Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zygmunt Czupryn

Zygmunt Czupryn

Ustroń, Polska

Muzyk, przedsiębiorca. Założyciel i lider zespołu Tekla Klebetnica (2006), który w 2013 roku zajął II miejsce w programie Mam Talent. Od 2011 roku związany z firmą Scandalli.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15241 PLN z 15000 PLN

108 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.12.2015.

Płyta zespołu Tekla Klebetnica

O projekcie

 

    ENGLISH version below

 

05.11.2015

Dziękujemy Wam za pierwsze wpłaty!! Cieszymy się ogromnie i mamy dla Was specjalną niespodziankę - nasz nowy, świeżutki teledysk!! Mamy nadzieję, że Wam się spodoba :)

27.11.2015

Kochani, dziękujemy za pomoc! Mamy już prawie 40% potrzebnej kwoty :)
Do końca zostało jeszcze tylko 15 dni, ale wierzymy, że się uda! Więc prosimy polecajcie i przesyłajcie nasz projekt wśród znajomych.

Wszystkim obecnym na naszym koncercie w Bielsku-Białej serdecznie dziękujemy i przesyłamy artykuł, który opublikowała na nasz temat SUPER NOWA :)

http://www.super-nowa.pl/kultura-cat/art-tekla-klebetnica-w-bielsku-bialej,3682#tresc

01.12.2015

Nasz projekt wsparła Gazeta Ustrońska, opisując w swoim artykule nasz projekt i jego cel! Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć! Na stronie projektu możecie obejrzeć zdjęcie gazety! Zapraszamy także do dalszego reklamowania tej inicjatywy. Mamy już ponad 40% i jeszcze 11 dni- głęboko wierzymy, że dzięki Wam się uda!

02.12.2015

Święta coraz bliżej! A do zakończenia projektu zostało zaledwie 10 dni :) !!! Dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalną nagrodę za kwotę 50 zł :

PŁYTA CD "Kolędy i Pastorałki" z autografami

+ własnoręcznie wykonana przez nas kartka świąteczna z życzeniami od zespołu

+ folkowo-świąteczny prezent NIESPODZIANKA 

 

Nazywamy się TEKLA KLEBETNICA i jesteśmy zespołem folkowym, który oprócz rodzimej muzyki góralskiej, wykonuje przede wszystkim muzykę pasma Karpat, niejednokrotnie wykorzystując także melodie bałkańskie. To połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, tzw. FOLK-CROSSOVER. Na koncertach staramy się przenieść słuchaczy do naszego świata, zapraszamy ich do naszej muzycznej podróży! Tak po jednym z koncertów napisano o nas w artykule na stronie Pofolkuj.pl:

„Nic dodać, nic ująć! Gdy słucham ich muzyki mam wrażenie, że w ciągu kliku minut przenoszę się spod Tatr na Bałkany, potem do cygańskiego taboru, aby potem na chwile zatrzymać się na Węgrzech. A miks tych dźwięków jest tak przemyślany i zsynchronizowany, że ma się wrażenie, że melodie mają wiele lat i od zawsze takie były!”

Folklor ma ogromne znaczenie dla każdego z nas, dlatego wielokrotnie sięgamy do jego korzeni, dodając coś nowego i nietypowego. Nasze utwory są zaaranżowane w ciekawy sposób, pełne barw – radości, smutków, szczęścia, dużej dawki energii i wirtuozerii. I taka właśnie będzie nasza PŁYTA! Chcemy bawić się muzyką, stylami i gatunkami tak, by KAŻDY mógł znaleźć w niej coś dla siebie.

Jednak wydanie płyty będzie możliwe tylko dzięki Wam – zdobyliśmy częściowe środki na opłacenie studia, rozpoczęliśmy już nagrania, ale by zrealizować miks i mastering materiału, doprowadzić do wyprodukowania i wydania płyty potrzebujemy jeszcze sporej kwoty. TEKLA KLEBETNICA w nowym składzie gra od dwóch lat, był to czas najbardziej dla nas twórczy i efektywny. Płyta ma być podsumowaniem tej pracy, uwiecznieniemdotychczasowych pomysłów, a także stać się wyjątkową wizytówką naszego zespołu i niezbędnym elementem promocyjnym. Dzięki niej będziemy mogli dotrzeć do szerokiej publiczności, by dzielić się naszym talentem i miłością do muzyki z całym światem.

