Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

JasiekBluz

JasiekBluz

Wrocław

Dziennikarz, do tej pory związany z grupą Money.pl, wcześniej m.in. z wrocławskim Radiem Luz. Z wykształcenia historyk amerykanista. Ukończył Uniwersytet Wrocławski. Miłośnik czarnej muzyki, anglojęzycznej literatury i street-artu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17582 PLN z 15000 PLN

146 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2015.

Podziemie nadziei, czyli walka o medyczną marihuanę

RSS

Podziemie Nadziei dostępne online! Dodano 23.12.2019, godz. 9:30

Miło nam poinformować, że nasz film dokumentalny dostępny jest już online w serwisie Vimeo! Miłego oglądania i dzięki za wsparcie!

https://vimeo.com/ondemand/podziemienadziei

Premiera kinowa Podziemia Nadziei Dodano 28.03.2019, godz. 19:25

12 kwietnia o 19.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu pokażemy pierwszy polski pełnometrażowy film dokumentalny o medycznej marihuanie „Podziemie Nadziei” w reżyserii Jana Bluz. Film zdobył Nagrodę Publiczności na 18. MFF Watch Docs. Będzie to kinowa premiera, w następnych miesiącach film będzie można zobaczyć na pokazach w kilkunastu miastach Polski.
Obraz w reżyserii Jana Bluz przedstawia historie pierwszych polskich pacjentów leczonych medyczną marihuaną – legalnie i nielegalnie. Niestety, tych drugich w naszym kraju jest znacznie więcej – najprawdopodobniej nawet tysiące. Polska jako kraj z jedną z najsurowszych polityk antynarkotykowych w Unii Europejskiej nie definiuje ściśle możliwości medycznych zastosowań marihuany.

Mimo, że w 2017 roku w Polsce oficjalnie zalegalizowano użycie marihuany do celów leczniczych, ta wciąż jest prawie niedostępna w aptekach, a pacjenci zaopatrują się na czarnym rynku, bądź decydują się na nielegalną uprawę. A wtedy przed sądem mogą odpowiadać nie tylko jako zwykli użytkownicy narkotyków, a nawet jako dilerzy i producenci. Film realizowany był nie tylko w Polsce – twórcy odwiedzili z kamerą Izrael, Hiszpanię i Słowenię, gdzie nie tylko przeprowadzili wywiady z tamtejszymi naukowcami, ale także pacjentami, lekarzami i aktywistami. „Podziemie Nadziei” to niezależny projekt, współfinansowany przez crowdfunding.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z bohaterami i twórcami filmu. Z widzami spotkają się Joanna i Krzysztof Jaśkowiakowie i Paulina Janowicz (bohaterowie), a także operator i montażysta Przemysław Chojnacki, kompozytor ścieżki dźwiękowej Suwal oraz operatorzy kamery Radosław Furmanek i Kamila Mysłek. Spotkanie poprowadzi Monika Pławucka.
Więcej informacji:
Wydarzenie na Facebooku:
Zwiastun:

Ścieżka dźwiękowa Podziemie Nadziei Dodano 25.01.2019, godz. 1:12

Od dziś w wielu serwisach możecie posłuchać doskonałej ścieżki dźwiękowej z naszego filmu, którą skomponował Suwal! Posłuchajcie niezwykle klimatycznej muzyki na:

https://open.spotify.com/album/6uT0IPpgOf8bw9u8KoHVzG…

http://soundline.biz/PiotrSuwalskiPodziemieNadziei/

Podziemie Nadziei na specjalnych pokazach w całej Polsce Dodano 17.01.2019, godz. 16:42

Mamy kolejne dobre wieści - film dokumentalny Podziemie Nadziei został włączony do tegorocznej edycji festiwalu objazdowego WatchDocs - przez cały 2019 roku dokument będzie można zobaczyć na specjalnych pokazach w około kilkunastu miastach całej Polski!

Miejmy nadzieję, że film trafi do jak najszerszego grona odbiorców i przyczyni się do zwiększenia świadomości naszego społeczeństwa na temat medycznej marihuany. Także dzięki Wam :).

Szczegółowe informacje dotyczące pokazów będziemy publikować na naszym FB: facebook.com/podziemienadziei

Od jakiegoś czasu możecie też nas wspierać przez patronite.pl/podziemienadziei. Chcielibyśmy, żeby film trafił do kin studyjnych czy na półki sklepowe w formie DVD - do tego potrzebne są środki, liczy się każde pięć złotych.

