Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Jacek Burban

Jacek Burban

Warszawa

Twórca sztuk wszelakich. Głównie reżyser. Specjalizuje się w wyłapywaniu i rozwijaniu potencjałów. Lubi przepływ, kreację oraz komunikację. Nieustannie w procesie twórczym. Od czasów wczesnego dzieciństwa czerpie inspirację ze snów. Więcej informacji na stronie www.burbanfilm.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


68 Wspierający

50% Postęp

8146 PLN z 16000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 31.01.2014

Pokarm # co cię napędza? monodram

O projekcie

Nie wiesz co się z Tobą dzieje?  Przyjdź na spektakl „Pokarm # Co cię napędza?”  i daj się zainspirować.

Witaj, nazywam się Jacek Burban, jestem reżyserem i razem z aktorem Wojtkiem Kalitą i muzykiem Mateuszem Bazgierem (więcej na naszej stronie w zakładce: twórcy) szykujemy unikalny z uwagi na metodę pracy monodram. Sztuka porusza temat pokarmu, który spożywamy na co dzień oraz tego co przyjmujemy mentalnie. Jest również o odzyskiwaniu kontaktu z samym sobą, o odnajdywaniu radości w byciu zwyczajnym.

Jest jedno ale – musimy zebrać środki. Jeśli projekt Cię zaintryguje, to możesz nas wesprzeć przy okazji stając się posiadaczem wejściówki lub innego prezentu. Mamy nadzieję, że naszym pomysłem i wcześniejszymi dokonaniami wzbudzimy Twoje zaufanie. Twoje wsparcie będzie jasnym komunikatem, że ta sztuka jest potrzebna. W naszym odczuciu, to ważny manifest, pokazujący, że teatr mogą finansować ludzie - po prostu.

                            

W tym szaleństwie jest metoda.

Nie mamy całego scenariusza, ale bazę pomysłów, dialogów, obrazów, prawdziwych historii,  własne doświadczenia i przenikliwe obserwacje. Chcemy eksperymentować z tak zwaną pracą z procesem, znaną jako nurt psychologii. Zdobywa ona coraz szersze uznanie jako forma terapii z uwagi na skuteczność i szerokie spektrum zastosowania. Traktuje ona człowieka całościowo, dlatego pozwala pracować z każdym ludzkim doświadczeniem, np. z ciałem, ze snami, z głosem, z relacjami czy z trudnymi przeżyciami odsłaniając ich ukryty sens i znaczenie dla osoby oraz wspólnoty, do której osoba ta należy.

Mnie jako twórcę interesuje praca artystyczna ze zjawiskiem procesu. Uczestnicząc przez ostatnie lata w wielu sesjach pracy z procesem, w tzw ustawieniach systemowych (inaczej konstelacjach), które bazowały na pracy z szeroko postrzeganym symptomem - zainspirowała mnie niepowtarzalna jakość tych doświadczeń. Powstają „figury” lub całe sytuacje, mówiące oryginalnym i nieoczywistym językiem, równocześnie bardzo angażującym uczestników ew. widzów. Niewiarygodne jest to, jak pięknym i mądrym teatrem potrafią być te procesy. Uznałem,  że na podstawie tych obserwacji można napisać scenariusz.

Krótka filmowa metafora o naszym stylu pracy nad źródłami inspiracji – obejrzyj:

Dobra, chcę to poczuć, może jakiś przykład?

Z podobnych praktyk korzystała Pina Bauch, która zrewolucjonizowała zjawisko tańca. Pracę nad przedstawieniem zaczynała od zadawania tancerzom dziwnych pytań: Jak wyrażasz czułość? Jak pokazałbyś uczucia towarzyszące pierwszej miłości? Nie każdy od razu potrafił znaleźć na nie odpowiedź, lecz gdy ją przedstawiał ruchem, ona obserwowała i zapisywała coś w swoich notesach. Potem, po kilku tygodniach niespodziewanie powtarzała pytanie. Ta metoda miała jednak wyraźny cel, Pinie chodziło o to, by spontaniczność i naturalność połączyć z precyzją. Tancerze mieli swobodę improwizacji, ale gdy ona zaakceptowała ich propozycje, oczekiwała, że staną się częścią spektaklu, która nie będzie już podlegać żadnym zmianom. Treści w jej przedstawieniach wyrażane były wyłącznie ruchem i muzyką.

Praca nad Pokarmem ma być bardzo zbliżona, jednak rozszerzona o monologi i projekcje video.  Jesteśmy po to, aby wyrazić “TO” , co chce się przez nas wyrazić. To coś już się zbliża, można poczuć zapach, smak, mrowienie w plecach, to właściwie już się dzieje. Nagrywanie filmów do kampanii, promowanie, opowiadanie w radiu to cześć tego procesu. Pomysły i koncepcje przepuszczamy przez ciało, podążamy za pojawiającymi się skojarzeniami, filtrujemy przez to, co jest w nas zapisane, dopiero na końcu ogarniamy to intelektualnie i warsztatowo. Podobnie będzie wygladał proces powstawania myzuki do spektaklu.

