Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michal Moniuszko

Michal Moniuszko

Sejny, Polska

Kontrabasista, wychowanek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, od początku w każdej z realizacji muzycznych Orkiestry. Animator kultury związany z Ośrodkiem i Fundacją „Pogranicze” z Sejn
i Krasnogrudy. Studiował Polonistykę i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

55071 PLN z 45000 PLN

374 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

122%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2018.

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego-Pierwsza Płyta

RSS

NOWE NAGRODY i to HoTS! Dodano 28.10.2018, godz. 16:12

2 płyty zespołu HoTS wzmacniają naszą Rodzinę wspierających zbiórkę Orkiestry Klezmerskiej na portalu Polak Potrafi. Bardzo dziękujemy Mikołajowi Poncyljuszowi, od serca! Każda płyta z ręcznie napisaną dedykacją.

Album Andrzeja Strumiłły \"DOM\" Dodano 26.10.2018, godz. 9:54

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY PRZYJACIELE! Mamy zaszczyt stać u boku znakomitego artysty i naszego przyjaciela profesora ANDRZEJA STRUMIŁŁY, od zawsze czuliśmy jego czynne wsparcie dla naszej idei. I tym razem pan Andrzej jest z nami! Jest kolejna nagroda w naszej akcji na portalu Polak Potrafi - księga DOM - o tym co dla nas wspólne i najważniejsze, o naszym miejscu. Dziękujemy panie Andrzeju Kochany!

NOWE NAGRODY - płyty Anny Wandtke i Sebastiana Wypycha! Dodano 24.10.2018, godz. 15:22

Nasi znakomici i najlepsi Anna Wandtke i Sebastian Wypych przysłali nam swoją piękną muzykę na płytach kompaktowych! Bardzo się z tego cieszymy i bardzo dziękujemy! Zapraszamy do zapisania się do grona wydawców naszej płyty, mamy dla Was 2 komplety po 3 płyty: "Wandtke plays Polish", Anna Wandte "Violin Soul" i piękną płytę Sebastiana "Directions". Każda płyta z ręcznie napisaną dedykacją, kto pierwszy ten lepszy!

CAŁA DYSKOGRAFIA PABLOPAVO! Dodano 23.10.2018, godz. 16:17

Mamy dla Was nowe Nagrody! Nasz Radek Polakowski - Meir w Dybuku, Cyranek w Wijunach, wiolonczelista i skrzypek w naszej jeszcze wtedy Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego - gra w zespole, który obecnie stanowi najbardziej aktualny i współczesny głos w polskiej muzyce rozrywkowej. Pablopavo i Ludziki za pośrednictwem Radka gościli w Sejnach i wspólnie z Orkiestrą graliśmy głośno, z sercem i sensem. Dali jako nagrodę w naszej akcji całą swoją dyskografię, łącznie z najnowszą przebojową płytą Marginal. Dziękujemy! Paweł SołtysAndrzej Giegiel(nagrywał naszą płytę z AgroRecording), Kuba Kinsner i wszyscy kochani Ludzicy! Oczywiście Radek Polakowski jest głęboko i gdzieś tam..., ciągle!

Płyty Raphaela Rogińskiego - NOWE NAGRODY!! Dodano 22.10.2018, godz. 11:10

Nasz Raphael Roginski​, nasz drogi przyjaciel i mistrz dołożył swoje 3 płyty, słynne Sisters (duet z Dj Lenarem - Marcin Lenarczyk​), Żywizna (z Genowefą Lenarcik) i Raphael Roginski plays Henry Purcell (z Olgą Mysłowską i Sebastianem Witkowskim). Zapraszamy do wsparcia naszej akcji!

 

Piękne grafiki Aleksandry Kotarskiej! Dodano 21.10.2018, godz. 15:56

Piękne dary na zbiórkę na płytę Orkiestry Klezmerskiej od Oli Kotarskiej!
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom na Wydziale Malarstwa w 2013 roku. Stypendystka Marszałka województwa podlaskiego, często współpracuje z Ośrodkiem ''Pogranicze- sztuk, kultur, narodów", CSW "Łaźnia" i Nadbałtyckim Centrum Kultury, jej prace można było oglądać min na wystawach z cyklu "Wieszajmy Artystów każdego dnia" w Kolonii Artystów w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i fotografią oraz edukacją artystyczną. Ta z kominem- sitodruk, ta z dziewczyną - risografia.

Klezmerzy - grafika Wiesława Szumińskiego. Dodano 20.10.2018, godz. 8:09

Wiesław Szumiński, nasz znakomity przyjaciel, przygotował tylko 30 sztuk grafik - linorytów, na których widniejemy my, klezmerzy. Nie lada gratka, zostało już mało, a praca limitowana, dedykowana i od serca. Zapraszamy!

