Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krystian Janiszewski

Krystian Janiszewski

Poznan, Poland

Księgowy z wykształcenia, zarządca nieruchomości z zawodu, a gracz z zamiłowania. Obecnie jestem wydawcą serwisu internetowego Pad Portal, a także początkującym kolekcjonerem, fanem survival horroru i japońskich mordoklepów 2D. Z grami mam do czynienia od dziecka. Do tej pory działałem jako redaktor serwisu Poltergeist oraz Level99. Obecnie jestem wydawcą serwisu Pad Portal. Jestem również organizatorem kilku turniejów oraz eventów dla graczy. Od blisko 7 lat działam w branży dziennikarstwa growego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3219 PLN z 105000 PLN

45 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.03.2015.

Pad Club - pub dla graczy od graczy

O projekcie

Poznań jako jedno z nielicznych dużych miast w Polsce nie posiada własnego lokalu skierowanego do graczy, miłośników komiksu, czy też gier planszowych. Do tej pory istniały dwa lokale: Long Play oraz Level Up. Niestety zniknęły one z mapy miejsc w których można spotkać się ze znajomymi i spędzić czas w miłej atmosferze. Co było powodem? Głównie brak reklamy i atrakcji.

To właśnie Pad Club ma być powiewem świeżości wśród poznańskich pubów, ale ma także stanowić solidną konkurencję dla innych miast. Pad Club ma być miejscem spotkań graczy oraz twórców gier z Poznania oraz dla gości biorących udział w takich wydarzeniach jak Pyrkon, czy też Poznań Game Arena.

Poznań jako miasto goszczące dwie tak duże imprezy potrzebuje lokalu do którego będą mogli udać się ludzie, dzielący te same pasje.

Nazywam się Janiszewski Krystian i jestem pomysłodawca projektu Pad Club. Z wykształcenia jestem księgowym (4 lata w zawodzie), z zawodu zarządcą nieruchomości (3 lata w zawodzie), a zamiłowania graczem. W wolnych chwilach współtworzę serwis internetowy poświęcony branży growej Pad Portal. Z grami jestem związany od dzieciństwa, a z samą branżą dziennikarską od około 5 lat. Jestem również organizatorem kilku turniejów growych i inicjatyw powiązanych z Pyrkonem oraz PGA.

Celem projektu jest uzbieranie funduszy, dzięki którym powstanie Pad Club. Wiążą się one z zakupem mebli, sprzętu, gier, gadżetów, które upiększą wystrój, nabyciem koncesji, adaptacją lokalu, wynajmem, promocją Pad Club itd. Całą listę niezbędnych rzeczy znajdziecie w dalszej części opisu projektu.

Niedawno znalazłem miejsce, które idealnie nadaje się na cel projektu. Lokal posiada 3 poziomy - toalety, sala barowa i pierwsze piętro (razem 200 m2) oraz do dyspozycji oddane zostanie miejsce idealne na ogródek w okresie letnim. Miejsce o którym mowa mieści się w centrum Poznania przy ulicy Gwarnej. W okolicy znajdują się uczelnie, więc w przerwie między zajęciami można wpaść i zrelaksować się grając. Dojazd do tego miejsca jest niezwykle prosty niemal z każdego miejsca w Poznaniu.

Na chwilę obecną lokal prezentuje się tak

 

Poza możliwością napicia się wszelakich trunków i napojów oraz skosztowania smacznych przekąsek, czekać na Was będą konsole, komiksy, turnieje, prelekcje, eventy tematyczne i wiele więcej. Szczegóły wszystkich stref Pad Club znajdziecie poniżej:

Nie wyobrażam sobie, aby w miejscu takim jak Pad Club nie było strefy retro. Zapewne wielu z Was starszych graczy tęskni za klimatem lat 90tych, salonów gier i systemów arcade. Pegazus, Gameboy, Sega Saturn to tylko nieliczne ze starych i jakże zasłużonych konsol. Pad Club może zaoferować powrót do przeszłości w postaci strefy retro.

