Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krzysztof Liwiński

Krzysztof Liwiński

Warszawa

W 1997 roku skończyłem Akademię Filmu i Telewizji na wydziale reżyserii. Pracowałem przy wielu projektach filmowych i telewizyjnych jako producent, reżyser i montażysta. Owocem moich doświadczeń jest Pierwszy Dzień Lata – film, o którym myślałem już jako student.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

24212 PLN z 24000 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2015.

Pierwszy Dzień Lata - Pazura, Żurek, Gryn

O projekcie


Reprezentuj
Podeślij nam przynajmniej 3 fanpage / blogi / strony www, które mogą być zainteresowane naszym projektem, a my nagrodzimy Cię dostępem do webinaru o montażu i realizacji filmowej :-)
Link do formularza

Informuj
Możesz nam pomóc także w outdorze i w interncie! Pobierz którąś z tych grafik, wydrukuj, powieś na uczelni, w teatrze, szkole w miejscu pracy lub ustaw jako zdjęcie w tle albo awatar na FB :-) Taką inicjatywę również nagrodzimy dostępem do webinaru o montażu i realizacji filmowej :-)
Banner Tapeta Plakat

Stwórz nagrodę
Nie widzisz nagrody dla siebie? Zaproponuj, a to co wybierzecie my dodamy!
Link do wydarzenia

Dołącz do filmu!!
Roześlij znajomym link do naszej akcji: Oficjalny fanpage
Udostępnij nasz fanpage na Facebooku: Oficjalny fanpage
Powiedz najbliższym o tym, że ich nazwisko może być w filmie !!!

01.12.2014 W pięknym stylu przebiliśmy 25% i powoli zbliżamy się do kolejnego przystanku 50% !!!

25.11.2014 Kochani, pękło 15% !!! Następny przystanek 25% !!! Jedziemy dalej !!!

22.11.2014 Mamy już 8% :) Walczymy o 15% do poniedziałku i scenariusze trafią do Was już teraz!

20.11.2014 Startujemy z naszą akcją na PolakPotrafi.pl!

Jesteśmy grupą młodych ludzi mających odwagę realizować swoje marzenia. Chcemy zerwać ze smutnym wizerunkiem bezradnego artysty, odbijającego się od drzwi instytucji “wspierających” twórców niezależnych. Bierzemy sprawy w swoje ręce!!! Wszyscy gotowi?!!! Kamera!!! AKCJAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pierwszy Dzień Lata to nasz debiut fabularny. Utrzymany jest w oszczędnej stylistyce obrazów Sofii Coppoli, Gusa Van Santa, ale przede wszystkim w kameralnej i poetyckiej nostalgii Ostatniego Dnia Lata Tadeusza Konwickiego. Ogromne poświęcenie kilkudziesięciu osób zaangażowanych w produkcję filmu zaowocowały zdjęciami, które już teraz możecie zobaczyć w załączonych filmach. Dwa lata pracy nad scenariuszem, 17 dni zdjęciowych, ponad 300 godzin na montażu. Cały ten trud nie może pójść na marne. Teraz moje najukochańsze dziecko – debiut reżyserski - oddaję w Wasze ręce. W tej akcji crowdfundingowej chcemy zdobyć środki na dokończenie naszego filmu.

Powstał imponujący materiał i jesteśmy przekonani, że cały film Was zachwyci. Jednak by zaistniał potrzebuje Waszego wsparcia. Bez Was ten film nie będzie kompletny!

Otrzymane od Was pieniądze przeznaczymy na:

1. Korekcja barwna - będzie widać więcej, lepiej i ładniej.

2. Udźwiękowienie - każdy dźwięk będzie słychać wyraźnie.

3. Kompozycja muzyki - orkiestrowe wykonanie utworów do filmu

Jan (Cezary Pazura) spada z nieba na dziką wyspę. Nieprzytomnego mężczyznę i jego roztrzaskany balon odnajduje młoda kobieta (Jadwiga Gryn). Od tej chwili los tych dwojga nieznajomych ludzi splata się ze sobą. Rozpoczyna się gra o ich życie.

Bezradni i zagubieni próbują wydostać się z zaklętego labiryntu. Dwoje nieznajomych zdanych tylko na siebie.

On dojrzały mężczyzna po przejściach, ona naiwna i zbuntowana. Czy mogą sobie zaufać? Jakie skrywają tajemnice? Przeżyją tylko, jeśli pomogą sobie nawzajem. Dziki las, noc i tajemniczy myśliwi…

Rozpoczyna się walka o przetrwanie.


