Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Sacha

Piotr Sacha

Warszawa

Założyciel, twórca i inwestor iParkomat.pl - platformy współdzielenia miejsc parkingowych. Entuzjasta ekonomii dzielonej. Przez wiele lat pracował w międzynarodowych korporacjach, m.in. w Deloitte i General Electric. Specjalizował się w zarządzaniu zmianą, optymalizacji procesów, zwłaszcza z zakresu zasobów ludzkich i tworzeniu oraz utrzymywaniu centrów serwisowych (shared service i outsourcing) oraz implementacji systemów informatycznych w zakresie HR.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

110 PLN z 15000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2015.

TIP - Twój Inteligentny Parking

O projekcie

 

15 grudnia 2014: Zaczynamy kampanię crowdfundingową na sfinansowanie miejsca parkingowego tuż obok Rynku Głównego w Krakowie. Kampania potrwa przez 30 dni, do 14 stycznia 2015.

10 grudnia 2014: Właśnie zakończyliśmy głosowanie na atrakcję turystyczną, wokół której znajdziemy dla Was miejsce parkingowe. Głosowanie trwało 30 dni. Z 9 lokalizacji do wyboru - Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Praga, Wiedeń, Berlin, Watykan i Paryż - zwyciężył RYNEK GŁÓWNY W KRAKOWIE. Bardzo Wam dziękujemy za oddane głosy!

Witaj! Nazywam się iParkomat i jestem genialną aplikacją parkingową dla zmotoryzowanych. Znajdziesz mnie pod adresem www.iparkomat.pl, a od niedawna również na www.iparkomat.com.

 

Planujesz zwiedzić Główny Rynek i piękne Stare Miasto w Krakowie? Przygotowujesz się do podróży, wsiadasz do samochodu, jedziesz i w końcu jesteś na miejscu. Szukasz parkingu najbliżej, najwygodniej i najtaniej. Zmęczenie podróżą, pasażerowie w aucie się niecierpliwią, a Ty szukasz dogodnego parkingu i coraz bardziej się denerwujesz.

Już nie musisz się denerwować - mam dla Ciebie inteligentny parking. Co to oznacza? Twój Inteligentny Parking to taki, który wie, kiedy przyjedziesz i czeka tylko na Ciebie.  Nie musisz już liczyć na szczęście w szukaniu parkingu. Mało tego – wyobraź sobie, że ten parking jest zlokalizowany tuż obok Rynku Głównego w Krakowie. Jedziesz wiele kilometrów, przyjeżdżasz na pewniaka, parkujesz i na piechotkę, niespiesznym krokiem, zmierzasz do celu Twojej podróży. A dodatkowo to miejsce parkingowe może być dla Ciebie bezpłatne. Niemożliwe? A jednak…

Zadbam o wygodne miejsce parkingowe dla Ciebie.

Celem mojej kampanii crowdfundingowej jest znalezienie i sfinansowanie dla Ciebie miejsca parkingowego tuż obok Rynku Głównego w Krakowie.

Co otrzymasz w zamian za wsparcie? Planuję wiele nagród, jednak najciekawszą  nagrodą jest wygodne i pewne miejsce parkingowe tuż obok Rynku w Krakowie. TIP - Twój Inteligentny Parking - będzie wolny i darmowy dla Ciebie przez 4 lub 8 godzin w konkretnym dniu, w zależności od wysokości Twojego wsparcia. Odpowiednio wcześniej, za pomocą elektronicznego formularza na mojej stronie internetowej www.iparkomat.pl, wybierzesz termin Twojego przyjazdu i czas postoju, a ja sprawię,  że miejsce parkingowe będzie w tym czasie wolne i będzie czekało tylko dla Ciebie.  

 

Jakiego wsparcia potrzebuję? 15 tysięcy zł. Chcę, aby parking był dostępny dla Was przez 12 miesięcy i znajdował się w odległości do 1 kilometra od Rynku Głównego w Krakowie.

Gdy otrzymam finansowanie to znajdę i wynajmę dla Was miejsce parkingowe w bezpośredniej bliskości krakowskiego Rynku. Podpiszę umowę udostępnienia miejsca parkingowego z właścicielem parkingu na 12 miesięcy, na podstawie której miejsce to będzie dla Was wyłączne. Poniosę również koszty obsługi prawnej.

