Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

slupskplanetarium

slupskplanetarium

Słupsk, Polska

Jesteśmy uczniami klasy maturalnej o profilu matematyczno-fizycznym, w I Liecum Ogólnokształcącym w Słupsku. Nasza klasa uczestniczyła w wielu konkursach i projektach m.in. w międzynarodowym konkursie CanSat. W ostatnim czasie stworzyliśmy mobilne planetarium, które praktycznie każdy może zbudować na własną rękę, a w czerwcu tego roku zaprezentowaliśmy je na międzynarodowej konferencji IPS, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik.Niedawno zakwalifikowaliśmy się na konferencję FabLearn na Stanford University, poświęconą nowoczesnym metodom oraz narzędziom, które mogą być stosowane w edukacji.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

30594 PLN z 28000 PLN

191 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.10.2016.

Planetarium ze Słupska jedzie na Stanford

O projekcie

Na zdjęciu od lewej: Piotr Krasnoborski, Patrycja Miotk, Szymon Orłowicz, Wojciech Ziętek, Monika Matysiuk, Przemek Ziętara,

read: ENGLISH VERSION

Jesteśmy uczniami klasy maturalnej o profilu matematyczno-fizycznym, w I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. Nasza klasa uczestniczyła w wielu konkursach i projektach m.in. w międzynarodowym konkursie CanSat. W tym roku zrealizowaliśmy unikatowy projekt wielkoskalowego, własnoręcznie wykonanego planetarium. Jego wielkim walorem stała się mobilność, prostota oraz niski koszt produkcji, który pozwala praktycznie każdej szkole na stworzenie własnego planetarium do poprowadzenia zajęć. Dzięki pomocy Pana Wojciecha Karcza z Centrum Nauki Kopernik zyskaliśmy możliwość przedstawienia swojego projektu podczas tegorocznej konferencji planetariów IPS. W trakcie naszych projekcji odwiedzili nas ludzie z całego świata, w tym przedstawiciele Stanford Univeristy, którzy zaprosili nas na konferencję "Fablearn". Planowany wyjazd może stanowić  niepowtarzalną szansę w naszym rozwoju naukowym i będzie wyjątkową okazją do zaprezentowania i rozpowszechniania efektów naszej oryginalnej oraz innowacyjnej pracy światowej społeczności.

 

 

Niedawno zakwalifikowaliśmy się na konferencję FabLearn, która odbędzie się w październiku na Uniwersytecie Stanforda, czyli jednej z najlepszych uczelni na świecie. Konferencja będzie poświęcona nowoczesnym metodom oraz narzędziom, które mogą być stosowane w edukacji. Podczas konferencji poprowadzimy warsztat, w którym wspólnie z innymi uczestnikami będziemy budować planetarium według naszego projektu. Chcemy pokazać międzynarodowej społeczności nauczycieli oraz edukatorów, że tego typu projekt jest świetnym narzędziem służącym do nauczania fizyki, astronomii, czy matematyki w bardzo ciekawy sposób.

 http://fablearn.stanford.edu/conferences/stanford2016/schedule/workshops/how-to-build-a-planetarium-from-scratch/

 Wyjazd do Stanów Zjednoczonych stanowi dla nas bardzo duży koszt. Zebrane pieniądze przeznaczymy w głównej części na przelot w dwie strony do USA i z powrotem, wizy oraz wyżywienie z zakwaterowaniem w San Francisco. Pozostałe część środków pokryje nasz dojazd na lotnisko znajdujące się w Warszawie, transport miejski umożliwiający poruszanie się po San Francisco i dojazd na uczelnie Stanford. Im większą kwotę uda nam się uzbierać tym więcej osób wyślemy na warsztaty, które tym samym zwiększą swoją liczbę uczestników i jakość.

Dlaczego crowdfunding?

Wsparcie poprzez crowdfunding szukamy przedewszystkim z powodu terminu w którym odbywa się konferencja. Warsztaty mają miejsce już 14 października 2016 roku, a więc na uzbieranie pieniędzy zostaje nam miesiąc. Wierzymy, że wasza dobra wola pozwoli na rozwój i spełnienie  naszych marzeń, jak i promocje pomysłów polskiej młodzieży na arenie międzynarodowej.

CZAS REALIZACJI NAGRÓD – do 3 tygodni  po powrocie z USA

- podziękowania na naszym fanpage'u

- wypisanie imienia w filmiku dziękczynnym

- prywatne podziękowanie video

- podziękowania imienne wymienione w filmiku dziękczynnym

CZAS REALIZACJI NAGRÓD – do 5 tygodni po powrocie z USA

- certyfikat wysłany drogą tradycyjną

- breloczek oraz kubek  prosto z USA

 CZAS REALIZACJI  NAGRÓD – do 8 tygodni po powrocie z USA

- udział w pokazie wraz z poczęstunkiem dla wpłacających

- pocztówka z podpisami całej grupy oraz kopia dokumentacji planetarium

 CZAS REALIZACJI NAGRÓD – do ustalenia z osobą wspierającą

- spotkanie i wspólny obiad  wraz z cała grupą

- całodniowy pokaz planetarium w wyznaczonym przez wpłacającego miejscu ( w Polsce )

- "Weekend z planetarium" w wyznaczonym przez wpłacającego miejscu ( w Polsce )

 

Znajdź nas także na:

 

https://www.facebook.com/Uczniowskie-planetarium-ze-S%C5%82upska-117671478690072/

https://www.youtube.com/channel/UCMFF3SKnydf3RvNU3LWBAOA

Wspierają nas:

 

 

Media o Twoim projekcie:

Planetarium słupskich licealistów czeka na wsparcie internautów

naukawpolsce.pap.pl | 2016-09-19

Licealiści ze Słupska zbudowali własne, mobilne planetarium, w którym może zmieścić się nawet 30 osób. Teraz swój pomysł mogą zaprezentować podczas konferencji na Uniwersytecie Stanforda w USA. Na razie jednak zbierają fundusze na wyjazd do Stanów.

Wyjazd do USA to dla nich wielka szansa. Brakuje jednak pieniędzy

www.gp24.pl | 2016-09-15

Młodzi fizycy ze Słupska dostali zaproszenie na warsztaty na uniwersytecie w Stanford. Mają pokazać konstrukcję planetarium. Przeszkodą jest tylko brak pieniędzy, ale każdy może pomóc.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.10.2016 13:01