Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Justyna Janiszewska

Justyna Janiszewska

Bielsko-Biała, Polska

Absolwentka grafiki, która bardzo lubi tworzyć barwne ilustracje skierowane do dzieci.... ale jak się okazuje znajdują swoich fanów również pośród dorosłych. W dorobku ma jedną książkę, ale planuje już sto kolejnych. Oby tylko wystarczyło czasu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4147 PLN z 11000 PLN

59 Wspierający

38 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 22.12.2018 22:10

Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka

O projekcie

 

 

Przekonacie się sami, biorąc do ręki naszą książkę, że historia wcale nie musi być nudna!

     Dlaczego Mieszko był akurat pierwszym? Kto był najdłużej panującym władcą? Dlaczego Jadwigę ogłoszono świętą? Czy Henryk Pobożny często zmawiał pacierz? I czego tak bardzo wstydził się Bolesław, zwany Wstydliwym?

Tyle pytań! Ale gdzie odpowiedzi?

 

     Możesz zapytać Babcie, poszukać w internecie lub encyklopedii, ale tak bez przygody? Dlatego usiądź wygodnie, załóż kask, zapnij dobrze pasy i daj się porwać naszym wehikułem czasu! Poszybujesz pośród średniowiecznych zamków, wielkich pól bitewnych i lasów. Usłyszysz ważne słowa, zmieniające bieg historii, będziesz świadkiem niezwykłych wydarzeń, które wpłynęły na rozwój naszej Ojczyzny.

    W Twojej przygodzie będą towarzyszyć Ci 51 edukacyjnych wierszy Joasi Olszańskiej oraz grafiki Justyny Janiszewskiej, przedstawiające naszych władców, w trochę przekrzywionym zwierciadle. ( P.S. Historia tej współpracy, może dać początek jakiejś nowej epoce, o!)

      Podróż w czasie rozpoczyna się od historii pierwszej dynastii Piastów- Mieszka I, jego syna, wnuka i kolejnych przodków. Zatrzymamy się na chwilę na czeskim królu, który upodobał sobie polski tron. Następnie znowu trochę
o Piastach, tym razem ostatnich- Łokietku i Kazimierzu Wielkim. Usłyszymy co nieco o Jadwidze! Zobaczymy co tam słychać u Jagiełły po Bitwie pod Grunwaldem. A na końcu spróbujemy zgadnąć co wpływało na decyzje przy wyborach króla elekcyjnego.

 

 

 

 

     „Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” jest bogato ilustrowana
i wzorowo rymowana. Inspiracją stał się „Poczet królów i książąt polskich” Jana Matejki. Jest to książka w porządnej, grubej okładce. Stron mnóstwo, bo aż 108. Póki co mamy jedną publikacje, ale liczymy, że z Waszą pomocą pomnożymy ją aż do 500 egzemplarzy!

 

A kim jesteśmy my?

 

Justyna Janiszewska- córka, żona, matka ( kolejność prawidłowa). Długo marzyła o swojej książce dla dzieci, stąd pomysł na poczet królów.
Z wykształcenia i pasji jest grafikiem. Lubi otaczać się pięknymi rzeczami
i inspirować się nimi. W swoim tworzeniu stara się być niekonwencjonalna, lubi zabawne i oryginalne ilustracje. I ma nadzieję, że królowie właśnie tacy są. 
Jednak w pisaniu jest kiepska. Kilka podejść było, mnóstwo prób i błędów. Jej wierszami można było łupać orzechy... pomoc była niezbędna. Dlatego postanowiła znaleźć drugą Konopnicką!

 

Oto i ona:

 

Joasia Olszańska-od dziecka uwielbiała męskie zabawy i zajęcia, to dlatego postanowiła zgłębić mniej i bardziej mroczne dzieje Królów Polski. Od 16 miesięcy szczęśliwa żona Tomasza, od 3 miesięcy szaleńczo zakochana w swoim Kocie Baszy Tigerze. Pożera książki niczym gąsienica Bielinka Kapustnika, by później wyfrunąć z niezłym tekstem, takim z polotem. Marzy
o dalekich podróżach, do Japonii i USA, gdzie ma nadzieję złapać wodza Szoszonów - Dzielnego Bizona za rogi. Uczy się życia i bierze z niego pełnymi garściami. Imponują jej ludzie otwarci i szczerzy, a hasło Bóg, Honor, Ojczyzna to jej życiowe motto z dziada pradziada. Uwielbia rośliny i ciemne, słodkie piwo. Nie może się doczekać swoich bliźniaków, z których Mateusz będzie miał naprawdę długie włosy a w dłoni gitarę elektryczną. Oczywiście po Mamie. Po Tacie dzieci odziedziczą wewnętrzny i zewnętrzny urok, zamiłowanie do zegarków i wiecznych piór z duszą.

Książka powstała pod czujnym okiem historyczki- Pani Agnieszki Mynarskiej. Wszystkie błędy ortograficzne, interpunkcyjne i te stylistyczne poprawiła Pani Maria Piątek, polonistka.

Pieniądze, które spróbujemy uzbierać z Waszą pomocą, zostaną przeznaczone na wydanie pierwszych 500 egzemlarzy, które mogą  znaleźć się również na Waszych półkach. Wybrałyśmy tę formę finansowania, ponieważ wierzymy, że w ten sposób łatwiej możemy dotrzeć do ludzi. 

Pamiętajcie- wszystko albo nic! Jeśli nie uda nam się zrealizować celu (czego nie mamy w planie) pieniądze wrócą do was. Niczego więc nie tracicie!

 

Wiemy, że zaglądają tu osoby, które podobnie jak my mają swoje cele oraz marzenia do spełnienia. 

W ramach podziękowania za pomoc, przygotowałyśmy dla Was małe podarki, które otrzymacie ode nas po pozytywnym zakończeniu akcji.

 

Pamiętajmy, że 11 listopada 2018 roku obchodzimy 100 lecie odzyskania Niepodległości. Książka upamiętniająca historię naszego kraju mogłaby być wspaniałą pamiątką!

 

 

Zapraszam Was serdecznie do kontaktu z nami pod adresem biuro@przeczytanie.pl 

 oraz na

przeczytanie.pl

facebook fun page 

kanał YouTube

Instagram

 

Pamięć o królach wygasnąć nie może, gdyż to oni tworzyli nasz kraj

- od gór aż po samo morze!