Dodatkowo stworzę na swojej stronie internetowej www.iparkomat.pl elektroniczny system zapisów na to miejsce, abyście mogli wybierać termin pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem i abym wiedział na kogo miejsce parkingowe w danej chwili oczekuje.

Cel podstawowy to uzyskanie 100% finansowania dzięki Waszemu wsparciu na wybrane przez Was miejsce postojowe. Jeśli jednak uda mi się pozyskać od Was większe środki, to przeznaczę je wszystkie na stworzenie kolejnych inteligentnych miejsc parkingowych, w kolejnych wybranych przez Was lokalizacjach (Warszawa i Wrocław),, aż do wyczerpania środków.

 

Zostałem ochrzczony w marcu 2014r i otrzymałem na imię iParkomat. Jestem startupem, w calości polskim.  Urodziłem się z jedną misją - żyję tylko po to, abyście mogli współdzielić swoje miejsca parkingowe, zarabiać na nich gdy je opuszczacie i płacić znacznie mniej za miejsca parkingowe wszędzie tam, gdzie potrzebujecie zaparkować.. Masz mieszkanie w dużym mieście, a razem z mieszkaniem za kupiłeś/aś miejsce parkingowe?  Korzystasz ze swojego miejsca parkingowego codziennie, ale w praktyce przez cały dzień stoi ono puste. Wyjeżdżasz do pracy i nie ma Cię przez całą „dniówkę” w domu? Czyli co najmniej 9h dziennie w każdym dniu roboczym Twoje miejsce parkingowe jest puste. Mam dla Ciebie dobrą informację - im dłużej Twoje miejsce parkingowe jest puste, tym więcej na nim możesz ZAROBIĆ. Rekordzista potrafi zarobić z iParkomatem 400 zł miesięcznie!

Osoba, która skorzysta z Twojego miejsca przyjeżdża codziennie do pracy w okolicy, w której mieszkasz. I pracuje obok miejsca Twojego zamieszkania przez czas, kiedy Ciebie nie ma w domu. 

Osoba taka dotąd placiła za parkowanie jak za zboże w strefie płatnego parkowania, a znam nawet osoby, które potrafiły przyjeżdżać na 7 rano do pracy tylko po to, aby znaleźć miejsce parkingowe blisko swojego miejsca pracy.  Niektórzy parkują swój samochod na dzikim parkingu drżąc z niepokoju czy nie zostanie odholowany lub – w ostateczności - zostawiają swój samochód na domowym parkingu i wybierają komunikację publiczną, z kilkoma męczącymi przesiadkami.

Powstałem i żyję po to aby ułatwić życie wszystkim takim osobom. Możesz znaleźć WYGODNE i TANIE miejsce postojowe blisko pracy, a swoje "domowe" miejsce parkingowe udostępnić ODPŁATNIE innym, gdy jesteś w pracy. Rejestruj się bezpłatnie na www.iparkomat.pl.

 

Jestem świadomy, że samochód i ekologia nie idą w parze, lubię komunikację publiczną, (zwłaszcza tę ekologiczną), ale przyznacie, że czasami po prostu trzeba skorzystać z auta. Odwozicie dzieci do przedszkola i szkoły, jeździcie do pracy, na zakupy, na wakacje. Codziennie jeździ do pracy samochodem w całej Polsce 8 mln ludzi, a średnia odległość dojeżdżania do pracy wynosi 10 km.

Jeżdżąc codziennie samochodem możesz jednocześnie zmniejszać jego wpływ na środowisko. Jeżeli każdy zaoszczędziłby 10 minut dziennie na poszukiwanie parkingu to nasze miasta były spokojniejsze, użytkownicy dróg bardziej zrelaksowani, a środowisko trochę bardziej odciążone.

Jeśli pomnożymy 8 mln ludzi razy 10 minut, to wynik pokaże nam, że codziennie można zmniejszyć czas pracy silników samochodów o 80 mln minut, czyli około 1,3 mln godzin, co daje jakieś 55 tys dni.

Przyjmując, że samochód spala średnio 6 litrów paliwa na godzinę, zwłaszcza jeżdząc po mieście, daje to codziennie zaoszczędzone 8 mln litrów paliwa (1,3 mln godzin razy 6 litrów paliwa) w całej Polsce!