Nagroda publiczności na 18.MFF Watch Docs dla Podziemia Nadziei! Dodano 23.12.2018, godz. 19:28

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wsparty przez Was projekt Podziemie Nadziei zdobył nagrodę publiczności już na premierowym festiwalu. Ten sukces zawdzięczamy również Wam. Jeszcze raz, wraz z całą ekipą filmową chcemy, chcemy podziękować za wsparcie projektu.

Ekipa Podziemia Nadziei

Więcej info: https://watchdocs.pl/2018/f/pl/artykul/62/podziemie_nadziei_zwycizaa_w_plebiscycie_publicznocci_watch_docs

Podziemie Nadziei - premiera! Dodano 21.11.2018, godz. 0:27

Miło mi poinformować, że premiera Podziemia Nadziei będzie miała miejsce w sobotę 8 grudnia o godzinie 18.15 w kinie w centrum U-jazdowski w Warszawie na 18. międzynarodowym festiwalu filmowym Watch Docs.

Druga projekcja na tym samym festiwalu będzie miała miejsce we wtorek 11 grudnia o godzinie 19 w tym samym miejscu.

Bilety są za darmo.

Dziękujęmy Wam wszystkim jeszcze raz za wsparcie i widzimy się w Warszawie

Więcej informacji: https://watchdocs.pl/2018/f/pl/film/102/podziemie_nadziei

Dodano: 26.11.2018, 9:51
  Krystian Kris
Krystian Kris
No i pięknie!
Dodano: 21.11.2018, 0:46
  Marcin Zdeb
Marcin Zdeb
Witajcie
Super ,że to już teraz :) Fajnie że się Wam udało skończyć prace nad materiałem. Gdzie jednak poza tymi dwoma terminami i miejscem będzie można obejrzeć produkcję ?

Podziemie Nadziei - oficjalny trailer! Dodano 12.04.2017, godz. 12:16

Zapraszamy do sprawdzenia pierwszego trailera filmu Podziemie Nadziei. Film jest niemalże na ukończeniu, także wkrótce data i miejsce premiery.

https://www.youtube.com/watch?v=xmKc7nWGL1w
Dodano: 24.10.2017, 12:52
  Krystian Kris
Krystian Kris
kiedy premiera?

Film na ukończeniu Dodano 29.09.2016, godz. 14:33

Chcielibyśmy ogłosić, że po ponad półtora roku zdjęć i pół roku montażu powoli zbliżamy się do zakończenia prac nad filmem. Przed nami jeszcze końcówka montażu i postprodukcja.

Projekt się rozwinął. Planowaliśmy film o medycznej marihuanie w Polsce, a skończyło się na tym, że odwiedziliśmy Izrael, Słowenię, Hiszpanię, oraz Czechy. Przeprowadziliśmy dziesiątki wywiadów z pacjentami, lekarzami i naukowcami z wielu krajów. Pokażemy medyczne podziemie w Polsce i na Słowenii, oraz sytuację w Izraelu i Hiszpanii, gdzie medyczna marihuana już wychodzi z czarnego rynku.

Po aktualności zapraszamy do sprawdzania naszego facebooka: https://www.facebook.com/PodziemieNadziei/

Jasiek Bluz

Kolejne wywiady Dodano 07.05.2015, godz. 22:08

Cały czas zbieramy materiał do filmu. Właśnie wróciliśmy z Krakowa, gdzie przeprowadziliśmy wywiad z profesorem Jerzym Vetulani o chemicznej stronie medycznych właściwości konopi oraz z Justyną Grochowiak, mamą Adriana cierpiącego na padaczkę lekooporną.

Śledźcie nas na Facebooku, będziemy na bieżąco wrzucać kolejne newsy. Już w tę niedziele natomiast jedziemy z Dorotą Gudaniec do Holandii, gdzie mały Maxiu ma wizytę u neurologa leczącego cannabis.

https://www.facebook.com/pages/Podziemie-Nadziei/895398803832910?fref=photo

Walka trwa Dodano 18.04.2015, godz. 17:49

Gdy zaczynaliśmy myśleć o filmie nie sądziliśmy, że znajdziemy się w wirze historycznych wydarzeń dla pacjentów medycznej marihuany w Polsce.

W międzyczasie Dorota Gudaniec stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych matek w naszym kraju, zatrzymano Kubę Gajewskiego, któremu za podawanie pacjentom oleju z marihuany grozi 15 lat więzienia oraz zorganizowano kilka konferencji z udziałem lekarzy poświęconych medycznej marihuanie. W poniedziałek w Warszawie pod resortami zdrowia i sprawiedliwości manifestować będą pacjenci a już w czerwcu zostaną wysłuchani w Sejmie. Wydarzeniom cały czas towarzyszymy z kamerą.

https://polakpotrafi.pl/projekt/podziemie-nadziei

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2015 18:06