Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

meciechomski

meciechomski

Warszawa, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

165 PLN z 6000 PLN

4 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.09.2015.

Ofiarowanie - film krótkometrażowy

O projekcie

'Ofiarowanie' to film końcoworoczny studenta reżyserii Michała Ciechomskiego na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Przez cały rok intensywnej pracy nad scenariuszem w końcu dochodzimy do fazy produkcyjnej, gdzie bardzo mocno potrzebujemy Waszego wsparcia, aby cały wysiłek włożony w rzetelne przygotowanie scenariusza się ziścił. Możemy tego dokonać tylko dzięki Wam.

Film opowiada o nieustających problemach z jakimi musi mierzyć się polska wieś. Historia opisuję sytuację Ojca, który wydaje Córkę za mąż. Niechętny temu przedsięwzięciu stara się mu bardzo subtelnie przeciwdziałać. Strach przed utratą najbliższej mu osoby, perspektywa rychłego osamotnienia na bezludzi przeraża go, stąd decyduję się on powziąć delikatnie kroki do przekonania Córki, aby ta została i przejęła gospodarstwo, któremu on poświęcił życie.


W filmie chcemy poruszyć wątki istotne dla nas, prezentujące kondycję polskiej wsi, zaznaczyć problem migracji młodych osób, upadanie małych gospodarstw. Sposób jaki chcemy to zrobić będzie zupełnie inny niż wcześniej. Polska wieś skrzywdzona i zohydzona przez kinematografię ostatnimi czasy zasługuję na rzetelny opis i charakterystykę problemów. Chcemy opisać obrazem jej piękno oraz urokliwość jej zakątków, charakteryzować ludzi w sposób wrażliwy, omijając szerokim łukiem spojrzenie płytki i odgórne. Bardzo nam zależy, aby w poetycki sposób, praktycznie bez słów opowiedzieć historię o potrzebie i sensie rozmowy.

Rodzice często patrzą na nas jakbyśmy nigdy nie dorośli. Tak naprawdę dla nich zawsze będziemy mały dziećmi. Ten sam problem ma Ojciec, bedąc archetypem opiekuńczości dodatkowo mierzy się ze zmianami pokoleniowymi i wynikającym z tego powodu braku obopólnego zrozumienia. Całe życie budujemy nasze małe imperia dla przyszłych pokoleń, co jednak się wydarzy w nas jeśli praca naszego życia zostanie odrzucana? Temu wszystkiem będzie musiał podołać główny bohater. Jaka okaże się jego decyzja? Czy będzie w stanie zrozumieć i pogodzić się z decyzją jedynej osoby na jakiej mu w życiu zależy?

Ofiarowanie to historia osnuta na przełomie schyłki lat 90-tych i milenium, kiedy to w głowach plątały się różne myśli związane czy to z końcem świata, czy zmianą całkowitego klimatu ziemi. Chcemy zabrać was do magicznej krainy odległej nie tak dawno i nie tak daleko jakby się mogło wydawać.

Cała reszta naszej ekipy to niesamowici ludzie. Specialiści w tym czym się zajmują, ci co pragną czerpać wiedze i życie całym sobą, skorzy do ogromnych poświęceń, aby się udało.

Miejsce akcji

Chcemy, aby jednym z wielu walorow filmu było poetyckie przedstawienie polskiej wsi. Opowieść będzie ukazana w malowniczych plenera oraz wnętrzach, tak aby stowrzyć w kinie atmosferę magiczną i urokliwą. Poniżej i powyżej prezentujemy zdjęcia z poszukiwania odpowiedniej lokacji.

 

Pożar

Z powodu ogromnego pożaru jaki spustoszył balkon oraz część mieszkania straciliśmy praktycznie całe oszczędności, stąd jeszcze bardziej potrzebujemy Waszej pomocy.

Progi

1. 6000 - kwota, dzięki której uda nam się zrealizować produkcję czyli:
- wynajęcie sprzętu oświetleniowego - 3000zł
- wynajęcie kamery FS-7 oraz pakietu obiektywów - 1500zł
- wynajęcie dźwiękowego wraz z doświadczonym dźwiękowcem - 1500zł

2. 8000 - jest to kwota, dzięki której będziemy wyposażeni na palnie w dodatkowy sprzęt oświetleniowy, rozszerzy nam to spektrum możliwość jak zrobienie ujęć ze steadycam i jazdy

3. 12000 - jest to kwota, którą chcielibyśmy przeznaczyć na dodatkowych ludzi na planie (asystent operatora zdjęć, drugi oświetlacz)

 

Nagrody

 

 

Spośórd ogromnej masy nagród mamy dla was coś niesamowitego jak przejażdżka kultowym już autem Fiatem 125p, który jest autem główego bohatera.

Patronat

Opiekunem artystycznym filmu jest Dr Krzysztof Lang - znany i ceniony twórca filmów fabularnych. Film jest produkcją Wydziału Radia i Telewizji, współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

 

Facebook

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.09.2015 18:06