 

 

"Tekla Klebetnica" - czyli "wiejska plotkara" (nazwa zaczerpnięta z gwary śląska cieszyńskiego)

Zespół tworzy pięć osób – pięć zupełnie różnych i odmiennych charakterów, które odnalazły wspólny język muzyczny i które na przestrzeni 9 lat poznały się w wyjątkowych i przypadkowych okolicznościach. Choć może to jednak nie był przypadek, bo wierzymy, że naszym przeznaczeniem było spotkać się i wspólnie tworzyć muzykę.U nas jest jak w rodzinie – śmiech, radość, kłótnie, łzy wzruszenia, wspólne podróże, dobra zabawa – razem możemy przeżyć wszystko, a wspólny cel pomaga nam przezwyciężać wszelkie trudności. Każdy z nas reprezentuje inny folklorystyczny region: Beskid Żywiecki, Beskid Śląski, Podhale, Górny Śląsk oraz Budapeszt (Węgry). W muzyce uzupełniamy się nawzajem i tworzymy dość unikalne brzmienie poprzez połączenie dźwięku skrzypiec, akordeonu, gitary, kontrabasu i niepowtarzalnego instrumentu, jakim są cymbały węgierskie. 

W skład zespołu wchodzą:

ANIA Adamowska

ZYGMUNT Czupryn

 

MARCIN Bobak

 

WOJCIECH Świerczyna

 

 JENŐ Lisztes

 

 

Dzięki dotychczasowej działalności artystycznej mamy za sobą wiele udanych koncertów i niezwykłych festiwali, zarówno krajowych jak i zagranicznych; spotkaliśmy się także wielokrotnie ze wsparciem ze strony Miasta Ustroń, Ambasad i Polonii w różnych krajach (nawet na różnych kontynentach).

 • Koncert podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej, największego festiwalu folklorystycznego w Europie, Żywiec (2015)
 • JORDANIA, Amman (2015) - na zaproszenie Ambasady RP w Ammanie we współpracy z Delegaturą UE w Ammanie, koncerty w Centrum Kultury im. Króla Husseina oraz na Hashemite Plaza
 • MOŁDAWIA, Kiszyniów, Soroca, Styrcza, Comrat (2015) - na zaproszenie Ambasady RP w Kiszyniowie
 • USA, Texas (2013, 2014) – występy na zaproszenie Polonii, wśród których do najważniejszych zaliczyć można m.in.: koncert w PARLAMENCIE w Austin (podczas obchodów Polskiego Dnia, uroczystości sponsorowanej przez Gubernatora Texasu), koncert w Stafford Center w Houston, występy na największym w Texasie Polskim Festiwalu „Dożynki” w Houston, występy dla najstarszej Polonii w Texasie w mieście Panna Maria, występ w Telewizji KBTX w Bryan dla programu „Live Music Friday”
 • USA, New York (Parada Pułaskiego wraz z polonijnym Zespołem Tanecznym “Wawel” z Houston), New Jersey, Newark, Washington D.C. (2014)
 • SZKOCJA, Edynburg - Koncerty Kolęd dla Ambasady Polskiej oraz Polonii w Lauriston Hall (2014)
 • FRANCJA, Vichy – wyjazd z Reprezentacją Polski podczas mistrzostw o puchar Gordona Benetta (2014)
 • Sylwester dla programu TVN, Kraków, Rynek (2013)
 • Występ podczas programu telewizyjnego TVN Zwykły Bohater (2013)
 • II miejsce w 6. edycji programu MAM TALENT (2013)
 • Roby Lakatos & Tekla Klebetnica - koncerty w Sali Koncertowej POSM w Bielsku-Białej oraz w Filharmonii Krakowskiej (2013) 
 • GRUZJA, Tbilisi (Art Gene Festival 2012) – przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza
 • Koncert dla Ambasady Uzbekistanu z okazji obchodów Święta Niepodległości Uzbekistanu, Warszawa (2011, 2012)
 • UZBEKISTAN, Samarkanda (festiwal UNESCO: Sharq Taronalari 2011), Taszkient (Koncert dla Ambasady Polskiej)
 • WŁOCHY (trasa koncertowa oraz Festiwale Musicastrada i Tacadancer 2011,2012, 2013)
 • IRLANDIA (2008, 2009)
 • Wielokrotne występy w POLSCE, na WĘGRZECH, SŁOWACJI oraz w CZECHACH

 

 

 

Dwa lata dzięki Waszym głosom dotarliśmy do finału i zdobyliśmy 2 miejsce w programie „Mam Talent”.  Po programie udało nam się zrealizować teledysk kolędowy, z własnych zaoszczędzonych środków zakupiliśmy mikrofony do naszych instrumentów, zrealizowaliśmy niedawno kolejny teledysk (który pojawi się tutaj w ciągu kilku dni) i opracowaliśmy gotowy do nagrania materiał. Kolejnym krokiem, jaki chcemy z całego serca zrealizować, jest nagranie i wydanie PŁYTY ZESPOŁU.