Krótko o muzyku i muzyce w spektaklu – obejrzyj:

 

Więcej o bohaterze i tematyce, którą poruszamy.

Miejsce i czas akcji - dzisiejsza Warszawa. Przedstawiciel handlowy, właściciel sieci kochanek w całym kraju, lat trzydzieści, wiecznie zajęty, gdy odpoczywa to aktywnie! Dużo doświadcza, gubi tożsamość - no bo, kiedy ją budować, gdy wszystkie kończyny zawsze zajęte. Ignoruje pisany małym druczkiem skład “pokarmu”- on wie swoje, sięga po swoje, stawia na swoim, nie wie co czuje, zapomniał, że czuje.

Wyrazisty schemat toczony przez miliony z nas, ujęty bez zbędnych zawiłości, proste codzienne sytuacje. Konsekwentne i permanentne utrzymywanie się “na fali” skutkuje zawałem. Po prostu. Gdzieś głęboko jego serce bardzo chciało żyć i się wyrażać i po prostu powiedziało - Kurwa, dość. Pojawił się kryzys, to najszczęśliwszy dzień w życiu naszego bohatera, jest szansa na zmianę. Obserwujemy narodziny dziecka, bohater uczy się od nowa chodzić, potrzebuje pomocy, a rynek aż kipi chęcią pomocy. Tu zaczyna się historia o odkrywaniu zaginionej wrażliwości.

Stawiamy pytania i snujemy niektóre z wielu wersji rozwiązań. Gdzie naciągacz, gdzie przyjaciel? Jak ujarzmić temperament i wykorzystać własną moc w nowej rzeczywistości? Czy to co umiemy, kogo znamy, jakie odnosimy sukcesy stanowi naszą prawdziwą wartość? Gdzie kończą się odruchy, a gdzie zaczyna świadoma decyzja? Jak zbudować relację z samym sobą? Z czego płynie radość życia? A może chodzi o jakość? Jesteś tym, co jesz?

O Wartościach i idei stojącej za tą historią przeczytaj na naszej stronie w zakładce: idea

Twórcy.

Jacek Burban - reżyser, scenarzysta

Od 12 lat zajmuje się tworzeniem różnych form filmowych i teatralnych. Pomysłodawca i współzałożyciel Mieszadła, inicjator Kombinat Warszawa i SieJe w mieście. Aktualnie kształci się w facylitacji.
Od dziecka fascynuję się snami, zgłębiając podejście do nich psychologią jungowską, psychologią procesu, szamanizmem.

Czytaj więcej (BIO)

CV

Wybrane prace filmowe:
Krótki film dokumentalny “Lutnik”
Teledysk Neony “Gorący styczeń”
TeledyskTede “Dokąd idziesz Polsko”
Średniometrażowy film dokumentalny “Cohabitat the movie”
Krótki film dokumentalny “Zapisane w ciele”

 

Wojciech Kalita - aktor

Wojciech Kalita 1986 - aktor, absolwent wydziału dramatycznego PWST. Współpracował z takimi reżyserami jak Redbad Klijnstra, Paweł Miśkiewicz, Krystian Lupa, Michał Zadara, Łukasz Korczak.

Demo aktorskie

 

Mateusz Bazgier - muzyk - multinstrumentalista, producent muzyczny

Moja podróż muzyczna rozpoczęła się od garażowego punk rocka w czasach licealnych. Potem tworzyłem i grałem muzykę klubową. Kolejnymi etapami podróży były: muzyka improwizowana, obróbka dźwięku na żywo (live electronics) aż po ambientowe pejzaże. W swojej pracy z muzyką wciąż dążyłem do źródła, chciałem dotrzeć do samych jej podstaw. Zafascynowany dźwiękiem rozpocząłem studia na wydziale inżynierii dźwięku w Konserwatorium w Hadze. Od tego czasu nagrywam muzykę, rejestruję dźwięki – zarówno przestrzeni miejskiej, jak i przyrody. Interesuje mnie muzyka ponad podziałami. Dźwięk i muzyka jako forma wyrazu. Muzyka, która prowadzi i opowiada historię. Muzyka, która pomaga. Muzyka, która uzdrawia…

FanPage
Kanał muzyczny

Projekty:
Mauve Dust
FLAX

Informacje bardziej techniczne.

Od momentu ufundowania projektu przez 5 tygodni będą trwały intensywne próby aktorskie i muzyczne. W tym czasie będą realizowane przez nas filmy. To będzie czas wyjątkowo intensywnej pracy. W momencie ukończenia kampanii wyznaczymy 3 terminy pokazów premierowych.