Wierzę też głęboko, że jeśli uda się lepiej wykorzystać już istniejące miejsca postojowe, garaże i parkingi, samorządy terytorialne nie będą pod oknami mieszkań budować nowych, ogromnych i betonowych parkingów, gdyż po prostu nie będzie dla nich uzasadnienia. Samochody z zapalonym silnikiem stojące pod oknami mieszkań i domów emitują ponad dwukrotnie więcej tlenku węgla i pięciokrotnie więcej węglowodorów niż samochody jadące.

ALE ABY TO ZROBIĆ MUSIMY DZIAŁAĆ RAZEM, JESZCZE MĄDRZEJ NIŻ DOTYCHCZAS I NA MASOWĄ SKALĘ!

Jestem serwisem społecznościowym. Chcę aby moi użytkownicy mieli jak największy wpływ na mój kształt, kierunki i szybkość mojego rozwoju: tylko od Was zależy jak długo będę żył oraz czy i jak się rozwinę i jakie lokalizacje geograficzne odwiedzę! Z uwagą wsłuchuję się w opinie użytkowników i na bieżąco ulepszam swoje działanie. Jestem obecny na Facebooku https://www.facebook.com/iparkomat i bardzo cieszę się z rosnącej liczby odwiedzin i komentarzy, za co serdecznie dziękuję.

Dzialam w oparciu o społeczność wiarygodnych i zaufanych użytkowników. Każdy z moich użytkowników  buduje swoją wiarygodność m.in. dzięki komentarzom

osób, z którymi współpracował. Bieżąca wiarygodność użytkownika jest reprezentowana przez indywidualny ranking widoczny dla wszystkich użytkowników serwisu. Wysoki ranking przekłada się na wymierny efekt finansowy np. zmniejszenie prowizji początkowej, czy też szybszą rezerwację najciekawszych ofert poprzez opcję „Zamów Teraz”.

Urodziłem się w Polsce. Bliskie jest mi hasło "Polak potrafi" i marzę o tym, aby być wszędzie tam, gdzie będę potrzebny.  NIedawno uruchomiłem swoją usługę również poza Polską (www.iparkomat.com). Powstałem po to aby Wam służyć i aby każdy postój w trakcie Waszych podróży był miłym doświadczeniem.

Jako aplikacja internetowa dokładam starań aby moje strony internetowe były przejrzyste, były miłym doświadczeniem dla każdego użytkownika, a poruszanie się po iParkomat - jak najprostsze w użyciu. Jednak patrząc od wewnątrz jestem  skomplikowanym serwisem internetowym zbudowanym z myślą o obsłudze wielu tysięcy transakcji i to w międzynarodowej skali. Funkcjonalności związane z rejestracją i autoryzacją użytkowników, rejestracją ofert miejsc parkingowych, obsługą płatności (przez iParkomat przepływa cały strumień pieniędzy pomiędzy Gościem a Gospodarzem), recenzjami, rankingami, newsletterem i wymianą informacji, wyszukiwarką ofert uwzględniającą ich geolokalizację, automatycznymi alertami do uzytkowników, zostały zintegrowane w jeden sprawnie dzialający system. Efekt, który widzicie na www.iparkomat.pl to rezultat działania projektantów, programistów i grafików, jak również prawników i doradców podatkowych. Wiele osób pojawiało się w poszczególnych fazach projektu, a ich pomoc była wprost nieoceniona. Bardzo dziękuję wszystkim moim rodzicielom!

Obecnie trzon zespołu iParkomat tworzą:

Crowdfunding nie może istnieć bez nagród. Dlatego i my chcemy Wam za Wasze wsparcie zaproponować upominki jak i bardzo przydatne gadżety. Na liście nagród po prawej znajdziecie między innymi wygodne zagłówki, naklejki, ale także (a może przede wszystkim!) możliwość parkowania w wybranych przez siebie miejscach w Polsce, które obsługuje iParkomat.

 

 

 

O co chodzi w crowdfundingu?

O idee, o wsparcie, o współudział i współtworzenie projektu. Crowdfunding pozwala każdemu stać się częścią projektu, w którego powodzenie wierzy.

 

Co z moją kasą jak nie uda się zebrać 100% wsparcia?

Wraca do Ciebie! Taka uczciwa zasada crowdfundingu - jak nie będzie 100% to Twoje wsparcie wraca do Ciebie nie pomniejszone nawet o grosz. A jak się uda zdobyć 100% finansowania albo i więcej to wtedy my jesteśmy zobowiązani zrealizować i dostarczyć Ci wybraną przez Ciebie nagrodę.