We własnym zakresie zdobyliśmy środki na opłacenie studio i realizatora dźwięku, ale potrzebujemy jeszcze 15.000 zł na pokrycie pozostałych kosztów. Zdecydowaliśmy się na dokończenie naszego projektu z Waszą pomocą za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl ze względu na to, że crowdfunding to jedyna forma wsparcia, która pozostawia całkowitą wolność zespołowi do pełnego wyrażenia swojej muzyki. Dzięki tej formie pomocy każdy z Was będzie częścią i współtwórcą naszej płyty!

Uzyskane środki wykorzystamy na:

 • miks i mastering nagranego materiału
 • projekt okładki i książeczki
 • wytłoczenie płyt
 • druk okładek (digipack)
 • koszty logistyczne

Jeśli natomiast, dzięki Waszej pomocy uda nam się zdobyć 20.000 złbędziemy mogli zrealizować kolejny teledysk! I to Wam pozostawimy decyzję (przez głosowanie na naszym profilu Facebook) czy będzie to klip do wybranego utworu z nowej płyty, czy też może świąteczno-kolędowy, wśród naszych pięknych górskich krajobrazów. 

Muzyka pozwala nam szerzyć naszą kulturę i folklor na cały świat – z całego serca dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna, którzy wspierają nas na tej drodze i którzy, tak jak my, czerpią radość z naszej muzyki. Dla tych, którzy zechcą wesprzeć nasz projekt, przygotowaliśmy mnóstwo sympatycznych prezentów. Wierzymy, że z Waszą pomocą wszystko jest możliwe!

 

 

 

  

 

www.teklaband.pl

         

 

         

 

 

 

We are TEKLA KLEBETNICA and we are a folk band performing native folk music mostly from the Carpathian mountain range with an addition of a few Balkan melodies. That fusion of traditional folklore with elements of gypsy, classical and jazz music is called FOLK-CROSSOVER. During concerts, we bring our audience into our musical adventure!  Take a look at the website Pofolkuj.pl to see what they had written about us after one of our concerts. Below is a direct quote: 

"Nothing more, nothing less! When I listen to their music, I have the feeling that within a couple of minutes I will travel from under the Tatra Mountains to the Balkans, then to the Gypsy Tabour and finally a stop in Hungary. The mix of these sounds is so  precise and synchronized that you get the feeling that these melodies have been around many years and have always sounded this way!"

Folklore is of great importance for each of us and this is why we continue to reach to its roots by adding something new and unusual. Our tracks are arranged in an interesting way full of color, joy, sadness and happiness with a huge dose of energy and virtuosity. So, this is what our CD ALBUM will be like! We perform the music with style and variety so that everyone will find something in our music for them. 

However, releasing our album will be only possible thanks to you and your generosity.  We have managed to receive partial funding to pay for the studio to begin recordings, but in order to complete the material to produce and release the album, we still need a fair amount of capital. The TEKLA KLEBETNICA ensemble with their new musicians have been performing for two years during a very opportunistic time for us. We would like the Album to be a summary of our work and a culmination of our ideas to showcase our ensemble and to promote our music. Thanks to your generosity, we will be able to reach a larger audience to share our talent and love of music with the world.

 

 

 

"Tekla Klebetnica" means "country gossip" (name taken from the local Silesian Cieszyn dialect).

The ensemble consists of five people with each having completely different personalities of which have found a common musical language over a cumulation of 9 years. This group came together completely at random through our love of music.  However, this may not have been such a random circumstance because we believe our fate was to meet and create music together. We have become a family sharing laughter, joy, disagreements, tears of emotion, travel to new places, adventure and fun through our musical journey. We have overcome many challenges, but his has brought us closer together as a family. Each member of our ensemble represents a different folklore region: Beskid Żywiecki, Beskid Śląski, Podhale, Górny Śląsk, and Budapest (Hungary). We complement each other as we create a one of a kind musical sound combining the violin, accordion, guitar, double bass and very unique instrument, the Hungarian cimbalom. 

Members of TEKLA KLEBETNICA ensemble:

ANIA Adamowska

ZYGMUNT Czupryn

 

MARCIN Bobak

 

WOJCIECH Świerczyna

 

 JENŐ Lisztes

 

 

Thanks to our recent musical performances, we have performed many concerts for private organizations and many amazing festivals domestically and abroad. We have been most fortunate to have had  repeated support from the City of Ustroń, several Polish Embassies and the many Polish Communities abroad in different countries on several continents.

