Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Amadeusz Kocan

Amadeusz Kocan

Zielona Góra

Amadeusz Kocan - Absolwent państwowej szkoły muzycznej, założyciel zielonogórskiej grupy filmowej XBestCinema. Pracownik telewizji regionalnej, realizator filmów, programów, spotów oraz reklam telewizyjnych. Współpracował z wieloma firmami i organizacjami: Hurtownia Sportowa, Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Ad Astra, Nyska TV, Teatr Lubuski, ZSEiS i inne. Również realizacja reportaży dla expresu reporterów, szeregu programów:"Warsztat Zdrowia","Weekendowa przejażdżka" i inne. Niezależna działalność filmowa na platformie YouTube.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10689 PLN z 7000 PLN

166 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

152%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2015.

Ostatni Samotnik film w klimacie STALKERa

O projekcie

Witajcie w Zonie! Nazywam się Amadeusz Kocan, reprezentuję grupę filmową XBestCinema. Mogliście widzieć nasze dotychczasowe prace, jak "Zombie Walk" i serie krótkich Fanowskichfilmików, inspirowanych światem STALKER'a. Były one dla nas poligonem przed wejściem na kolejny etap pracy nad pełnometrażowym filmem "Ostatni Samotnik" inspirowanym książką braci Strugackich i serią gier S.T.A.L.K.E.R. Prosimy o wsparcie tego projektu, dzięki waszej pomocy możemy stworzyć wyjątkowy film.

Fabuła Klimat Obsada Soundtrack Na co? Ekipa Nagrody

Dziękujemy za wsparcie...

 Polubcie nasz fanpage aby być na bieżąco z aktualnościami:

www.facebook.com/XBestCinema

Fabuła

„Ostatni Samotnik” Film opowiada o losach młodego bohatera, który dociera do Zony, miejsca gdzie strach i ból wypełnia ludzkie serca.  Po przekroczeniu progu strefy staje się Stalkerem i szybko dowiaduje się, że w zonie panuje apatia, a rządzi nią chciwość. Jego jedynym celem jest poszukiwanie: Zysku? Przygód? Samego siebie? Zobaczycie sami w swoim czasie. Dla prawdziwych fanów Stalkera film będzie ukradkiem nawiązywał do gier z Seri.

Kilka słów od Grzegorza Halamy [Ostatni Samotnik]

Klimat

Aby osiągnąć oczekiwany klimat stworzyliśmy bogaty scenariusz z intrygującą fabułą. W filmie rozwija się wiele wątków pobocznych, które wzbogacają motyw przewodni filmu, dzięki czemu produkcja jest ciekawa, a widz który  chodź trochę zna klimat stalkera potrafi z łatwością do niego nawiązać i zobaczyć kontynuacje niektórych historii.

Podczas produkcji chcemy uchwycić atmosferę pełną niepewności oraz uczucie wszechobecnego zagrożenia. Pomogą nam w tym efekty specjalne, dzięki, którym zona będzie pełna anomali, niewyjaśnionych zjawisk, mutantów a dopracowane kostiumy, rekwizyty oraz scenerie dopełnią całość.

Żeby zbliżyć się do tego ciężkiego postapokaliptycznego sowieckiego klimatu, będziemy musieli kręcić w specyficznych lokacjach, najprawdopodobniej będą to między innymi: ruiny fabryki DAG Alfred Nobel pod Nowogrodem Bobrzańskim, poligon na zachodzie Polski i niedokończona oczyszczalnia ścieków w Lubuskiem. Miejsca te dobrze oddają klimat Zony.

Ważną częścią każdego filmu jest muzyka, musi ona oddawać klimat i nadawać nastrój scenom. Utwory do Ostatniego Samotnika będą komponowane pod każdą scenę filmu by bogata muzyka pozwoliła widzowi wbić się w ten świat i zasiać w nim nutkę lęku, radości, niepewności czy smutku.

