Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PoDrodze

PoDrodze

Puszczykowo, Poland

PoDrodze to projekt podróżniczo-filmowy realizowany przez Arkadego Pawła Fiedlera, wnuka podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera, autora takich książek jak Dywizjon 303 i Ryby Śpiewają w Ukajali. Celem projektu jest w niekonwencjonalny sposób odkrywanie świata, polskim Fiatem 126p i co najważniejsze dzielenie się tym światem poprzez profesjonalnie wykonane filmy przygodowo-podróżnicze. PoDrodze Afryka to drugi projekt z cyklu PoDrodze. W planach mamy obydwie Ameryki i Azję. Dzięki za wsparcie :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8272 PLN z 7500 PLN

104 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.01.2016.

PoDrodze Afryka - Jak 'Mały Fiat' podbił Afrykę

O projekcie

Celem projektu  jest uzyskanie funduszy na postprodukcję, 90 minutowego filmu PoDrodze Afryka w wersji kinowej oraz rozszerzonej wersji odcinkowej do transmisji telewizyjnej. 

We wrześniu 2014 roku zielony Polski Fiat 126p wyruszył z portu Damietta w Egipcie na podbój Afryki. Podróż trwała 3,5 miesięcy, podczas których to dzielna maszyna, zwana "Zieloną Bestią" wraz z jego kierowcą Arkadym Pawłem Fiedlerem odwiedziła 11 krajów i pokonała 16194 kilometry.  Przygoda zaczęła się już w porcie, gdzie samochód dotarł 1 września i został zatrzymany przez egipską biurokrację. Po ponad dwóch tygodniach nierównej walki i opłaceniu wielu bakszyszy zdołał wyruszyć w trasę. Później między innymi pokonał sudańską Saharę i temperatury sięgające 50 stopni, wspiął się na ponad 3500 m.n.p.m i odwiedził "jeszcze dziką" dolinę Omo w Etiopii, walczył ze słyną afrykańską tarką w Kenii. Pokonał błotniste drogi w Ugandzie, zniósł pył, kurz i nie dał się muchom Tse Tse w Tanzanii aby w końcu 12 grudnia 2014 roku dotrzeć do Przylądka Dobrej Nadziei w Republice Południowej Afryki. 

Podczas podróży Mały Fiat i jego kierowca zostali z wielką radością i uśmiechem na twarzach przyjęci wśród lokalnych społeczności Afrykańskich. Ludzie zastanawiali się czy ten egzotyczny pojazd jest prawdziwym samochodem, wielu uważało Malucha za nową generację indyjskiego TukTuka a inni z kolei, nie dowierzali że można jeździć po Afryce czymś tak małym i kruchym. A Maluch zawstydzając nie jeden wspaniały samochód terenowy równo parł do przodu.

 

Wyprawowemu "Kaszlakowi" i jego kierowcy towarzyszyła ekipa filmowa dokumentująca przygody Bohaterów podczas afrykańskiej tułaczki. Powstało kilkaset godzin unikalnego materiału filmowego a film aktualnie jest w montażu. Planowane zakończenie projektu to przełom 2015 i 2016 roku.

Twoja pomoc wesprze postprodukcję filmu a pieniądze przeznaczymy na:

- MUZYKĘ DO FILMU

- UDŹWIĘKOWIENIE FILMU

- KOREKCJĘ BARWY OBRAZU

W przypadku uzyskania 10000 zł, dodatkowe pieniądze przeznaczymy na oprawę graficzną filmu.

W przypadku uzyskania 12500 zł, dodatkowe pieniądze przeznaczymy na wytłoczenie DVD z filmem.

W przypadku uzyskania 15000 zł, każdy wspierający zostanie zaproszony na specjalny prywatny pokaz kinowy filmu (pokaz odbędzie się w pierwszym kwartale 2016 roku w miejscu wybranym przez producenta).

