Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Górski Podróż Bez Granic

Bartosz Górski Podróż Bez Granic

Ostrołeka, Ostroleka, Poland

Bloger, podróżnik, łowca (prawdy, przygód, fotografii) - Pisze relacje ze swoich wypraw. W 2012 podróżował autostopem po europie. Następnego roku zorganizował samotną wyprawę W 22 Dni Rowerem Dookoła Polski. W trakcie pedałowania naokoło naszego kraju, wpadł na pomysł zorganizowania cyklu bardzo długich i ekstremalnych wypraw podróżniczych, które w istocie oddają jego sposób bycia. Pierwszą z nich będzie sześcioletnia podróż o nazwie Azja Bez Granic.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

254 PLN z 9000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.01.2014.

Azja Bez Granic Sześć lat życia poza cywilizacją

O projekcie

     Azja Bez Granic to inspirująca idea wędrówki wspierana przez wszystkich i tworzona dla wszystkich. Jest to zdecydowany krok naprzeciw masowej konsumpcji, która stała się największym elementem stratyfikacji społecznej.                                                                

Naszą chorobą jest brak poczucia szczęścia :).

Popatrzcie na nasze życie: nie jest wcale szczęśliwsze od życia ludzi pierwotnych. Mimo pozornej wolności kupowania, wybierania wśród różnych past do zębów, stu tysięcy samochodów, telefonów komórkowych, które robią już prawie wszystko, nigdy nie mieliśmy tak mało wolności. Ponadto powtarzamy z góry ustalone wzorce. Niełatwo przychodzi nam wymyślenie czegokolwiek oryginalnego. Jesteśmy całkowicie podporządkowani ekonomii. Całe nasze życie jest zdeterminowane ekonomią.  

Chciałbym żyć w takim świecie, który jest bogatszy niż ten, w którym istnieją jedynie rzeczy.

Dlatego rzucam szkołę, spłacam długi, zbieram odwagę by zwrócić się przeciwko przyzwyczajeniom i oddać się życiu niekonwencjonalnemu. Decyduje się na życie dewianta, nomada, blogera w podróży, który codziennie ogląda inny horyzont przy innym zachodzie słońca.

Ktoś mógłby powiedzieć: Jak to? Masz 18 lat, masz kochającą rodzinę, dają ci kasę na fakultety, kształcą cię płacą za ciebie, chcą wysłać cię na studia, mógłbyś być wielkim człowiekiem, pracować jako poseł, prawnik, adwokat. A ty jak kretyn pakujesz się w plecak i jedziesz, żeby spać po lasach na odludziu?! Kim ty do cholery jesteś? 

To są dwa odrębne języki, dwa różne światy które się nawet nie stykają. Oczywiście szanuję wybór innych i ich drogi życia, niemniej sam bym tak nie chciał, nie potrafił, nie czuł się wolny. Podróż Azja Bez Granic będzie wyjątkową okazją do inspirującej wymiany pasji i idei z ludźmi, którzy myślą i czują podobnie. No właśnie --->

Chociażby dla tego, że po wyprawie do Azji – gdzie ona sama zawierać będzie rzeczy niesamowite, które odkrywać będę przez całe sześć lat – zostanie jeszcze pięć innych kontynentów. A to oznacza ogrom przygód, które relacjonowane będą na bieżąco w aż trzech formach! 

                                                                                    - Wyprawy podróżnicze są kopalnią inspiracji: poznawanie kultur, nowych ludzi i ciągła zmiana miejsca obozowiska, pozwolą na poczucie smaku fantastycznej przygody. Dlatego wszystkie wyprawy są na bieżąco relacjonowane na stronie i Facebooku. Zamieszczać tam będą artykuły, w których opowiem o wszystkim, co spotka mnie na drodze. www.podrozbezgranic.com (strona w trakcie budowy).

                                                                                                                            - Nie zabraknie też świetnych fotorelacji. Wyprawie towarzyszyć będzie profesjonalny sprzęt fotograficzny, który pozwoli na uchwycenie tego co nieprzeciętne w najbardziej ekstremalnych warunkach i miejscach tego świata. www.podrozbezgranic.com (strona w trakcie budowy).

