Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zielonym Busem po USA

Zielonym Busem po USA

Wrocław -> USA

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy spełniają swoje podróżnicze marzenia. Jeździmy dwudziestoletnim Transporterem T4, który mimo swojego sędziwego wieku, (nie)wielu awarii i usterek, nigdy nie odmówił dalszej jazdy i zawsze dowoził nas do celu.
W roku 2015 objechaliśmy Zielonym Busem całą Skandynawię. W zeszłym roku podróżowaliśmy przez 7 miesięcy po pozostałej części Europy oraz Maroku. Odwiedziliśmy łącznie 39 krajów europejskich i 1 afrykański, a teraz czas wybrać się za Ocean!
W ciągu 3 miesięcy przejedziemy Stany Zjednoczone pokonując ponad 30.000 km. Od Florydy, aż po Alaskę!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13286 PLN z 13000 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.04.2017.

Od Florydy po Alaskę-wyślijmy 21letniego busa za Ocean!

O projekcie

Cześć!

Czy pomożecie 21-letniemu Zielonemu Busowi przepłynąć Ocean i objechać USA?

 

 

 Czego dotyczy projekt? 

W okresie od 5. maja do 5. sierpnia tego roku chcemy przejechać Stany Zjednoczone 21-letnim, własnoręcznie przerabianym transporterem T4 - Zielonym Busem. Od Florydy po Alaskę. W 3 miesiące pokonamy ponad 30.000 kilometrów!

 

Obecnie gromadzimy środki na najbardziej kosztowny element, czyli transport busa przez Ocean.

 

Zapraszamy w podróż razem z nami! Wspólnie odwiedzimy Statuę Wolności, Park Narodowy Yellowstone, Wielki Kanion Kolorado, Dolinę Śmierci, potężne sekwoje i sprawdzimy jak dziki jest Dziki Zachód. Przejedziemy się Route 66 i kalifornijską Jedynką, zjemy prawdziwego amerykańskiego steka, zagramy w ruletkę w Las Vegas i podążymy ku opuszczonemu busowi na szlaku Stampede. A to oczywiście tylko część planu. Na bieżąco będziemy relacjonować naszą wyprawę.

 

 

Kim jesteśmy?

 

Entuzjaści podróży. Dwudziestoparolatkowie. Ania, Magda, Piotrek, Maniek, Dawid i Artur z Freedom Traveling. Luksusy nam nie w głowie - stawiamy na zwiedzanie USA jak najtańszym kosztem. Więcej o nas tutaj.

 

Zielony Bus, podobnie jak my, to entuzjasta podróży i dwudziestoparolatek. Pomimo swojego sędziwego wieku, (nie)wielu awarii i usterek, nigdy nie odmówił dalszej jazdy i zawsze dowoził nas do celu.

 

W roku 2015 objechał całą Skandynawię z Anią, Magdą, Piotrkiem, Mańkiem oraz Asią i Grześkiem na pokładzie. 

 

 

 

W zeszłym roku Ania i Piotrek podróżowali Nim przez 7 miesięcy po pozostałej części Europy oraz Maroku, zapraszając do podróży i spotykając po drodze wielu ciekawych ludzi.

 

 

Odwiedziliśmy łącznie 39 krajów europejskich i 1 afrykański, a teraz czas wybrać się za Ocean! Do ekipy Zielonego Busa dołączają Dawid oraz Artur z Freedom Traveling. Nadchodzą nowe przygody.

 

 

Czego potrzebujemy?

 

Bilety samolotowe dla nas udało się już zakupić, obecnie gromadzimy środki na najbardziej kosztowny element, czyli transport busa przez Ocean. W trakcie ostatnich podróży przywiązaliśmy się do tego domu na kółkach na tyle, że chcemy zwiedzać nim także USA i pokazać, że to wykonalne. Nie polegać na miejscowych wypożyczalniach, tylko zabrać tego Staruszka w daleki świat!

 

Bus musi wypłynąć już w połowie kwietnia, by zdążyć dopłynąć do Nowego Jorku na czas. Kochani, liczymy na Wasze wsparcie w ciągu najbliższych 30 dni!

 

 

Na co przeznaczymy dodatkowe środki?

 

Jeśli uda się uzbierać więcej, przeznaczymy te środki na paliwo oraz dodatkowe usprawnienia w busie, np. większy zbiornik na wodę, czy zewnętrzną markizę. Umyci i wypoczęci na pewno będziemy mieli jeszcze więcej energii, by relacjonować wyprawę :) Jednak nie tylko przyziemne potrzeby zostaną zrealizowane! Mamy w głowach kilka ciekawych pomysłów, o których poniżej.

   

 

Gdy uzbieramy 110%, zagramy na ukulele i harmonijce gdzieś na ulicach Nowego Jorku. 

Gdy uzbieramy 120%, przebiegniemy fragment trasy Forresta Gumpa przy Monument Valley.

Gdy uzbieramy 130%, zobaczycie jak ujeżdżamy sztucznego byka w miejscowej knajpie.

Gdy uzbieramy 140%, zmierzymy się w jedzeniu hot dogów na czas.

 

Oczywiście to wszystko zobaczycie na naszym YT.

 

A gdy uzbieramy 150%, wynajmiemy na kilka dni motocykl i nagramy dla Was videorelację z przejazdu pięknymi, szerokimi, amerykańskimi drogami! 

Jak szaleć to szaleć :)

  

 Dlaczego warto nam pomóc?

 

Jeśli jesteście ciekawi świata, zainteresowani podróżami, być może sami nie możecie podróżować, ale chcielibyście przeżywać to za naszym pośrednictwem - zachęcamy do wspierania nas. Jeśli po prostu spodobał Wam się ten pomysł i pochwalacie nasz entuzjazm - każda pomoc jest na wagę złota. Wierzymy w moc crowdfundingu!

 

Czeka też na Was wiele świetnych prezentów! Zobaczcie jak prezentują się piękne drewniane otwieracze do butelek i barki stylizowane na wojskowe skrzynie, wykonywane przez Piotrka:

 

 

  

 

   

 

Więcej o możliwych korzyściach w sekcji Nagrody.

 

 

Co się teraz dzieje?

 

Trwa przeróbka Zielonego Busa - montujemy niezbędne usprawnienia i sprzęty. Pierwszy krok to totalna rozbiórka, którą Piotrek pokaże Wam tutaj. Kolejne odcinki z przeróbki busa już wkrótce!

 

A poniżej kilka zdjęć:

 

  

 

 

Gdzie nas znaleźć?

 

Zapraszamy do śledzenia naszych przygód:

Facebook

Instagram

YouTube

www

 

I do posłuchania wywiadów z członkami naszej ekipy:

Zielonym Busem w Poranku WTK 20.02.2017

Zielonym Busem w Radio Emaus 08.03.2017r.

Zielonym Busem w Studenckim Patrolu Radia Afera 21.03.2017

Zielonym Busem w Radio Ram 21.03.2017

 

Jeśli chcesz skontaktować się z nami bezpośrednio, pisz na zielonymbusem@gmail.com lub na Facebooku. Zachęcamy do kontaktu!

 

 

Mówią o nas:

                 

    

     
                

         

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.04.2017 23:11