Pomóż pchnąć Malucha i wesprzyj powstanie filmu :)

 

Zielona Bestia - Polski Fiat 126p EL z 1998 roku. Przebieg 78000 km (przed podróżą)

 

Ideą było aby mała wyprawówka przejechała Afrykę w stanie zbliżonym do fabrycznego. Samochód otrzymał tylko lepszą przekładnię kierowniczą od kuzyna, Fiata 126 Bis, aluminiową miskę oleju oraz wzmocnione przeguby. 

 

Arkady Paweł Fiedler - kierowca Zielonej Bestii, producent filmu i organizator ekspedycji PoDrodze Afryka.

 

Arkady Paweł Fiedler wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera – pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych, fotograf. Organizator wypraw samochodowych do Namibii, Botswany i Zambii. Po 11 latach rzucił karierę korporacyjną aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Przejechał Afrykę Maluchem ze standardowymi siedzeniami! Plecy bolą go do teraz ;)

 

Arkady Paweł Fiedler jest motorem całego projektu oraz producentem filmu i serialu.

Orginalną muzykę do filmu i serialu tworzy:

Marcin Partyka - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego. Kompozytor, pianista, aranżer. Współpracował, aranżował i komponował m.in. dla Polskiej Orkiestry Radiowej, Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Orkiestry Kameralnej Aukso, Filharmonii Świętokrzyskiej, Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej. Kompozytor spotów, reklam i sygnałów teliwizyjnych i radiowych (m.in TVP1, TVP 2, TVN STYLE, PR1 i PR3 Polskiego Radia). Kierownik muzyczny wielu programów, widowisk, kabaretonów.

 

KamKam Visuals czyli Martyna Wróblewska i Kamil Piechowiak odpowiedzialni z montarz, udzwiękowienie, korekcję barwy obrazu, oprawę graficzną filmu.

KamKam Visuals (www.kamkam-visuals.tv) zajmuje się tworzeniem kreatywnych filmów od 2012 roku.  Założycielami firmy są Martyna i Kamil, oboje wykształceni w kierunku realizacji obrazu filmowego i animacji, z wieloletnim doświadczeniem w branży. Spektrum ich działania jest szerokie – realizowali zarówno filmy dokumentalne w Anglii jak i wymagające projekty reklamowe i korporacyjne dla międzynarodowych firm. Wypracowali rozpoznawalną już jakość i unikalny styl. Ich drugą, zaraz po filmie, pasją jest podróżowanie. Dzięki KamKam Visuals filmowali w 8 krajach na 4 kontynentach - w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej. Mają apetyt na więcej. Prowadzą bloga o produkcji filmowej i swoich podróżach związanych z pracą: www.kamkam-visuals.tv/blog.

Ekipa realizująca film w Afryce:

Krzysztof Winter - operator

Albert Wójtowicz - fotograf, drugi operator

Kuba Dąbrowski - logistykArkady Paweł Fiedler

e-mail: arkady.fiedler@podrodze.com

tel: 601411466

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.podrodze.com oraz na profilu Facebook i Twitter projektu...

 

...lub w wielu informacjach medialnych na temat Malucha w Afryce, między innymi w:

Wirtualnej Polsce

TVN24

Polskim Radio 3

Fakt.pl

Pytaniu na śniadanie

Polskim Radio 4

Dzień dobry TVN

Polskim Radio 24

PoDrodze Afryka to drugi projektem z cylku PoDrodze. Wcześciej w 2009 roku zrealizowalizowałem projekt PoDrodze Polska - Małym Fiatem wzdłuż granic Polski. W 2016 roku planuję realizację PoDrodze Azja a w 2017 roku PoDrodze Ameryki :)

Wielkie dzięki za wsparcie :)

Arkady P. Fiedler

Media o Twoim projekcie:

Maluchem przez Afrykę

www.klasyczny.com | 2015-12-14

Kiedy usłyszałem o tej wyprawie po raz pierwszy, w ogole nie sądziłem, że to dzieje się naprawdę. Pomyślałem, że to jakiś internetowy żart, dobrze zorganizowana intryga, ale nie, to stało się naprawdę.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.01.2016 20:08