                                                                                                              -  Szczyty gór, ogromne pustkowia, obyczaje miejscowych, deszcze monsunowe, codzienny blask ogniska. Wszystko to nabierze nieprzeciętnego wydźwięku za pomocą regularnie zamieszczanych filmów wideo na YouTube i na Vimeo. Nagrania dostępne będą w jakości Full HD. www.youtube.com/user/PodrozBezGranic

Wiem to zestawienie kreuje złudne wyobrażenie dużo pszesadzonej sumy. Tak nie jest! Proszę pamiętać, że sześć lat wędrówki to bardzo dłógi okres czasu.

Kosztorys jest zawyżony. Jeśli zdołamy uzbierać sumę dziewięciu tysięcy zostanie ona wydana na wizy. Resztę pieniędzy pozyskamy w trakcie podróży poprzez co chwilę łapaną dorywczą pracę. Mimo tego gdyby znalazł się wietny sponsor liczymy na pokrycie któryś z rozłożonych na sześć lat kosztów:

                                                                                       - 8000 PLN - Jest to najważniejszy aspekt tej wyprawy, pieniądze, które zostaną uzbieranie w tym projekcie zostaną sporzytkowane na wizy. W 37 na 50 krajów Azji obywatele polscy objęci są obowiązkiem wizowym. Jest to koszt od 20$ za miesiąc pobytu do nawet 200$ za jeden dzień. Nie wliczałem w to ewentualnych prób wymuszenia łapówki - jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to po prostu wezmę ich na przeczekanie. 

                                                                                       - 7000 PLN - W trakcie podróży co drugi/trzeci dzień specjalnie dla Was zamieszczane będą relacje ze zdjęciami, natomiast co dwa tygodnie ukazywać się będzie film z najlepszych nagrań. By stało się to możliwe na stepach, pustyniach, szczytach gór, czyli dosłownie wszędzie gdzie zaprowadzą mnie nogi, niezbędna będzie globalna łączność satelitarna, która doskonale to umożliwi.

                                                                                - 2000 PLN  - Konieczna przy długich wędrówkach po odludnych terenach. Wyjaśnię w skrócie co to takiego – jest to żywność konserwowana metodą liofilizacji, czyli suszenia po zamrożeniu z zastosowaniem obniżonego ciśnienia. Żywność liofilizowana jest odwadniana poprzez usunięcie od 70% do 96% wody. Powstrzymuje to rozwój mikroorganizmów, bardzo spowalnia procesy rozkładu i sprawia, że pełnowartościowy obiadek staje się lekki jak piórko. 

                                                                                                                              - 20000 PLN - W zakres wchodzi - sprzęt fotograficzny, laptop, przenośny panel słoneczny, pozycjoner GPS, dysk zewnętrzny. To wszystko w minimalistycznym wydaniu z naciskiem na wodoodporność. Dodatkowo w sumie tej została uwzględniona cena wykupienia serwera wraz z domeną strony internetowej.

                                             - 15000 PLN - Gdy temperatura dochodzi do minus 60 stopni, lub gdy deszczowa pogoda utrzymuje się przez dłużej niż miesiąc potrzeba jest specjalistyczna odzież wyprawowa. To samo tyczy się akcesoriów takich jak: kuchenka, oświetlenie, namiot, destylator wody, plecak, śpiwór, mata, gary itd.

By wyrazić wdzięczność wobec wszystkich decydujących się wesprzeć ten projekt dowolną donacją, przygotowałem zestaw wyjątkowych nagród. Nawet złotówka, jeśli pomnożona przez tysiące, może wiele zmienić. Mając to na względzie, dziękuję za każdy gest solidarności :).

                                              oficjalna strona internetowa wyprawy - kliknij tutaj.                                                   blog z relacjami - kliknij tutaj.


                                                

Masz pytania, wątpliwości, uwagi, problemy sercowe lub chcesz nawiązać  współpracę? Napisz! Poradzę :).                                            

                                                                                                                                                                                      podrozbezgranic@gmail.com             + 48 792 896 553

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.01.2014 18:06