 

Kiedy pojawi się inteligentne miejsce parkingowe obok Rynku Głównego w Krakowie?

Nie później niż 3 mce od uzyskania 100% finansowania.

 

Czy możliwe jest aby moje miejsce parkingowe było zajęte przez kogoś innego?

Nie. Jeśli jednak zauważysz jakąkolwiek nieprawidłowość poprosimy Cię o natychmiastowy kontakt telefoniczny z nami, A my zadziałamy.

 

Jak trafię do mojego miejsca parkingowego?

Przed Twoim przyjazdem wyślemy Ci szczegółową instrukcję jak dotrzeć do miejsca, z mapą i adresem oraz telefonem kontaktowym.

 

Mogę wybierać wiele nagród, a nie tylko jedną?

Oczywiście, wybieraj ile tylko sobie życzysz.

 

Po co Wam pieniądze?

Za uzyskane pieniądze wynajmiemy dla Was miejsce parkingowe w bezpośredniej bliskości krakowskiego Rynku. Podpiszemy umowę udostępnienia miejsca parkingowego z właścicielem parkingu na 12 miesięcy, na podstawie której miejsce to będzie dla Was wyłączne. Poniesiemy koszty obsługi prawnej oraz stworzymy na swojej stronie internetowej www.iparkomat.pl elektroniczny system zapisów na miejsce parkingowe, abyście mogli wybierać termin pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem i abyśmy wiedzieli na kogo miejsce parkingowe w danej chwili oczekuje.

 

A co dla nas w zamian?

Mam dla Was atrakcyjne nagrody. Szczegóły znajdziesz w sekcji powyżej pod tytułem "Nagrody". Wybieraj, nie zwlekaj.

 

Jak mogę zarezerwować dzień, w którym będę miał miejsce parkingowe obok Rynku Głównego za darmo?

Przygotujemy formularz elektroniczny, w którym każdy, kto wybrał taką nagrodę, będzie mógł wybrać interesujący go dzień i czas (4 lub 8h), kiedy miejsce parkingowe będzie dla niego darmowe. Formularz taki wystawimy na stronie www.iparkomat.pl i poinformujemy Was o tym z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem. O skuteczności rezerwacji w danym dniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń..

 

A gdy nie mam samochodu?

No cóż - gdy nie masz samochodu, to zapewne:-) nie potrzebujesz miejsca parkingowego. A może w trakcie naszej kampanii crowdfundingowej zgłosi się nowy Patron/Sponsor, który będzie chciał ufundować dodatkową nagrodę w postaci wynajmu samochodu na wycieczkę do Krakowa? Sprawdzaj aktualności z naszego projektu.

Piszcie do mnie na kontakt@iparkomat.pl lub bezpośrednio na moim funpagu https://www.facebook.com/iparkomat

 

 

Chcesz zostać patronem projektu? Wyślij informację poprzez PolakPotrafi.pl - opcja zgłoś Patronat/Mecenat po prawej stronie szpalty lub pisz na kontakt@iparkomat.pl lub bezpośrednio na moim funpage facebook.com/iparkomat

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Zrzutka na parking

pierwszymilion.forbes.pl | 2014-12-19

iParkomat to aplikacja, która wpisuje się w model ekonomi współdzielenia - tworzy całą dużą pulę miejsc do parkowania i daje do niej dostęp wszystkim, którzy potrzebują podstawić samochód. Swój pomysł na biznes promuje teraz robiąc społeczną zbiórkę na miejsce parkingowe w centrum Krakowa.

TIP – Twój Inteligentny Parking

www.lowcytrendow.pl | 2014-12-16

Czasami największym problemem kierowcy jest znalezienie miejsca parkingowego, co bywa dokuczliwe w szczególności w dużych miastach. Jak często marzymy o zaparkowaniu samochodu w miejscu, w którym będzie on bezpieczny nie tylko od mandatów, ale niestety nie jest to takie proste. Na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl kampanię rozpoczął projekt związany z ekonomią dzielenia się oraz z podróżami samochodowymi i organizacją parkingowej przestrzeni miejskiej, którym jest TIP – Twój Inteligentny Parking.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2015 17:05