O projekcie
Na zdjęciu od lewej: Piotr Krasnoborski, Patrycja Miotk, Szymon Orłowicz, Wojciech Ziętek, Monika Matysiuk, Przemek Ziętara,
read: ENGLISH VERSION
Jesteśmy uczniami klasy maturalnej o profilu matematyczno-fizycznym, w I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Nasza klasa uczestniczyła w wielu konkursach i projektach m.in. w międzynarodowym konkursie CanSat. W tym roku zrealizowaliśmy unikatowy projekt wielkoskalowego, własnoręcznie wykonanego planetarium. Jego wielkim walorem stała się mobilność, prostota oraz niski koszt produkcji, który pozwala praktycznie każdej szkole na stworzenie własnego planetarium do poprowadzenia zajęć. Dzięki pomocy Pana Wojciecha Karcza z Centrum Nauki Kopernik zyskaliśmy możliwość przedstawienia swojego projektu podczas tegorocznej konferencji planetariów IPS. W trakcie naszych projekcji odwiedzili nas ludzie z całego świata, w tym przedstawiciele Stanford Univeristy, którzy zaprosili nas na konferencję "Fablearn". Planowany wyjazd może stanowić niepowtarzalną szansę w naszym rozwoju naukowym i będzie wyjątkową okazją do zaprezentowania i rozpowszechniania efektów naszej oryginalnej oraz innowacyjnej pracy światowej społeczności.
Niedawno zakwalifikowaliśmy się na konferencję FabLearn, która odbędzie się w październiku na Uniwersytecie Stanforda, czyli jednej z najlepszych uczelni na świecie. Konferencja będzie poświęcona nowoczesnym metodom oraz narzędziom, które mogą być stosowane w edukacji. Podczas konferencji poprowadzimy warsztat, w którym wspólnie z innymi uczestnikami będziemy budować planetarium według naszego projektu. Chcemy pokazać międzynarodowej społeczności nauczycieli oraz edukatorów, że tego typu projekt jest świetnym narzędziem służącym do nauczania fizyki, astronomii, czy matematyki w bardzo ciekawy sposób.
Wyjazd do Stanów Zjednoczonych stanowi dla nas bardzo duży koszt. Zebrane pieniądze przeznaczymy w głównej części na przelot w dwie strony do USA i z powrotem, wizy oraz wyżywienie z zakwaterowaniem w San Francisco. Pozostałe część środków pokryje nasz dojazd na lotnisko znajdujące się w Warszawie, transport miejski umożliwiający poruszanie się po San Francisco i dojazd na uczelnie Stanford. Im większą kwotę uda nam się uzbierać tym więcej osób wyślemy na warsztaty, które tym samym zwiększą swoją liczbę uczestników i jakość.
Dlaczego crowdfunding?
Wsparcie poprzez crowdfunding szukamy przedewszystkim z powodu terminu w którym odbywa się konferencja. Warsztaty mają miejsce już 14 października 2016 roku, a więc na uzbieranie pieniędzy zostaje nam miesiąc. Wierzymy, że wasza dobra wola pozwoli na rozwój i spełnienie naszych marzeń, jak i promocje pomysłów polskiej młodzieży na arenie międzynarodowej.
CZAS REALIZACJI NAGRÓD – do 3 tygodni po powrocie z USA
- podziękowania na naszym fanpage'u
- wypisanie imienia w filmiku dziękczynnym
- prywatne podziękowanie video
- podziękowania imienne wymienione w filmiku dziękczynnym
CZAS REALIZACJI NAGRÓD – do 5 tygodni po powrocie z USA
- certyfikat wysłany drogą tradycyjną
- breloczek oraz kubek prosto z USA
CZAS REALIZACJI NAGRÓD – do 8 tygodni po powrocie z USA
- udział w pokazie wraz z poczęstunkiem dla wpłacających
- pocztówka z podpisami całej grupy oraz kopia dokumentacji planetarium
CZAS REALIZACJI NAGRÓD – do ustalenia z osobą wspierającą
- spotkanie i wspólny obiad wraz z cała grupą
- całodniowy pokaz planetarium w wyznaczonym przez wpłacającego miejscu ( w Polsce )
- "Weekend z planetarium" w wyznaczonym przez wpłacającego miejscu ( w Polsce )
Znajdź nas także na:
https://www.facebook.com/Uczniowskie-planetarium-ze-S%C5%82upska-117671478690072/
https://www.youtube.com/channel/UCMFF3SKnydf3RvNU3LWBAOA
Wspierają nas:
Media o Twoim projekcie:
Planetarium słupskich licealistów czeka na wsparcie internautów
Licealiści ze Słupska zbudowali własne, mobilne planetarium, w którym może zmieścić się nawet 30 osób. Teraz swój pomysł mogą zaprezentować podczas konferencji na Uniwersytecie Stanforda w USA. Na razie jednak zbierają fundusze na wyjazd do Stanów.
Wyjazd do USA to dla nich wielka szansa. Brakuje jednak pieniędzy
Młodzi fizycy ze Słupska dostali zaproszenie na warsztaty na uniwersytecie w Stanford. Mają pokazać konstrukcję planetarium. Przeszkodą jest tylko brak pieniędzy, ale każdy może pomóc.