Na chwilę obecną bazę naszej strefy retro stanowi konsola Nintendo 64 oraz SEGA Dreamcast. Planuję jednak poszerzenie jej o takie perełki jak Sega Mega Drive, Sega Saturn, Gameboy, Nintendo Gamecube, Atari, Amigę oraz dobrze Wam znany Pegazus. 

Na osóby, które nie są zainteresowane grywaniem na starych konsolach będą czekać stanowiska z Xbox 360, Xbox One, Nintendo Wii oraz WiiU. Oczywiście nie zabraknie dodatków w postaci Kinecta oraz Dj Hero.

 

Strefa bez prądu oferować będzie gry karciane i planszowe wszelakiej maści. Od szybkich i nieskomplikowanych karcianek na pochłaniających kilka godzin planszówkach kończąc. Strefa bez prądu to również możliwość poczytania komiksów, ksiażek, a także gazet branżowych z ogólnodostepnej biblioteki Pad Club.

Lokale dla graczy, które funkcjonowały do tej pory w Poznaniu aspirowały do miana gamingowego pubu, ale ich wystrój wskazywał na coś zupełnie innego. Były to miejsca, które swoim klimatem nie odróżnialy się od każdego innego pubu funkcjonującego w Poznaniu. Pad Club ma stanowić coś wyjątkowego. Moim celem jest, aby wystrój przyciągnąl uwagę miłośników gier, komiksu oraz filmu. Nie zabraknie zatem figurek kolekcjonerskich, plakatów, grafik oraz gadżetów.

 

Pad Club to nie tylko wyżej opisane strefy, ale również ciekawe wydarzenia. W przypadku sfinansowania projektu możecie liczyć m.in. na:

- transmisje konferencji growych

- transmisje największych turniejów growych

- liga gier konsolowych

- prezentacje gier planszowych

- prezentacje najnowszych gier wideo

- prelekcje tematyczne

- juwenalia z Pad Club

- wizyty gości Pad Club

- giermasze

- imprezy Pyrkonowe oraz PGA

- wieczory z fanowskimi produkcjami nawiązującymi do gier i wiele więcej...

Poza dozgonną wzdzięcznoscią i klimatycznym miejscem do którego będziesz mógł wpaść ze znajomymi czekają na Ciebie nagrody rozdawane w zależności od okazanego wsparcia. Nagrody trafią do Was maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy od zakończenia zbiórki sukcesem (będą dostarczane równocześnie z przeprowadzanym remontem i adaptacją lokalu)

 
W trakcie trwania zbiórki zostaną ujawnione trzy dodatkowe atrakcje dla wspierających projekt. Pierwszą z nich są dożywotnie karty rabatowe.

Wpłacając od 20 zł do 50 zł - otrzymujesz rabat 5%


Wpłacając od 51 zł do 100 zł - otrzymujesz rabat 10%


Wpłacając od 101 zł do 150 zł - otrzymujesz rabat 15% 


Wpłacając powyżej 150 zł - otrzymujesz rabat 20%

Kosztorys przedsięwzięcia (kwoty te są dogadane i będą obowiązywać jeśli projekt wypali):

Koszty związane z otwarciem działalności - możliwość odkupienia sporej części po niskiej cenie od właściciela:

koncesja na alkohol, badania Sanepidu, terminal płatniczy, kasa fiskalna, szkło, kostkarka do lodu, lodówki, wyparzarka, kaucja, czynsz 1 m-c, prowizja dla pośrednika, szyldy reklamowe, karty menu itd. - 33.000 zł

Koszty adaptacji lokalu - lokal jest praktycznie w całości wyremontowany, potrzeba już niewielkich nakładów na jego dokończenie:

prace remontowe (elektryka, malowanie, hydraulika, płytki itd), elementy wystroju (antyramy, gabloty, gadżety growe itd.)  - 15.000 zł

Sprzęt:

konsole, akcesoria do konsol, telewizory, uchwyty do telewizorów, gry planszowe, gry wideo, monitory, nagłośnienie - 30.000 zł

Meble - w większość zostano one odkupione po niskiej cenie od właściciela lokalu:

fotele, kanapy, stoliki, hookery - 17.000 zł

Pozostałe koszty (reklama i promocja, strona internetowa, hosting itp): - 10.000 zł

RAZEM: 105.000 zł

 

Ambasadorzy Pad Club - oni zaufali projektowi! 

