Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Gerard  Woźniak

Gerard Woźniak

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

283 PLN z 5000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.03.2014.

Opowieści niezwykłe Obraz, film krótkometrażowy

O projekcie

O projekcie

Polub nas na Facebooku

Jesteśmy grupą kreatywnych, młodych ludzi związanych z Akademią Filmu i Telewizji w Warszawie.  Chcielibyśmy przedstawić Wam projekt naszego filmu krótkometrażowego pod tytułem “Opowieści niezwykłe Obraz”.  Mamy nadzieję, że Was on zainteresuje i zechcecie wesprzeć nas w jego realizacji.

Fabuła

Koncepcja filmu opiera się na kontynuacji kultowego cyklu polskich, czarno-białych filmów telewizyjnych z lat 60-tych pt  "Opowieści niezwykłe".  Cykl został zrealizowany w latach 1967-1968 przez Zespól Filmowy Studio.  ( poniżej linki do opisów na Wikipedii i YouTube )

Opowieści Niezwykłe:Opis serii

 

Film pt  „Opowieści Niezwykłe - Obraz” opowiada historię młodego Artysty malarza, który próbuje sprzedać namalowany przez siebie obraz.

Plama

W wyniku spotkania tajemniczego Marszanda zostaje zamordowany, a obraz naznaczony jego krwią nabiera tajemniczej mocy.

 

W rzeczywistości fakt oszukania młodego twórcy można rozumieć dwojako. Występuje tutaj wątek sensacyjny oraz element metafizyczny, baśniowy właściwy dla filmów fantasy.

  

Historia pomysłu

To będzie remake pomysłu z 2010 roku.  Niestety wówczas efekt końcowy odbiegł znacznie od pierwotnych oczekiwań.  Od tamtej pory scenariusz został poprawiony i dopracowany.  Dlatego liczymy teraz, że pomożecie zrealizować nam ten pomysł na odpowiednim poziomie w zupełnie nowej, ciekawszej konwencji.

Treść i przesłanie

Oszukanie młodego Artysty i jego bunt można rozumieć też jako walkę każdego młodego twórcy o swoje miejsce w świecie sztuki. Podczas spotkania w biurze Marszanda następuje przemiana Artysty z cichej, łagodnej osoby w człowieka zdecydowanie walczącego o swoją pozycję. Historia ma również wymiar czysto symboliczny, gdyż w świecie sztuki poruszamy się w dużym stopniu umowności i niewymierności. W szerszym aspekcie można tę historię interpretować jako walkę jednostki ze skorumpowanym środowiskiem, koteriami, układem etc. 

 

Artysta

 

Historia w sposób uniwersalny dotyka pojęcia ponadczasowości sztuki, gdyż każdy twórca poprzez swoje dzieła zyskuje pewnego rodzaju nieśmiertelność.

Każdy artysta tworząc dzieło przekazuje mu swój pierwiastek i niejako „oddaje” mu swoją duszę. W tej historii akt „przekazania” duszy zostaje pokazany dosłownie poprzez poplamienie obrazu krwią Artysty.

Artysta staje się z jednej strony igraszką w rękach sił nieczystych. Z drugiej strony zostaje wykorzystany czysto instrumentalnie przez chciwego Marszanda. W dodatku siły nieczyste próbują złamać jego wiarę we własne siły i talent. W taki sposób młody Artysta przegrywa z otaczającym go światem.

Styl i sposób narracji

Film dzięki opowieści snutej w mieszkaniu Autora przez Zjawę Artysty zyskuje ciekawszy wymiar.  Po pierwsze odwołuje się do kultowej czarno-białej serii w stylu retro z lat 60-tych ubiegłego wieku. Po drugie dzięki takiej narracji jest to historia nie do końca serio.  Podobnie jak w oryginalnych  "Opowieściach niezwykłych" konwencja pozwala na pewien dystans i traktowanie filmu  "z przymrużeniem oka".