Za aktorem duży ekran, na którym wyświetlany jest obraz - momentami dialogujący z postacią, innym razem tworzący komentarz. Wyświetlane treści czerpiemy z samego końca internetu oraz realizujemy sami. Proste środki, niewiele rekwizytów, minimum scenografii. Do tego muzyka na żywo w stylu live act, żywe instrumenty, samplery, wokal aktora na mixerze.

Czas trwania około godziny. 3 pierwsze spektakle premierowe zostaną wystawione w Warszawie.

Budżet:

Środki zostaną przeznaczona na:

1. Diety dla reżysera, muzyka i aktora, które umożliwią pracę w pełnym wymiarze czasu.

2. Obsługę techniczną: oświetleniowca, akustyka, vj’a.

3. Wynajem sali na 150 osób na 3 pokazy premierowe.

4. Sprzęt: mocny projektor, oświetlenie, mixer, ekran na pokazy premierowe.

5. Rekwizyty, które ulegają zużyciu.

6. Szkolenia i kursy m.in. ustawienia rodzinne Hellingera, ceremonie szamańskie, szkolenie, warsztaty pracy z ciałem. Część scen będzie Tworzona na gorąco pod ich wpływem.

Zapoznaj się z nagrodami, które przygotowaliśmy za Twoje wsparcie.

 

Media o Twoim projekcie:

WARSZAWSKI PROJEKT: POKARM. CO CIĘ NAPĘDZA [WIDEO]

wawalove.pl | 2014-01-13

Miejsce i czas akcji to dzisiejsza Warszawa. Bohaterem jest przedstawiciel handlowy, właściciel sieci kochanek w całym kraju, lat trzydzieści, wiecznie zajęty, gdy odpoczywa to tylko aktywnie! "Być jeszcze dalej, robić jeszcze więcej, zarabiać jeszcze mocniej i myśleć jeszcze potężniej" - to jego motto.

68

Wspierających

8145.5 zł

Z całkowitej kwoty 16000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 18:00 31.01.2014 otrzyma co najmniej 16000 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Wpłać 10 zł lub więcej!

Imienne podziękowanie na fanpagu i stronie www

6 Wspierających
 

Wpłać 25 zł lub więcej!

plakat A3 + imienne podziękowanie na fanpagu i stronie www

5 Wspierających
 

Wpłać 25 zł lub więcej!

płyta z rejestracją spektaklu + imienne podziękowanie na fanpagu i stronie www

10 Wspierających
 

Wpłać 50 zł lub więcej!

wejściówka na spektakl w jednym z 3 terminów ogłoszonych w dniu ufundowania kampanii

14 Wspierających
 
Pozostało: 19

Wpłać 60 zł lub więcej!

wejściówka na spektakl w jednym z 3 terminów ogłoszonych w dniu ufundowania kampanii + egzemplarz (nr 3) Magazynu Smak www.magazynsmak.pl

1 Wspierający
 

Wpłać 70 zł lub więcej!

wejściówka na spektakl w jednym z 3 terminów ogłoszonych w dniu ufundowania kampanii + płyta z rejestracją spektaklu

4 Wspierających
 
Pozostało: 21

Wpłać 80 zł lub więcej!

wejściówka na spektakl w jednym z 3 terminów ogłoszonych w dniu ufundowania kampanii + koncert muzyki relaksacyjnej/medytacyjnej na 30osób w wykonaniu Mateusza Bazgiera

9 Wspierających
 

Wpłać 100 zł lub więcej!

wejściówka na spektakl w jednym z 3 terminów ogłoszonych w dniu ufundowania kampanii + indywidualne warsztaty/sesja z budzenia kreatywności przez Skypa lub na żywo z Jackiem Burbanem

3 Wspierających
 
Pozostało: 25

Wpłać 100 zł lub więcej!

wejściówka na spektakl w jednym z 3 terminów ogłoszonych w dniu ufundowania kampanii + warsztaty z elementarnych zadań aktorskich w 10 osobowej grupie - w dniu ufundowania projektu zostaną podane 3 terminy do wyboru

5 Wspierających
 

Wpłać 2500 zł lub więcej!

Zostań mecenasem i głównym sponsorem wydarzenia. Twoje logo lub imię i nazwisko zostanie umieszczone na wszystkich materiałach promocyjnych + wcześniejsze nagrody.

1 Wspierający
 

Wpłać 10000 zł lub więcej!

Prywatne wystawienie spektaklu.

0 Wspierających

O autorze

Jacek Burban

Jacek Burban

Warszawa

Twórca sztuk wszelakich. Głównie reżyser. Specjalizuje się w wyłapywaniu i rozwijaniu potencjałów. Lubi przepływ, kreację oraz komunikację. Nieustannie w procesie twórczym. Od czasów wczesnego dzieciństwa czerpie inspirację ze snów. Więcej informacji na stronie www.burbanfilm.pl

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.