"Cezary Pazura w filmie Pierwszy Dzień Lata musiał odrzucić swoje aktorskie przyzwyczajenia i przyjął rolę zupełnie odmienną od dotychczasowych. Aktor znany przede wszystkim z repertuaru komediowego w Pierwszym Dniu Lata gra niezwykle oszczędnie i subtelnie“.

Krzysztof Liwiński
reżyser
W 1997 roku skończyłem Akademię Filmu i Telewizji na wydziale reżyserii. Pracowałem przy wielu projektach filmowych i telewizyjnych jako producent, reżyser i montażysta. Owocem moich doświadczeń jest Pierwszy Dzień Lata – film, o którym myślałem już jako student.

 

Jacek Szymański
operator obrazu
Przy powstawaniu filmu niezwykłą wrażliwością wykazał się Jacek Szymański, operator. Od razu spodobała mi się jego wyraźna koncepcja artystyczna zdjęć oraz propozycja nietypowej konwencji opowiadania obrazem: długie, niezwykle plastyczne ujęcia. Na tzw. master-shooty decydowali się tylko najwięksi mistrzowie kina. Dla nas było to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, ale okazało się strzałem w dziesiątkę! Zdjęcia to jeden z największych atutów naszego filmu. Mam wrażenie, że tak samo jak bohater mojego filmu, Jacek spadł do tego projektu jak z nieba ;) Jego niebywały spokój i przekonanie, że wszystko się uda nieraz pomogły mi w trudnych sytuacjach na planie.

 

Elwira Kozłowska
scenarzystka
Scenariusz do filmu inspirowany był prawdziwymi wydarzeniami. Nad całością czuwała autorka scenariusza Elwira Kozłowska, a oprócz mnie wspierała ją Norah MacGettigan.

 

 

Tadeusz Konwicki
patron filmu
Już na etapie pierwszej wersji scenariusza filmu skontaktowałem się z Tadeuszem Konwickim. Był to dla mnie bardzo trudny czas. Mnóstwo codziennych obowiązków, wiecznie nadganianych terminów i kompletnego braku czasu dla najbliższych. A najważniejsze wciąż było przede mną - mój pierwszy, własny film. Nie miałem już siły dalej walczyć.

Nieśmiało opowiedziałem Panu Konwickiemu o moim pomyśle na film inspirowany jego wybitnym dziełem z 1958 roku. Bardzo bałem się, jego oceny. Jednak to co później usłyszałem dodało mi skrzydeł. Mój wielki Mistrz w niewiarygodny sposób wsparł mnie i dodał sił w urzeczywistnieniu marzeń o Pierwszym Dniu Lata. Teraz już wiedziałem, to się musi udać.

 

Jan Kidawa-Błoński
opiekun artystyczny filmu
Polski reżyser, scenarzysta, producent. W 1980 roku ukończył Wydział Reżyserii na PWSFTviT w Łodzi. W latach 90. był prezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz członkiem Komitetu Kinematografii (od 1991). Jako reżyser i scenarzysta zadebiutował w 1984 roku filmem "Trzy stopy nad ziemią" i od razu zebrał nagrody filmowe - Złote Grono na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie, ZSMP nagrodę ZW ZSMP w Słupsku dla najlepszego filmu w słupskiej edycji Koszalińskich Spotkań Filmowych "Młodzi i Film", Nagrodę Artystyczną Młodych im. S. Wyspiańskiego II stopnia, Nagrodę Kinematografii za najwybitniejsze osiągnięcia programowe w dziedzinie filmu i drugą nagrodę w kategorii filmów fabularnych w Gdańsku (Młode Kino Polskie). Kolejne jego filmy to: "Męskie sprawy" (1988), "Pamiętnik znaleziony w garbie" (1993), "Wirus" (1996). Wyreżyserował także kilka odcinków serialu "Plebania" i "Bao-Bab, czyli zielono mi". Jest producentem polsko-węgierskiego filmu Józsefa Pacskovszky'ego "A mi Szerelmunk" (1999), w którym zagrał także rolę Grunda.

 

Cezary Pazura
aktor
Do rozpoczęcia zdjęć zostały trzy miesiące, a ja w dalszym ciągu nie wiedziałem kto w filmie będzie odtwórcą głównej roli męskiej. W tym czasie spotykałem się z wieloma aktorami jednak cały czas czułem, że nie znalazłem jeszcze właściwej osoby. Szukałem dojrzałego, doświadczonego aktora, który miałby odwagę odsłonić się przed widzem. I wtedy kolejny ”cudowny “ splot okoliczności sprawił, że scenariusz naszego filmu dotarł do Cezarego Pazury. Mail ze scenariuszem wysłałem do Cezarego tuż przed Wielkanocą. Szczerze mówiąc, bez wielkiej nadziei, że się uda pozyskać tak znanego aktora. Minimalny budżet, debiut reżyserski, nietypowe zadanie aktorskie… Mimo to zaryzykowałem.

Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu i radości już w pierwszy dzień Świąt dostałem SMS o treści: Dzięki za scenariusz. Czytam. Odezwę się. Wesołych Świąt. C. Pazura. Pomyślałem wtedy, że marzenia się jednak spełniają! To, co kilka miesięcy później wydarzyło się na planie zdjęciowym przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Cezary pokazał prawdziwe mistrzostwo i dał z siebie wszystko.

Zapewniam, takiego Cezarego Pazury – nostalgicznego, subtelnego, poetyckiego nikt jeszcze nie widział!

 

Jadwiga Gryn
aktorka
Kiedy pierwszy raz konsultowałem mój pomysł na Pierwszy Dzień Lata z reżyserką Anią Wieczór-Bluszcz wiedziałem tylko jedno, w moim filmie będzie trójka aktorów i tylko jedna rola żeńska. Podczas pracy nad scenariuszem przez cały czas próbowałem wyobrażać sobie konkretnych aktorów w postaciach moich bohaterów, ale na tak wczesnym etapie nie miałem jeszcze na nich jednoznacznego pomysłu. Kiedy opowiedziałem Ani o moich bohaterach spytała czy widziałem aktorkę z jej filmu Być jak Kazimierz Deyna. Kilka dni później poznałem Jadwigę Gryn. Od razu zapaliła się do naszego projektu. Na zdjęciach próbnych Jadwiga utwierdziła mnie w przekonaniu, że to najwłaściwsza osoba do roli żeńskiej w moim filmie.

 

Lesław Żurek
aktor
Filip to pewny siebie lekkoduch, któremu wszystko się należy i o nic nie musi walczyć. Uwierzcie mi, że do takiej roli nie jest łatwo znaleźć odpowiednią osobę. Podczas castingu spotkałem się z wieloma bardzo zdolnymi aktorami. Moją uwagę przykuł jednak ktoś, kto na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie osoby bardzo spokojnej i opanowanej, ale w jego spojrzeniu dało się zauważyć diabelskie ogniki. W tej owczej skórze drzemał drapieżca sięgający po wszystko co chciał. Nie sposób było mu odmówić. Tak zapamiętałem próbną scenę, w której wystąpił Lesław Żurek. Z wielką radością dołączył do naszego zespołu i tym samym obsada do filmu została skompletowana. Zaczęliśmy przygotowania do realizacji.

 

Cezary Pazura, Jadwiga Gryn

Lesław Żurek, Jadwiga Gryn

Cezary Pazura, Jadwiga Gryn

Cezary Pazura, Jadwiga Gryn

Wszyscy wspierający projekt dostaną od nas prezenty!!! Mamy dla Ciebie zaproszenia na uroczystą premierę filmu, miejsca VIP wśród aktorów i twórców filmu, dedykowane gadżety filmowe dla projektu, zdjęcia z kadrów filmu z podpisem reżysera i aktorów, scenariusze z podpisem i dedykacją Cezarego Pazury, kubeczki z logo filmu, unikalną, limitowaną serię koszulek z filmu, plakaty z autografem Cezarego Pazury, płyty DVD z filmem w rozszerzonej, nigdzie nie publikowanej wersji, dostęp do strefy producenckiej, tapety na pulpit komputera z kadrów filmu, podziękowania na oficjalnej stronie internetowej, webinar z montażystą filmu Jurkiem Zawadzkim i operatorem Jackiem Szymańskim, a co najważniejsze Twoje nazwisko w napisach filmu!!!

Scenariusz z podpisem Cezarego Pazury


Oficjalne koszulki akcji na PolakPotrafi.pl


Oficjalny kubek akcji na PolakPotrafi.pl


Płyta DVD z filmem w edycji limitowanej z dodatkowymi scenami. Dostępna wyłącznie w projekcie PolakPotrafi.pl.


PierwszyDzienLata@gmail.com

www.facebook.pl/PierwszyDzienLataFilm

www.PierwszyDzienLata.pl

 

Media o Twoim projekcie:

Wyprodukuj film z C. Pazurą

kinoamatorskie.pl | 2014-12-20

W serwisie Polakpotrafi.pl całkiem nie dawno wystartował projekt niezależnego filmu z Cezarym Pazurą w roli głównej. Film ten nazywa się „Pierwszy dzień lata” i możecie zostać jego producentami!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2015 18:06