Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

AMONDO Films

AMONDO Films

Warszawa

AMONDO Films to Fundacja jednocząca filmowców z całego świata, to ludzie, którzy dzielą wspólną pasję i miłość do sztuki filmowej. Jej głównym celem jest promowanie kinematografii poprzez serie wydarzeń kulturalnych, warsztatów, pokazów filmowych, a przede wszystkim poprzez robienie filmów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5681 PLN z 15000 PLN

45 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

37%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.07.2015.

OSTATNI POWSTAŃCY

O projekcie

 

IDEA

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest udostępnienie widzom autentycznych i aktualnych wypowiedzi uczestników Powstania Warszawskiego. Te niezwykłe osoby przeżyły jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Teraz mamy szanse postawić ich w roli przewodników, którzy osobiście przeprowadzą nas przez ten burzliwy okres i pomogą nam lepiej go zrozumieć.

 

 

 

FILM DOKUMENTALNY

 

Film będzie operował minimalistycznymi środkami przekazu: jednolite tło, proste kadrowanie, brak animacji. Głównym punktem skupienia ma być treść przekazywana przez naszych bohaterów.

 

Chcemy aby widz zrozumiał z czym powstańcy musieli się zmagać i usłyszał jak potoczyły się ich losy po zakończeniu walk.

Dlaczego włączyli się do walki?

Co myślą na temat zarzutów stawianych przez przeciwników powstania względem jego przebiegu i strat jakie za sobą poniosło?

Jak funkcjonowało Polskie Państwo Podziemne, jak stali się jego częścią?

O co walczyli?

Czy wybuchu powstania dało się uninknąć?

Jaki stosunek do powstania miała ludność cywilna?

Z czasem historia powstania uległa dużemu uproszczeniu, czego brakuje we współczesnym obrazie tamtych walk?

Jak powstanie wpłynęło na ich życie?

Od godziny "W" minęło już ponad 70 lat, niestety niedługo stworzenie podobnego zapisu nie będzie już możliwe. Ich historie mogą nas wiele nauczyć a wartość tego historycznego przekazu będzie rosła wraz z upływem czasu.

 

 

 

WSPARCIE

 

Projekt uzyskał wsparcie Warszawskiej Dzielnicy Śródmieście oraz Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego.

Oprócz filmu zrealizujemy spoty z udziałem powstańców, które będą zapowiadać 71. obchody Powstania Warszawskiego na Starym Mieście.

 

 

 

PROMOCJA

Obie wersje spotów (15 i 30 sek) promujące zarówno obchody jak i film dokumentalny będą wyświetlane od początku sierpnia (60 emisji dziennie) przez 12 dni w autobusach i tramwajach na terenie całego miasta, oraz na oficjalnej stronie warszawskiej Dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawa.

Premiera filmu odbędzie się 01.08.2015  podczas uroczystego koncertu z okazji 71. obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego odbywających się na Starym Mieście.

 

 

 

DLACZEGO CROWDFUNDING?

Nasz projekt nie jest komercyjny, opieramy się na bardzo prostej formie i jasnym przekazie. Zdajemy się na ludzi, bo to właśnie dla nich go realizujemy.  

Stworzymy czysty, historyczny zapis, który powstanie dzięki współpracy i zaangażowaniu osób, chcących dołożyć się do rozwóju naszej kultury i historii.

 

 

 

BUDŻET 

Możliwość wysłuchania historii uczestników tego wydarzenia niedługo bezpowrotnie przeminie, dlatego chcemy aby film był zrealizowany na najwyższym poziomie technicznym i artystycznym oraz chcemy zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki bohaterom filmu. Potrzebujemy także wsparcia finansowego na sprzęt, studio, post produkcję, kostiumy, charakteryzacje, transport i wyżywienie.

 

Będzie świetnie, jeżeli zbierzemy 15 tysięcy. Wówczas mamy pewność, że film powstanie. Jeśli jednak uda nam się zebrać większą kwotę, to powstanie lepszy film, z większą ilością materiału, premierą i być może będzie wyświetlany na festiwalach filmowych. Szczegóły w poniższej tabeli.

  

15 000

Ta kwota wystarczy na powstanie filmu.

17 000

Nagramy film w lepszych warunkach, lepszym sprzętem i wykonamy lepszą kolorkorekcję.

20 000

Nagramy materiał *making of*

22 000

Przetłumaczymy film na język angielski i francuski.

25 000

Oficjalna premiera w Warszawie w kinie studyjnym.

30 000

Wyślemy film na międzynarodowy festiwal.

  

 

EKIPA

 

 

PRODUKCJA: AMONDO FILMS

AMONDO Films to Fundacja jednocząca filmowców z całego świata, to ludzie, którzy dzielą wspólną pasję i miłość do sztuki filmowej. Jej głównym celem jest promowanie kinematografii poprzez serie wydarzeń kulturalnych, warsztatów, pokazów filmowych, a przede wszystkim poprzez robienie filmów.

AMONDO jest fundacją non-profit założoną w 2010 roku w Warszawie.

 

 

 

REŻYSERIA: PAWEŁ TARASIEWICZ

Reżyser i producent filmowy, twórca albumu "WWA" ilustrującego jego rodzinne miasto - Warszawę. W 2004 roku założył stowarzyszenie ODNOWA zrzeszające młodych artystów z Polski i Francji, twórców reklam i teledysków. Ukończył Szkołę Filmową w Łodzi, w 2010 roku założył Fundację AMONDO Films. Ma na swoim koncie organizację wystaw, liczne etiudy filmowe, teledyski muzyczne oraz pełnometrażowy film fabularny pt. "Hel".

 

 

MONTAŻ: KUBA NOWAK

Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej na wydziale montażu, od lat współpracuje z Fundacją AMONDO Films. 

 

MUZYKA: DAMIAN PIETRASIK

Kompozytor i pianista jazzowy, współpracował między innymi z Leszkiem Możdżerem, Krzysztofem Kiliańskim, Krzysztofem Herdzinem i zespołem Anny Marii Jopek. Srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym.

 

 

NAGRODY

GADŻETY:

PLAKATY

 

SMYCZE

 

 

DUŻE WLEPKI

KOSZULKI:

 

 

 

 

 

BLUZY:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.07.2015 18:06