Obsada

Grzegorz Halama jest aktorem, scenarzystą i reżyserem fimów viralowych. Ukończył studium aktorskie Lart Studio gdzie był pod opieką między innymi Olgi Szwajgier, Doroty Pomykały i Jacka Poniedziałka.

Zagrał jedną z ról w Teatrze TV: ”Pielgrzymi” w reżyserii Macieja Dejczera.W 2008 zagrał także główną role w TEATRZE POLSKIM w Bielsku - Białej w spektaklu „SZWEJK” (w roli Szwejka) w reżyserii Roberta Talarczyka.

Dubbingował takie Produkcje jak:

 • 2004: RRRrrrr!!! – Zapowiadacz Nocy
 • 2007: 7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza – krasnal Knedel
 • 2007: Było sobie porno – różne głosy

Ponad to Grzegorz Halama nagrał około 300 audycji radiowych wyemitowanych w Programie III Polskiego Radia, a także zagrał w takich produkcjach jak:

 • 1997: Robin Hood - czwarta strzała – bogacz
 • 1999: Dr Jekyll i mr Hyde według wytwórni A'Yoy
 • 2000: Nakręceni – Bogdan
 • 2005: Emilia – narrator
 • 2007: Kolska
 • 2007: Niania - farmaceuta
 • 2008: Nie kłam kochanie - mąż Izy
 • 2008: OCH KAROL 2
 • 2009: Black Star
 • 2009-2012: „Polskie Gówno”

Jako Kabaret Grzegorz Halama OKLASKY działa od 1994 roku. W jego składzie pojawiali się: Marcel Chyrzyński, Marek Grabie, Wojtek Kamiński, obecnie Jarosław Jaros. Podstawą kabaretu jest Grzegorz Halama - artysta kabaretowy, komik, parodysta, również tekściarz i kompozytor, laureat I Nagrody na PaCE w 1995.

Jako pierwszy w Polsce zaczął używać nazwy stand-up. Jest tez autorem pierwszej polskiej imprezy pod nazwa „Szkoła Stand-up’u Grzegorz Halamy”, która powstała przy współpracy z Comedy Central.

Karol Kopiec Współorganizator pierwszych w Warszawie cyklicznych imprez stand -up’owych. Wystąpił w obu sezonach Comedy Central prezentuje oraz w programach emitowanych na antenie TVP2: „dzięki bogu już weekend” i „tylko dla dorosłych”. Występował praktycznie na wszystkich festiwalach komediowych w Polsce (od kabaretowych przez improwizacyjne aż po stand-up’owe ). Jeden z występujących na wielkiej gali stand-up’ukarol jest również aktywnym występującym i ćwiczącym improwizatorem w teatrze improwizowanym hofesinka, które go jest współzało życielem (hofesinka .PL ). Szkolił się u najlepszych polskich i za granicznych trenerów improwizacji. Ze stand-up’em i hofesinką jeździ po całym kraju.

Soundtrack: Alan Bucki

Alan Bucki - kompozytor polskiego pochodzenia, na stałe zamieszkały w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na www.alanbucki.com.

Na co zbieramy?

Filmy kosztują, początkowo wszystkie koszty chcieliśmy pokryć z własnej kieszeni. Pokryliśmy ich znaczną część, jednak aby film mógł powstać w najlepszej możliwej formie potrzebujemy wsparcia. Zebrane pieniądze przeznaczymy przede wszystkim na transport do oddających klimat filmu lokacji oraz wynajem lub kupno kamery, która znacząco podniesie jakość nagrań. Szereg nowych kostiumów i rekwizytów, które wzbogacą sam film. Jeżeli udałoby nam się zebrać więcej pieniędzy niż przewidujemy, w filmie pojawią się zdjęcia lotnicze, film kręcony będzie w rozdzielczości 4K, spróbujemy także zaangażować więcej "znanych twarzy".