 • Concert during the Tydzień Kultury Beskidzkiej, This is the biggest folk festival in Europe, Żywiec (2015)
 • JORDAN, Amman (2015) - The invitation was extended through the Polish Embassy in Amman with the cooperation of the European Delegation. Concerts were performed in the Cultural Center named after King Hussein and on Hashemite Plaza.
 • MOLDOVA, Chisinau, Soroca, Styrcza, Comrat (2015) - The invitation was extended through the Polish Embassy in Chisinau to perform concerts in Moldova. 
 • USA, Texas (2013, 2014) - The invitation was extended by the Texas Polish Community with over 25 concerts performed.  The most significant: 1. In the rotunda of the Texas State Capitol in Austin, Texas for the celebration of Polish Day sponsored by the Governor of Texas; 2. in the Stafford Center in Houston; 3. the largest Polish festival in Texas "Dozynki" in Houston; 4. for the oldest Polish community in Texas "Panna Maria"; 5. for "Live Music Friday" on KBTX-TV in Bryan, Texas; 
 • USA, New York City (Performed in the largest Pulaski Parade in the USA with the dance group "Wawel" from Houston), Newark, New Jersey and Washington D.C. (2014)
 • SCOTLAND, Edinburgh (2014)- Invited by the Polish Embassy to perform "concert of carols" in Lauriston Hall 
 • FRANCE, Vichy (2014) - with Polish representation during championships of Gordon Bennett Cup 
 • Krakow, Poland (2013) - New Years Eve "Sylvester" performance for TVN channel
 • Warsaw, Poland (2013) - Televison performance during TV program for channel TVN - "Everyday Hero"
 • Warsaw, Poland (2013) - II prize overall in 6th edition of Polish "GOT TALENT" 
 • Roby Lakatos & Tekla Klebetnica - Concerts in the POSM Concert Hall in Bielsko-Biała and in Krakow Philharmonic Concert Hall
 • GEORGIA, Tbilisi (2012) - Concert at the Art Gene Festival with the support of Adam Mickiewicz Institute
 • Warsaw, Poland (2011, 2012) - Concert for Uzbekistan Embassy celebrating Independence Day of Uzbekistan
 • UZBEKISTAN, Samarkand (2011) - Performances at the festival UNESCO: Sharq Taronalari and a concert at the Polish Embassy in Tashkient 
 • ITALY  (2011, 2012, 2013) -  Participated in a concert tour and performed in festivals at Musicastrada and Tacadancer 
 • IRELAND (2008, 2009) - Performed concerts on two occasions in many venues 
 • POLAND, HUNGARY, SLOVAKIA and CZECH REPUBLIC - Performed hundreds of concerts in many locations at the request of event coordinators and organizers  


 

 

After winning the II prize in Polish "GOT TALENT" in 2013, we made a Christmas video clip from our proceedings and bought microphones for musical instruments. Recently, we recorded another video clip (which will be released in a few days) and we have prepared a repertoire which is ready to be recorded. The next step we want to do with all our hearts is to finally record and release our CD ALBUM.

We have managed to get partial funds to pay for the studio and to record our music, but this has exhausted our financial capabilities. We now, turn to you asking for your support!

To complete our project, we need 15.000 złoty. We want to express our gratitude to you for any level of support you can provide for our project and we want to you to know, we are most humbled and thankful by each and every gift.

Amount of 15.000 złoty (about 4000 $ or 3500 €) will help us pay for the following costs:

 • mix and mastering of recorded music
 • projects of CD cover and booklets
 • burning CDs
 • printing CD covers (digipack)
 • logistic costs  

With your help and support, we can reach our goal of 20.000 złoty (about 5500 $ or 4800 €) and therefore, we will be able also to make next video clip!  This will be your decision (by voting on our Facebook profile) if it will be able to produce our chosen video clip for new CD album or another Christmas video clip, among our beautiful mountain landscapes during the winter time.

 For those who decide to support our project, we would like to offer you a sincere token of our appreciation from the list of personally selected gifts. From the bottom of our hearts, we want to thank each and everyone that has supported our journey in preserving our culture and enjoying our music. We truly believe that with your support, everything is possible!

 

 

www.teklaband.pl

         

 

         

 

 

 

DZIĘKUJEMY ZA MATERIAŁY (THANK YOU FOR MATERIALS):

Gminny Ośrodek Kultury w Milówce
Marek Jurasz
GOK w Narolu - Andrzej Bołdaniuk
Studio P7
Studio L8
TVN

 

   WSPIERA NAS MIASTO USTROŃ

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.12.2015 21:09