Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Braum

Michał Braum

Kraków

Reżyser, operator, montażysta, założyciel Grupy Artystycznej IMAGEPRO. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Maratończyk.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11278 PLN z 10000 PLN

118 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.12.2013.

Po drugiej stronie lustra

O projekcie

Mateusz Malina to z pozoru zwykły, poukładany chłopak. Ma 27 lat i pracuje w jednej z korporacji w Krakowie. W ciągu dnia niczym nie wyróżniający się młody człowiek. Co wieczór jednak ucieka w swój wyjątkowy, magiczny świat. Nie. Nie jako superman. Mateusz nie posiada wyimaginowanych supermocy. Ma za to niezwykłą pasję.

Jako aktywny chłopak pochodzący z górskiego Ustronia mógłby doskonalić jazdę na nartach lub snowboardzie. Gdyby tylko chciał, mógłby zajść w sportach zimowych naprawdę daleko. Do wszystkiego podchodzi bowiem profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. On jednak od zawsze tęsknił do innego świata.

5 lat temu zaczął nurkować. Intuicyjnie. Obejrzał w telewizji film Wielki Błękit Luca Bessona i pomyślał, że to jest sport dla niego. To jest świat, w którym mógłby się zatracić. Nieregularne schodzenie pod wodę szybko zmieniło się w uzależnienie. Minuta wstrzymanego oddechu rozciągała się coraz bardziej. Coraz częściej myślał o życiu pod wodą przy każdej możliwej okazji. 

Dziś Mateusz ma na swoim koncie wiele rekordów. W tym ten najważniejszy – srebrny medal na Mistrzostwach Świata we Freedivingu. Zdobył go schodząc bez ekwipunku na głębokość 106 metrów. Jako pierwszy Polak w historii i ... czwarty człowiek na świecie.

Mateusz to człowiek wyjątkowy, niezwykle interesujący. Inteligentny, ciepły, spokojny. Im dłużej się mu przyglądamy, tym bardziej dochodzimy do wniosku, że to postać, która nie pasuje do tego świata. Wyraźnie przynależy do innego. Tego po drugiej stronie lustra wody.

Moim celem, jako reżysera, jest realizacja filmu dokumentalnego o Mateuszu Malinie. Gdy pewnego dnia o tym pomyśle opowiedział mi Artur Rojek, z którym współpracuję przy promocji OFF Festivalu, od razu wiedziałem, że to temat idealny dla mnie. Zawsze fascynowały mnie opowieści o ludziach żyjących we własnym świecie, z dala od tego co pospolite, modne, normalne. Intrygowała mnie ich mentalność, emocjonalna strona życia.

Filmem tym pragnę sportretować nie tylko wyjątkowego człowieka, który zajmuje się wciąż mało popularną dziedziną sportu. Mateusz uprawia bowiem freediving jedynie dla własnej satysfakcji, często dokładając do interesu. Zamierzam również pokazać czym może być pasja i jak bardzo może zmienić życie ludzkie. Nie potrzeba bowiem wielkich nakładów finansowych, opieki trenera, wsparcia władz, by realizować swoje najbardziej nierealne cele

Część zdjęć udało się zrealizować dzięki wsparciu moich przyjaciół, własnym inwestycjom. Towarzyszyliśmy Mateuszowi z kamerą m.in. w Krakowie, Ustroniu, Czechach oraz Serbii. Jest jednak jeszcze sporo pracy przed nami. Ostatnie dni zdjęciowe i postprodukcja. To wymaga środków, których już nie posiadam. Wierzę głęboko, że dzięki serwisowy Polak Potrafi uda się zebrać brakujące środki i dokończyć ten film, co będzie absolutnym spełnieniem moich marzeń!

Ten film może się udać tylko przy waszym udziale! Tak więc bardzo proszę, wesprzyjcie projekt Po drugiej stronie lustra. Każda kwota się liczy. W zamian oferuję nagrody. Sami sprawdźcie w kolumnie po prawej stronie. Freediving oraz sam Mateusz Malina zasługują, aby powstał film oddający magię tego sportu. Ile osób zdaje sobie sprawę z tego, że mamy w kraju wicemistrza świata w nurkowaniu na bezdechu? Ile osób wie, że tylko 3 osoby przed naszym Polakiem w całej historii zeszły głębiej bez ekwipunku? Pomóżcie nam, bardzo proszę, pokazać ludziom niezwykły świat Mateusza! 

