Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Michal Moniuszko

Michal Moniuszko

Sejny, Polska

Kontrabasista, wychowanek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, od początku w każdej z realizacji muzycznych Orkiestry. Animator kultury związany z Ośrodkiem i Fundacją „Pogranicze” z Sejn
i Krasnogrudy. Studiował Polonistykę i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

49500 PLN z 45000 PLN

332 Wspierający

26 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 15.11.2018 22:10

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego-Pierwsza Płyta

RSS

Klezmerzy - grafika Wiesława Szumińskiego. Dodano 20.10.2018, godz. 8:09

Wiesław Szumiński, nasz znakomity przyjaciel, przygotował tylko 30 sztuk grafik - linorytów, na których widniejemy my, klezmerzy. Nie lada gratka, zostało już mało, a praca limitowana, dedykowana i od serca. Zapraszamy!

Nowe Nagrody od Mikołaja Trzaski! Dodano 18.10.2018, godz. 14:53

Mikołaj Trzaska, nasz wielki przyjaciel, wysłał nam 4 płyty kompaktowe, ręcznie podpisane i zaczarowane! Wspaniała muzyka z towarzyszeniem najlepszych muzyków. Zespoły RIMBAUD, RIVERLOAM TRIO, SHOFAR i wspólna muzyka JURIJA ANDRUCHOWYCZA, MIKOŁAJA, MACIA MORETTIEGO i WOJTKA MAZOLEWSKIEGO. Wszystko dla Was!

Nowe Nagrody! Marcin Masecki jest z nami! Dodano 16.10.2018, godz. 10:29

Wielkie Bum!! Mamy dla Was nowe nagrody! Płyty od naszego znakomitego przyjaciela MARCINA MASECKIEGO, 2 egzemplarze wybitnego Jazz Bandu Młynarski - Masecki "Noc w wielkiem mieście" i 2 płyty Nokturnów Chopina. Wszystkie płyty ze specjalną dedykacją artystów, dla naszych współwydawców same cymesy! Załączamy wideo Jazz Bandu autorstwa Kobasa Laksy.

Nowe muzyczne i literackie NAGRODY Dodano 14.10.2018, godz. 0:11

DOBRE WIEŚCI. Kochani nasi wszyscy!! Nowe muzyczne i literackie NAGRODY na polakpotrafi. Bardzo wiele wspaniałych DARÓW od naszych PRZYJACIÓŁ - RAPHAELA ROGIŃSKIEGO, MARCINA LENARCZYKA, PAWŁA SZPURY, MIKOŁAJA PONCYLJUSZA, JAROMIRA SZROEDERA, PAWŁA SOŁTYSA, OLI BILIŃSKIEJ i MACIEJA MORUSIA. Pojedyńcze egzemplarze, bardzo zachęcamy, bo przecież nie kończymy zbiórki... tylko wpłacamy dalej, aby powiększyć nakład płyty. Pięknie Wam wszystkim dziękujemy!!!

 

Drodzy przyjaciele... Dodano 10.10.2018, godz. 14:54

Drodzy przyjaciele, bardzo Wam dziękujemy za taką reakcję na nasz apel wpółwydania płyty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Zostało nam kilka tygodni do końca zbiórki, a już prawie osiągnęliśmy kwotę niezbędną do powstania pięknej, wykonanej z wielką pieczołowitością płyty. Kochani, nie kończymy zbiórki!!! Mamy teraz marzenie, aby zwiększyć nakład płyty,  dlatego też prosimy Was o dalsze wsparcie. Informujcie swoich przyjaciół, polecajcie nas. Im większa nasza społeczność WYDAWCÓW, tym więcej będziemy mieli płyt! DZIĘKUJEMY WAM BARDZO SERDECZNIE.

UWAGA, nowe cenne nagrody! Dodano 09.10.2018, godz. 16:41

I jest ich niewiele!

Książka Krzysztofa Czyżewskiego pt. "Żegaryszki" - 78 krótkich form poetyckich, trzystrofowych wierszy - istnych poetyckich perełek. A do tego jeszcze fotografie autora! Książka pięknie wydana edytorsko, a najważniejsze - znajdziesz w niej imienną, specjalną dedykację autora, może to nawet będzie haiku!

 

Zwój z fotografią i wierszem haiku ze zbioru "Żegaryszki" Krzysztofa Czyżewskiego z osobną dedykacją. Inspiracją były tradycyjne zwoje japońskie.

Frank London i OKTS Dodano 08.10.2018, godz. 11:42

Drodzy Współwydawcy! Nasza płyta będzie albumem składającym się z 2 krążków, jedna z nich zawierać będzie nagrania z naszymi mistrzami, którzy od wielu lat tworzą z nami nową muzykę w Sejnach. Przedstawiamy zapis filmowy spotkania - sesji nagraniowej - koncertu z Frankiem Londonem. Dołączcie do naszej społeczności! https://polakpotrafi.pl/projekt/orkiestra-klezmerska

Sobotni poranek Dwójki - rozmowa z Michałem Moniuszko Dodano 06.10.2018, godz. 8:10

Kochani, jak zawsze zapraszamy do słuchania Dwójka - Program 2 Polskiego Radia. Dzisiaj w sobotnim poranku Dwójki Michał Moniuszko będzie mówił o wydaniu pierwszej płyty Orkiestry, będzie też nasza muzyka i Wy bądźcie też z nami!

Janusz Makuch, szef Festiwalu Kultury Żydowskiej o naszej akcji Dodano 02.10.2018, godz. 13:00

"Miejscem, w którym odrodziła się dzisiaj muzyka klezmerska nie jest Nowy Jork, ale niewielkie - wielkie miasteczko Sejny!" - mówi Janusz Makuch, twórca i dyrektor FKŻ. Stało się to dzięki Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, która teraz właśnie zbiera fundusze na wydanie swojej pierwszej płyty, a w zasadzie dwupłytowego albumu! Nic lepszego w muzyce klezmerskiej jeszcze się nie wydarzyło, więc wspierajcie tych cudownych pasjonatów i ich zjawiskową płytę na stronie Polak potrafi: https://goo.gl/LyKBgS

Jesteśmy w połowie! Dodano 30.09.2018, godz. 8:43

Drodzy Przyjaciele, Kochani Rodzice, Szanowni Sympatycy! Przekroczyliśmy połowę, jesteśmy dużo bliżej zrealizowania naszego celu! Na liczniku 145 wpłat, to ponad 120 WPÓŁWYDAWCÓW, niektórzy wpłacali kilkukrotnie. W ten piękny niedzielny poranek gramy Wam z całego serca. 

Sejneński portal informacyjny sejny.net o naszej akcji. Dodano 28.09.2018, godz. 16:52

Zostań wydawcą... - Gazeta Wyborcza o naszej akcji Dodano 28.09.2018, godz. 10:22

Mikołaj Trzaska o pierwszej płycie Orkiestry Dodano 25.09.2018, godz. 14:28

Kochani! Z Mikołajem rozumiemy się jak mało z kim. Spotykamy się kilka razy do roku w Sejnach, w Gdańsku, w świecie, żeby grać muzykę i tworzyć przekaz o rzeczach podstawowych - o miłości, wolności, zawsze z empatią i poszanowaniem dla Innego. Już nie tylko jest naszym mistrzem, gramy razem w zespole. Posłuchajcie, obejrzyjcie i zostańcie naszym współwydawcą.