Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krzysztof Jan Derda

Krzysztof Jan Derda

89-510 Bysław Byslawek 35a

Jestem autorem cyklu opowiadań o czasach króla Władysława Jagiełły i Zakonu Krzyżackiego Najświętszej Marii Panny.Pod tytułem Szpiedzy Króla Jagiełły oraz Grunwald 1410.A także najnowszego opowiadania pod tytułem Krzyżacy Zakon Zdrady.Gdzie opisałem walką wywiadów króla Polskiego z zakonem,w latach 1407-1409 oraz sam konflikt i wojnę Krzyżacko Polską w latach 1410-1411 zakończoną pokojem zawartym w Toruniu w 1411 roku.I dalej poprzez następne lata aż do wojny trzynastoletniej.Całość opowiadania jest przedstawiona inaczej niż w poprzednich publikacjach.I jest to cykl historyczno przygodowy ale z pełnym zapisem, dat, zdarzeń, walk, i osób występujących w tych czasach.Z pełnym opisem zamków krzyżackich i Polskich na terenie gdzie toczy się akcja.Dałem też zupełnie nowy opis Bitwy pod Grunwaldem i wszystkie potyczki przed tą bitwą i po niej.Łącznie z bitwą o skarby wielkiego mistrza w Radzyniu Chełmińskim czy bitwę pod Koronowem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

56 PLN z 25000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2015.

Orłowe Gniazdo - Polska opowiadanie

O projekcie

 

Orłowe Gniazdo

To opowiadanie jest wyłącznie dla polaków, gdyż nikt nie noszący w sobie nawet odrobiny polskości nie zrozumie tej książki ani niczego o czym się tam mówi. Musi być Polakiem!

 

O projekcie

Celem projektu jest zebranie funduszy na opublikowanie książki dla dzieci, która ma wychowywać kolejne pokolenia w duchu patriotycznym i przekazywać odpowiednie wartości przez lekkie w czytaniu, ciekawie ilustrowane opowiadanie. Każdy kto wesprze to przedsięwzięcie nie pożałuje :) Otrzymane pieniądze zostaną wydane na wydanie książki.

 

Aktualności

22.06 Nasz projekt dopiero się rozkręca! Jeśli tej projekt podoba Ci się, prześlij link dalej :)

 

O książce

Czy dzieckiem, czy dorosłym to już nie ważne, i czym dla nas jako narodu polskiego jest Orzeł Biały,i ta historia opisana w tym opowiadaniu, a ten właśnie Orzeł z kolei od ponad tysiąca lat jest patronem naszego godła narodowego, sztandarów bojowych, ciągłej walki o byt narodowy, polskości samej w sobie i naszego Państwa przez ponad tysiąc lat walczącego o swoje miejsce w europie i na naszej planecie.

 

Tylko dla Polaków :)

Moje opowiadanie jest, jak określa jeden z wydawców, raczej gawędą przy ognisku lub krótką lekcją historii Polski, a jednocześnie przygodową, wesołą i tragiczną, czasami śmieszną opowieścią. W całej tej gawędzie aż od zjazdu gnieźnieńskiego Orzeł Biały występuje jako król ptaków i patron Godła Polskiego.

 

Wrażenia

Aby sie wczuć w klimat naszej ojczyzny, wystarczy przeczytać pierwszą stronę opowiadania i nie skończy się prędzej aż przeczyta się to wszystko do końca, ale tam w tej książce końca, po prostu nie ma, gdyż Polska jest wieczna i nie może nastąpić koniec tej opowieści.

 

Co później?

Mój projekt musi zakończyć się książką, która znajdzie swoje miejsce w księgarniach i bibliotekach w Polsce i wśród poloni za granicą gdyż i tam już poznali to opowiadanie w plikach przez internet. Każdy kto czuje się polakiem wesprze mój projekt, gdyż takiego ukazania Polski nikt nigdy nie napisał.

 

Opinie

 " Na uwagę zasługuje na pewno aspekt edukacyjny stworzonej przez Pana opowieści – przedstawiona z perspektywy ptasiej historia Polski. To właściwie próba ukazania czytelnikowi, czym jest państwowość polska,  jakie były jej początki, skąd orzeł w koronie i jakie niesie ze sobą wartości (ciekawe, humorystyczne nawiązanie do współczesności i boisk – orlików),  przy czym ów dydaktyzm nie jest nachalny, a to za sprawą lekkiej konwencji – cały utwór jest w zasadzie gawędą."

 

O mnie

Jest to moja pierwsza książka ukończona i przygotowana do publikacji ma ona przybliżyć i podkreślić nasza niezależność narodowa w opowiadaniu historyczno-przygodowym gdzie Orzeł Biały jest głównym bohaterem, królem ptaków i symbolem Rzeczpospolitej przez cały okres jej istnienia, jednocześnie z nią podjąłem pisanie drugiej książki z popularnego wśród młodzieży SF opowiadania /Lot nad horyzont zdarzeń/dedykowanej Profesorowi Stevenowi Hawkingowi którego teoria strun zainspirowała mnie do podjęcia tego tematu. W drugiej książce, mam ukończone trzy pełne rozdziały.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.08.2015 18:06