Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

MichalRakowski

MichalRakowski

Kraków

W roku 2007 dostałem wideo z możliwością funkcji nagrywania filmów z telewizji. Od tej pory nagrywałem ich całą masę. Później zacząłem je powoli selekcjonować. Trafiając na Alfreda Hitchcocka zainteresowałem się klasyką. Z czasem kinomania przerodziła się w chęć zostania reżyserem filmowym. Robię wszystko aby to marzenie zrealizować. Obecnie studiuję w prywatnej szkole filmowej - Akademia Multi Art i jestem członkiem Grupy Filmowej \"Weź To Nakręć\". Wciąż rozwijam się i pragnę tworzyć filmy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

902 PLN z 900 PLN

8 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.10.2013.

Owoc - film fabularny

O projekcie

Krakowska Grupa Filmowa "Weź to Nakręć" we współpracy z Akademią Multi Art, Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz PWST rozpoczęła przygotowania do produkcji nowego krótkometrażowego filmu fabularnego pod tytułem "Owoc".

Jest to opowieść o młodym 18-latku, którego życiową pasją jest tenis. W pewnym jednak momencie przeżywa szok. Przypadkiem obserwuje piękną baletnicę, która od tej pory staje się obiektem jego najskrytszych marzeń. Owa kobieta wywraca jego świat do góry nogami, sprawia, że chłopak przestaje chodzić na treningi i powoli się zakochuje. Niestety baletnica nie jest obrazem anioła na jakiego wyidealizował ją młody mężczyzna. A wręcz odwrotnie.
Film opowiada o nieodwzajemnionym uczuciu wrażliwego dobrego chłopaka i okrutnej, przepełnionej grzechem kobiety. Ukazuje ona smutną mentalność niektórych kobiet, cierpienie młodzieńczej miłości, siłę przyjaźni oraz pasji, która nadaje sensu w życiu.

Duża część scenariusza:
http://sendfile.pl/upload/66489.html

Jesteśmy dość liczną i dobrze zorganizowaną grupą. W filmie będą występować studenci PWST w Krakowie i Wrocławiu oraz Łódzkiej Filmówki. Za kamerą staną ludzie uczący się lub będący po szkołach filmowych. Mamy ekipę techniczną, niezbędny sprzęt. Jest nas około 30 osób. Do tworzenia filmów podchodzimy profesjonalnie.

Nasza strona internetowa oraz kilka poprzednich projektów znajduje się tutaj:
https://www.facebook.com/weztonakrec?fref=ts


Wszystkie koszty, które mogliśmy zminimalizować, zminimalizowaliśmy do minimum. Jedyne koszty, które musimy ponieść to: wyżywienie wszystkich członków planu przez 3 dni zdjęciowe, koszty transportu, koszt wynajęcia sceny i kortu tenisowego..


Jest to produkcja niezależna. Twórcy nie realizują tego filmu w celach zarobkowych. Chcemy zaprezentować materiał na festiwalach filmowych.

 

Reżyser: Michał Rakowski pod opieką Piotra Oreckiego.

Operator: Piotr Januszkiewicz - Absolwent Akademii Multi Art. Obecnie student Wydziału Radia i Telewizji na kierunku "Sztuka Operatorska".

Kierownik Produkcji: Magdalena Lewtak - Absolwentka Łódzkiej Filmówki. Brała udział w wielu profesjonalnych produkcjach m. in. : "Drogówka"Wojciecha Smarzowskiego, "Kobiety bez wstydu" Witolda Orzechowskiego „100dniówk@” Allesandra Leone.

Rola pierwszoplanowa: Anna baletnica - Estera Huć - zdolna baletnica mająca za sobą kilka produkcji filmowych.

 

Rola Pierwszoplanowa: Tenisista Filip - Michał Wolny - Student PWST we Wrocławiu. 20-letni utalentowany aktor.

 

A oprócz tego:

Piotr Orecki - Dźwiękowiec/ Drugi Reżyser
Marek Sowiński - Scenarzysta/ Konsultacja Reżyserska/ script
Magdalena Lewtak - Kierownik Produkcji
Bartek Zarycki - Drugi Kierownik Produkcji
Piotr Januszkiewicz - Operator
Jakub Sztuk - Drugi Operator
Patryk Majchrzak - Mistrz Oświetlenia
Gabriela Sówka - Scenograf
Zuzanna Zakrzewska - Wizażystka/Kostiumy
Sebastian Góralik - Dyżurny Planu/ Gafer
Damian Kasperczak - Dyżurny Planu/ Gafer
Alex Warohol - Konsultacja Baletowa

Aktorzy:
Michał Wolny - Filip
Estera Huć - Anna
Patryk Czerniejewski - Tomasz
Ada
Janowska-Moniuszko - Karolina
Beata Śliwińska - Monika
Michał Wojciula - Sędzia

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.10.2013 18:06