Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Justyna Janiszewska

Justyna Janiszewska

Bielsko-Biała, Polska

Absolwentka grafiki, która bardzo lubi tworzyć barwne ilustracje skierowane do dzieci.... ale jak się okazuje znajdują swoich fanów również pośród dorosłych. W dorobku ma jedną książkę, ale planuje już sto kolejnych. Oby tylko wystarczyło czasu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1968 PLN z 17000 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.10.2015.

Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka

O projekcie

 

 

 

 


 

    "Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka", to zbiór portretów władców Polski, przedstawiony w sposób karykaturalny. W książeczce, oprócz portretów, znajdują się krótkie rymowanki, opowiadające o życiu każdego z władców. Książka przeznaczona jest przede wszystkim do dzieci, chociaż w gronie dorosłych również znalazła swoich fanów. Zastosowanie prostych  rymów ułatwia zapamiętywanie i kojarzenie faktów. Dodatkowo przedstawienie informacji z życia monarchów w sposób humorystyczny, zachęca do częstszego sięgania po lekturę.

 

      Zapraszam Was do prześledzenia tej wspaniałej historii. Jednak aby nie była to podróż nudna, jak flaki z olejem, ubarwiłam to i owo. Zza dużego nosa spogląda na nas Mieszko Stary, a z pozoru groźne spojrzenie Chrobrego, wyłania się spod krzaczastych brwi. Historia nie musi przechodzić do historii, bo to co na pozór wydaje się nudne, można ubarwić i lekko osłodzić.  

  Książka formatu A4, miękka okładka, 110 stron

Pamięć o królach wygasnąć nie może, gdyż to oni tworzyli nasz kraj

- od gór aż po samo morze!

 

 

 

  

   

  

  

 

To tylko przykłady tego, co możecie znaleźć w książce. Od odważnego Mieszka, jego synów, wnuków, prawnuków, przez wielkich Jagiellonów, kończąc na królach elekcyjnych. 

 

 

        W skład ekipy Mieszka, wchodzi nasza mała rodzina- ja Justyna, Krzysiu, który w chwilach mojego załamania, podnosił mnie na duchu, oraz milcząca, obserwująca wszystko z boku kotka Tereska.

        Jeśli natomiast o mnie chodzi, jeszcze nie dokońca (ale już prawie) jestem absolwentką grafiki. Rysowanie sprawia mi dużą przyjemność, szczególnie rysunki nierealistyczne, lekko karykaturalne.Tworząc tę książkę, myślałam przede wszystkim o tym, że będzie ona skierowana do dzieci. Aby pobudzić ich ciekawość, natchnąć, przypomnieć o tradycji oraz przedstawić coś, co może wydawać się nudne, w sposób interesujący.

          Bardzo lubię niebanalne rozwiązania, oryginalne i z poczuciem humoru, przełamujące obraz rzeczywistego świata.

 

W tym linku znajdziecie więcej moich prac: http://janiszewskaart.blogspot.com/

  

 

         Pieniądze, które spróbujemy uzbierać z Waszą pomocą, zostaną przeznaczone właśnie na wydanie pierwszych egzemlarzy, które mogą się znaleźć również na Waszych półkach. Wybrałam tę formę finansowania, ponieważ wierzę, że w ten sposób łatwiej mogę dotrzeć do ludzi. Wiem, że zaglądają tu osoby, które podobnie jak ja mają swoje cele oraz marzenia do spełnienia. 

 

       Wszyscy razem tworzymy jedno wielkie wydawnictwo, które wyda moją pierwszą książkę i kiedy będzie ona już sławna na caly świat, ktoś będzie mógł powiedzieć, że brał w tym udział!

 

      W ramach podziękowania za pomoc, przygotowałam dla Was małe podarki!

Otrzymacie je ode mnie po zakończeniu akcji

 


ale gdy procenty podskoczą w górę...


każdy wspierający, który podarował mi 50 zł i więcej, 

dodatkowo otrzyma ode mnie wersję książki na CD


każdy wspierajacy, który podarował mi 350 zł, będzie mógł wskazać 

bibliotekę, która w prezencie otrzyma ode mnie 3 egzemplarze książki

 

 

Zapraszam Was serdecznie do kontaktu ze mną pod adresem justyna.janiszewska88@gmail.com,

zapraszam również na facebooka : https://www.facebook.com/justyna.strozik.5 

https://www.facebook.com/orzelczyreszka?ref=hl

 


 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Poczet królów niebanalnie

gwarek.com.pl | 2015-09-14

“Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” – to wyjątkowy projekt Justyny Janiszewskiej z Krupskiego Młyna, która w zabawny sposób postanowiła przedstawić dzieciom władców Polski.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.10.2015 16:04