Nowe Nagrody od Mikołaja Trzaski! Dodano 18.10.2018, godz. 14:53

Mikołaj Trzaska, nasz wielki przyjaciel, wysłał nam 4 płyty kompaktowe, ręcznie podpisane i zaczarowane! Wspaniała muzyka z towarzyszeniem najlepszych muzyków. Zespoły RIMBAUD, RIVERLOAM TRIO, SHOFAR i wspólna muzyka JURIJA ANDRUCHOWYCZA, MIKOŁAJA, MACIA MORETTIEGO i WOJTKA MAZOLEWSKIEGO. Wszystko dla Was!

Nowe Nagrody! Marcin Masecki jest z nami! Dodano 16.10.2018, godz. 10:29

Wielkie Bum!! Mamy dla Was nowe nagrody! Płyty od naszego znakomitego przyjaciela MARCINA MASECKIEGO, 2 egzemplarze wybitnego Jazz Bandu Młynarski - Masecki "Noc w wielkiem mieście" i 2 płyty Nokturnów Chopina. Wszystkie płyty ze specjalną dedykacją artystów, dla naszych współwydawców same cymesy! Załączamy wideo Jazz Bandu autorstwa Kobasa Laksy.

Nowe muzyczne i literackie NAGRODY Dodano 14.10.2018, godz. 0:11

DOBRE WIEŚCI. Kochani nasi wszyscy!! Nowe muzyczne i literackie NAGRODY na polakpotrafi. Bardzo wiele wspaniałych DARÓW od naszych PRZYJACIÓŁ - RAPHAELA ROGIŃSKIEGO, MARCINA LENARCZYKA, PAWŁA SZPURY, MIKOŁAJA PONCYLJUSZA, JAROMIRA SZROEDERA, PAWŁA SOŁTYSA, OLI BILIŃSKIEJ i MACIEJA MORUSIA. Pojedyńcze egzemplarze, bardzo zachęcamy, bo przecież nie kończymy zbiórki... tylko wpłacamy dalej, aby powiększyć nakład płyty. Pięknie Wam wszystkim dziękujemy!!!

 

Drodzy przyjaciele... Dodano 10.10.2018, godz. 14:54

Drodzy przyjaciele, bardzo Wam dziękujemy za taką reakcję na nasz apel wpółwydania płyty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Zostało nam kilka tygodni do końca zbiórki, a już prawie osiągnęliśmy kwotę niezbędną do powstania pięknej, wykonanej z wielką pieczołowitością płyty. Kochani, nie kończymy zbiórki!!! Mamy teraz marzenie, aby zwiększyć nakład płyty,  dlatego też prosimy Was o dalsze wsparcie. Informujcie swoich przyjaciół, polecajcie nas. Im większa nasza społeczność WYDAWCÓW, tym więcej będziemy mieli płyt! DZIĘKUJEMY WAM BARDZO SERDECZNIE.

UWAGA, nowe cenne nagrody! Dodano 09.10.2018, godz. 16:41

I jest ich niewiele!

Książka Krzysztofa Czyżewskiego pt. "Żegaryszki" - 78 krótkich form poetyckich, trzystrofowych wierszy - istnych poetyckich perełek. A do tego jeszcze fotografie autora! Książka pięknie wydana edytorsko, a najważniejsze - znajdziesz w niej imienną, specjalną dedykację autora, może to nawet będzie haiku!

 

Zwój z fotografią i wierszem haiku ze zbioru "Żegaryszki" Krzysztofa Czyżewskiego z osobną dedykacją. Inspiracją były tradycyjne zwoje japońskie.

Frank London i OKTS Dodano 08.10.2018, godz. 11:42

Drodzy Współwydawcy! Nasza płyta będzie albumem składającym się z 2 krążków, jedna z nich zawierać będzie nagrania z naszymi mistrzami, którzy od wielu lat tworzą z nami nową muzykę w Sejnach. Przedstawiamy zapis filmowy spotkania - sesji nagraniowej - koncertu z Frankiem Londonem. Dołączcie do naszej społeczności! https://polakpotrafi.pl/projekt/orkiestra-klezmerska

Sobotni poranek Dwójki - rozmowa z Michałem Moniuszko Dodano 06.10.2018, godz. 8:10

Kochani, jak zawsze zapraszamy do słuchania Dwójka - Program 2 Polskiego Radia. Dzisiaj w sobotnim poranku Dwójki Michał Moniuszko będzie mówił o wydaniu pierwszej płyty Orkiestry, będzie też nasza muzyka i Wy bądźcie też z nami!

Janusz Makuch, szef Festiwalu Kultury Żydowskiej o naszej akcji Dodano 02.10.2018, godz. 13:00

"Miejscem, w którym odrodziła się dzisiaj muzyka klezmerska nie jest Nowy Jork, ale niewielkie - wielkie miasteczko Sejny!" - mówi Janusz Makuch, twórca i dyrektor FKŻ. Stało się to dzięki Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, która teraz właśnie zbiera fundusze na wydanie swojej pierwszej płyty, a w zasadzie dwupłytowego albumu! Nic lepszego w muzyce klezmerskiej jeszcze się nie wydarzyło, więc wspierajcie tych cudownych pasjonatów i ich zjawiskową płytę na stronie Polak potrafi: https://goo.gl/LyKBgS

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2018 22:10