W czym potrzebujemy pomocy

Jak widzicie projekt został gruntownie przemyślany i przeanalizowany. Chcemy wykonać go jak najlepiej. Do tego potrzebujemy Waszej pomocy. Każda, nawet najmniejsza, wpłacona przez Was kwota przybliży nas do celu, jakim jest ukończenie filmu i jednocześnie obrona dyplomu przez część naszej ekipy. Wszystkie zebrane pieniądze posłużą nam do:

- pokrycia kosztów transportu,
- wynajmu niezbędnych lokalizacji do zdjęć,
- stworzenia scenografii, kostiumów i charakteryzacji

Nie potrzebujemy wiele by osiągnąć sukces ale bez Was nie będzie to możliwe ! Prosimy, dołączcie do nas i pomóżcie współtworzyć historię filmu  "Opowieści niezwykłe Obraz".

PS. Jeśli spodobał się Wam projekt i zechcecie nas wesprzeć inaczej niż finansowo, powiedzcie o filmie “Opowieści niezwykłe Obraz” swoim znajomym  :)

Zapraszamy też do śledzenia naszego projektu na Facebooku:

 

 Polub nas na Facebooku

 

SYLWETKI GŁÓWNYCH TWÓRCÓW


AKTORZY

 

 SŁAWOMIR TOMCZAK

Slawomir Tomczak

 

ZACHARJASZ  MUSZYŃSKI

Zacharjasz Muszyński

 

ARTUR  WOWER   Profil w SKENE

Artur Wower

 

JAKUB  SANETRA

Nie ucieka od ról trudnych i wymagających.  Aktor w filmach niezależnych:   "Historia jednego obrazu",  "Reżyser" ,  "Cafe Retro" ,  "Camera Obscura"

Jakub Santera

 

PIOTR  DUDA   Profil w plan-aktor

Piotr Duda

 

MAŁGORZATA  HILT   Profil w anima

Małgorzata Hilit

 

GRZEGORZ  PAWLIKOWSKI

Aktor w spektaklach teatralnych:  "Znów być dzieckiem" , "Oni bez masek nie grywają nigdy" ,  "Że też kochanków nie znuży gadanie" ,  "Na pełnym morzu"  wystawianych głównie na scenie Domu Kultury ŚWIT w Warszawie. 
Od święta w teatrze "PRECEDENS 11" ,  na co dzień wręcz przeciwnie.
Podobno ma związki z podziemiem marcepanowym ...
 

Grzegorz Pawlikowski

 

 

REŻYSER

GERARD WOŹNIAK

 

 

AUTOR ZDJĘĆ

JAN  WALOCH

Jan Waloch

 

 

Opiekę artystyczną nad projektem pełni Pan Profesor Andrzej Kotkowski.


PRODUCENTEM FILMU JEST AKADEMIA FILMU I TELEWIZJI W WARSZAWIE.

Media o Twoim projekcie:

Młodzi artyści o młodym artyście

cinema.pl | 2014-02-03

Film pt „Opowieści Niezwykłe - Obraz” opowiada historię młodego Artysty malarza, który próbuje sprzedać namalowany przez siebie obraz.

Wesprzyj produkcję filmu "Opowieści niezwykłe Obraz"

stopklatka.pl | 2014-01-29

Grupa początkujących twórców związanych z Akademią Filmu i Telewizji w Warszawie planuje nakręcenie krótkometrażowego filmu „Opowieści niezwykłe Obraz". Aby projekt mógł zostać zrealizowany, zbiera niezbędne fundusze na croudfundingowym portalu PolakPotrafi.pl.

Wesprzyj produkcję filmu "Opowieści niezwykłe Obraz"

stopklatka.pl | 2014-01-29

Grupa młodych twórców związanych z Akademią Filmu i Telewizji w Warszawie planuje nakręcenie krótkometrażowego filmu „Opowieści niezwykłe Obraz". Aby projekt mógł zostać zrealizowany, zbiera niezbędne fundusze na croudfundingowym portalu PolakPotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.03.2014 18:06