Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Barbara Srebro

Barbara Srebro

Kraków, Polska

Jestem absolwentką filologii romańskiej i dr nauk humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuję się kulturą, literaturą i sztuką krajów romańskich, po których często podróżuję. Mieszkam w Krakowie.

Pracuję jako tłumaczka, a w wolnym czasie podróżuję, piszę, maluję, wędruję po górach, prowadzę warsztaty twórczego pisania.

Jestem autorką cyklu „Oko Wielkiej Bogini” i opowiadań, które ukazały się w kilku antologiach (Przy stole, Na piętrze, Białe szepty) i czasopismach (Akcent, Przekrój). Jestem też laureatką konkursów literackich.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1896 PLN z 9500 PLN

37 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 10.12.2017 12:12

Oko Wielkiej Bogini 3

Fragment Oka Wielkiej Bogini cz.3 - c.d. 3

Dodano 05.11.2017, godz. 9:54

Podobnie jest z losami ziemskich krain, zapisanymi na wstęgach. Historia jednych przebiega pomyślnie, rozkwitają nie zaznając konfliktów zbrojnych, pomoru, kataklizmów czy zmian klimatu, natomiast inne targane są ciągłymi wojnami, spadają na nie klęski żywiołowe, z żyznych krain stają się pustynią lub giną pod wodami oceanu. Czasem, gdy wstęgi czasu plączą się, pomyślny los przekształca się w nieprzychylny i kwitnąca niegdyś kraina ginie z mapy świata, zmiażdżona przez najazdy, wojny i bezprawie. Tak było z Krainą Samadhi, niegdyś zasobną  w szczęście, wolność, miłość i dostatek, która po zdobyciu przez mężczyzn zmieniła się w nieurodzajne pustkowia, rządzone twardą ręką najeźdźców. Pokój zastąpiła ciągła wojna i agresja mężczyzn, wolność przekształciła się w uciemiężenie kobiet, miłość w odrzucenie i pogardę, a dostatek zmienił się w nędzę i wyzysk zniewolonych kobiet.