7000 PLN - Gratis dla każdego wpłacającego [Na pewno się spodoba :) ]

Będziemy mieli możliwość użycia kamery nagrywającej w rozdzielczości 2,5K. Dzięki temu jakość obrazu będzie lepsza, będziemy również mieli większe pole manewru podczas tworzenia efektów specjalnych. Co to oznacza? Jakość efektów będzie o wiele lepsza, będziemy mogli stosować wiele technik pozwalających udoskonalić obraz i odwzorować prawdziwy klimat Zony.

8000 PLN - Soundtrack mp3 dla wszystkich

Przy tej kwocie będziemy mogli wykonać zdjęcia lotnicze w świetnej jakości full HD, które oddadzą skalę wydarzeń. Również dzięki tej kwocie będziemy mogli odwzorować większa ilość strojów rodem ze STALKERa jak i dodać do filmu umiarkowane i epickie efekty slow motion.

9000 PLN - Dodatkowe sceny

Przy tej kwocie będziemy w stanie zrealizować sceny które bez tej sumy nie były by możliwe do nagrania, między innymi : Scena Walki z kontrolerem. Będziemy również mogli Wynająć studio do nagrania scen ukazujących anomalie ogniowe.

10 000 PLN - Stworzenie dokumentu zakulisowego dla wszystkich wpłacających

Będziemy mogli stworzyć pełny dokument przedstawiający kulisy powstawania filmu Ostatni Samotnik, wyjątkowe wywiady jak i kulisy powstawania efektów itp.

14 000 PLNZorganizowanie konkursu na film krótkometrażowy, do którego będziecie mogli podsyłać swoje scenariusze. Spośród scenariuszy     wyłonimy najlepszy i zrealizujemy go wraz z autorem.

Zdjęcia lotnicze w jakości 4K, które oddadzą nieziemski efekt. Z góry będzie widać najmniejszego mutanta ukrywającego się w zaroślach. Jeszcze lepszy efekt slow motion aż w 300 FPS

15 000 PLN - Kolejny film w klimacie Stalkera

Po wspólnym zrealizowaniu tego projektu pragniemy działać dalej. Chcemy stworzyć kolejną odsłonę filmu z innej perspektywy lub zupełnie nowy film osadzony w tym klimacie.[Każda osoba, która nas wspomogła w tym projekcie ukaże się w napisach końcowych kolejnego filmu]

3D i Efekty

Jeden z elementów 3D (elektrownia widoczna w kadrze poniżej).

Efekt wybuchu i odwzorowanie miasta Prypeci.

Nagrody

Nagroda DVD. Specjalne wydanie z bonusami (making of, wywiadami, nieudanymi scenami, i innymi).

Koszulka z filmu, do wyboru 1 z 2

Zaproszenie na premierę oraz Scenariusz z podpisami Grzegorza Halamy, Karola Kopca i ekipy.

Plakaty (do wyboru z 5 plaktów).

NAGRODY BĘDĄ WYSYŁANE PO ZAKOŃCZENIU PRACY NAD FILMEM

Patronat Medialny

Stalker.pl, Radioaktywne recezje, tylko Kino, saur0n100, Projekt: Strefa Emisji, Drugi Brzeg, TV Lubuszan, Fallout Poland, Ołowiany Świt, Napromieniowani.pl, Post-apokalipsa Polska, KM- Grupa Ocalałych

Nasz projekt wspiera Bartosz Biedrzycki, autor powieści "Kompleks 7215" i "Stacja: Nowy Świat"

Nasza ekipa


Amadeusz Kocan

Bartosz Wabno

Damian Ziembiński

Grzegorz Halama

Alan Bucki

Karol Kopiec

Kinga Klakla

Artur Wiszniewski

Paweł Kaszkowiak

Tomasz Szlachetka


                                              

 

 

  I inni

Razem z nami twórzcie zonę
w filmie "OSTATNI SAMOTNIK"!

Nasza strona: www.xbestcinema.pl
Nasz Facebook: www.facebook.com/XBestCinema

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2015 18:06