Mam głęboką nadzieję, że gotowy film zainteresuje odpowiednie instytucje i uda nam się wspólnie dotrzeć do jak najszerszego grona widzów.

Z góry wielkie dzięki :)


Pozdrawiam,
Michał Braum
reżyser
IMAGEPRO

Michał Braum - reżyser, operator, montażysta, założyciel Grupy Artystycznej IMAGEPRO. Przez wiele lat związany z telewizją TVN, obecnie niezależny filmowiec. Na koncie ma liczne teledyski, reportaże, filmy promocyjne i spoty reklamowe. Odpowiedzialny m.in. za relacje z festiwali muzycznych takich jak OFF Festival, Coke Live Music Festival, T-Mobile Nowe Horyzonty. Nominowany do nagrody Fryderyk za teledysk grupy Hey "Kto tam? Kto jest w środku?". Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Maratończyk.

Przydatne linki:

Fanpage filmu: https://www.facebook.com/podrugiejstronielustra.film

Fanpage Mateusza: https://www.facebook.com/mattmalinafreediving

Strona IMAGEPRO: http://www.imagepro.pl

Wywiad z Mateuszem dla Sport.pl: http://off.sport.pl/off/1,111381,13073919,Nurkowanie__Malina__Stres_zapiera_dech.html

Mateusz w Dzień Dobry TVN: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/nurkuje-bez-tlenu,70290.html

Media o Twoim projekcie:

Pomóż odkryć co jest ,,Po drugiej stronie lustra”

insilesia.pl | 2013-11-07

Wielu z nas ma skrytą pasję, dzięki której może odkrywać samego siebie na nowo, czerpać satysfakcję i zadziwiać innych ludzi. Jedną z takich osób jest Mateusz Malina, którego historię będzie można poznać szerzej dzięki wsparciu internautów w ramach serwisu PolakPotrafi.pl.

Po drugiej stronie lustra - niezwykła opowieść o Mateuszu Malinie

www.nasz-ustron.pl | 2013-10-31

Na stronie polakpotrafi.pl, na której można finansowo wspierać ciekawe projekty, pojawiła się zapowiedź filmu o ustroniaku, Mateuszu Malinie. Tam też można finansowo wesprzeć powstanie filmu.

Ministerstwo Sportu na bezdechu.

polskiprzedsiebiorca.bblog.pl | 2013-10-31

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że dzięki urzędnikom-darmozjadom, nie tylko przedsiębiorcy mają pod górkę. Również najlepsi polscy sportowcy muszą walczyć o coś, co ich koledzy i koleżanki z innych krajów mają w tzw. standardzie.

Po drugiej stronie lustra: reżyser zbiera pieniądze na ukończenie filmu

| 2013-10-31

Reżyser i operator Michał Braum zbiera pieniądze na ukończenie projektu "Po drugiej stronie lustra". Film opowiada o Mateuszu Malinie i jego wielkiej pasji – freedivingu.

Reżyser zbiera pieniądze

kontakt24.ox.pl | 2013-10-31

"Po drugiej stronie lustra": reżyser zbiera pieniądze na ukończenie filmu o człowieku "stela". Tak o projekcie pisze Michał Braum, reżyser: "Moim celem, jako reżysera, jest realizacja filmu dokumentalnego o Mateuszu Malinie.

Nurkuje bez tlenu!

dziendobry.tvn.pl | 2012-12-14

Schodzi na dno bez butli z tlenem. Zszedł pod wodę na głębokość 106 metrów bez sprzętu do nurkowania. Zajęło mu to niecałe 5 minut. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był wicemistrz świata we freedivingu Mateusz Malina. Towarzyszył mu fotograf Radek Polak, który uwiecznił jego wyjątkowe chwile spędzone pod wodą.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.12.2013 18:06