CTSG - Kamil Popielski

Poznański twórca growych kanałów CTSG87 oraz MinecraftPL.

Co sądzę o projekcie: "Poznań w bardzo krótkim czasie stracił 2 lokale gamingowe pozbawiając okolicznych graczy miejsca spotkań na jakie zasługują. Imprezy i spotkania okołogrowe odbywają się obecnie w przestrzeniach które niekoniecznie się do tego nadają. Wierzę, że Krystian jest odpowiednią osobą do podjęcia się tak trudnego zadania i zorganizowania lokalu, gdzie poza piwem i fajnymi ludźmi znajdą się również konsole i niepowtarzalna atmosfera."

Sos Sosowski

Twórca McPixela i niezwykle pozytywna postać na polskiej scenie twórców gier

Co sądzę o projekcie: "Rewelacyjny pomysł! W Poznaniu zdecydowanie brakuje czillałtowej knajpy dla nerdów! A bycie nerdem jest teraz na czasie! Wszystko brzmi nieźle i mam nadzieje że uda się nazbierać wystarczający pieniądz i otworzyć interes! Tak więc, ludu, w czynie społecznym, let's make this happen!"

PARTNERZY PROJEKTU

 

 

 

1. O co chodzi w crowdfundingu?

O wsparcie, o współudział i współtworzenie projektu. Dzięki tej formie finansowania masz czynny udział w tworzonym projekcie, a także wpływ na jego rozwój, i moje podziękowanie w formie nagród. Dodatkowo fundusze jakie posiadam nie są wystarczające do sfinansowania całego przedsięwzięcia. Kredyt i oszczędności są na wypadek by lokal nie padł po dwóch czy trzech miesiącach. 

2. Co jak nie uda się zebrać 100% wsparcia?

Kasa wraca do Ciebie! Jak nie będzie 100% to Twoje wsparcie wraca do Ciebie nie pomniejszone nawet o grosz. Jeżeli się uda zdobyć 100% albo i więcej to wtedy jestem zobowiązany zrealizować i dostarczyć Ci nagrody, które wybrałeś.

3. Mogę wybierać wiele nagród, a nie tylko jedną?

Tak! PolakPotrafi.pl oferuje możliwość wyboru wielu nagród. To znaczy, że możesz sobie wybrać własny zestaw nagród.

4. Co otrzymam w zamian?

W zamian zbuduję dla Was rewelacyjne miejsce do spędzenia wolnego czasu ze znajomymi, którzy razem z Tobą i ze mną dzielą te same pasje jakimi są gry, komiksy lub film. Nagrody są finansowane z własnych funduszy stanowiących awaryjną pulę na nagrody oraz zabezpieczenie, aby lokal nie padł po miesiącu lub dwóch.

5. Czy będzie działać "zamknięta grupa" dla wspierających?

Oczywiście! Dzięki tej grupie dowiesz się o bieżących postępach prac, a także będziesz miał możliwość odwiedzić lokal w trakcie remontu, ocenić jego postęp, a także rzucić własnymi pomysłami.

6. Kiedy otrzymam nagrody?

Nagrody za wsparcie trafia do Ciebie w ciagu 2 miesięcy od daty zakończenia projektu sukcesem. Termin ten wiąże się z przygotowaniem lokalu do funkcjonowania.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę pisać na padclubpoznan@gmail.com. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was pytania. Jestem również otwarty na sugestie i oferty współpracy.

 Polub akcję na facebooku i bądź na bieżąco

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.03.2015 16:04