów, którym przyszło żyć we wrogim, postapokaliptycznym świecie, który wdziera się w ich życie nieproszony, bez ostrzeżenia, doprowadzając do wściekłości i agresji. Serial będzie czerpał z gatunku filmów postapokaliptycznych i będzie stawiał na wyraziste postaci, żywy język i silne emocje. Wszystko to na razie w formie przyszłej, bowiem na jednym z portali crowdfundingowych trwa właśnie zbiórka pieniędzy na finalizację tego projektu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2015 18:06