Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

maciejwaszczyk

maciejwaszczyk

Gdynia

Filozof, doktor ekonomii, manager i konsultant biznesu, naukowiec i wykładowca, malarz i pisarz. Przedstawiciel gatunku współczesnych ludzi renesansu, zawieszonych gdzieś pomiędzy pomiędzy kontemplacją wszechświata a byciem tu i teraz. Więcej na www.waszczyk.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9008 PLN z 8500 PLN

79 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.09.2013.

Ocean. Śladami Amelii Earhart

O projekcie

Imiona i nazwiska wszystkich użytkowników portalu "Polak potrafi", którzy wesprą projekt wydania i wypromowania powieści "Ocean. Śladami Amelii Earhart", zostaną wydrukowane na specjalnie zaprojektowanych w tym celu stronach książki. Ci hojniejsi otrzymają bezpłatnie egzemplarz z dedykacją autora. Jeszcze bardziej hojnym zadedykuję wiersz na ich temat a z najbardziej hojnymi zjem kolację podczas wieczoru autorskiego, który zorganizujemy w ich okolicy.

Zebraną kwotę chcę przeznaczyć nie tylko na sam skład, korektę, wydanie książki i dystrybucję, ale przede wszystkim na jej promocję, w tym poprzez patronaty medialne. Umowę wydawniczą już podpisałem. Patronat medialny zapewnia WP:

 Patronat WP

Zapowiedź wydawnicza: http://ksiazki.wp.pl/bid,73264,tytul,Ocean-sladami-Amelii-Earhart,ksiazka.html?ticaid=111124 

Oczekuję od Was przede wszystkim pozytywnego wsparcia i zaangażowania się w tę książkę, ponieważ napisałem już kolejną powieść, zacząłem pisać trzecią, a ciągle mam "stracha" wydać tę pierwszą : ) Leżała w szufladzie od roku. Gdy się dowiedziałem o inicjatywie Polak Potrafi - pomyślałem, że tutaj znajdę grono osób, które doda mi otuchy i odwagi do tego, żeby w końcu ta powieść ujrzała światło dzienne. Poniżej kilka słów na jej temat.

Jest rok 2012. W prasie ukazują się kolejne artykuły o Amelii Earhart, która samotnie przeleciała w 1932 roku Atlantyk i pięć lat później zaginęła nad Pacyfikiem w trakcie lotu dookoła świata. Ślady odkryte na bezludnej wyspie Nikumaroro wskazują na to, że tam właśnie mogła wylądować i przez jakiś czas żyć jako rozbitek.

Okładka

Czterdziestolatek pobudzony historią jej życia, a jednocześnie zmęczony pędem dnia codziennego, postanawia wziąć roczny urlop z pracy. Zamierza udać się na położoną na równiku, odległą o tysiące kilometrów od cywilizacji, niewielką lagunę Nikumaroro po to, żeby być może przyczynić się do odkrycia zagadki ostatnich chwil Amelii.

Podróż zaczyna się na lotnisku w Singapurze i od pierwszych chwil wszystko układa się inaczej, niż zaplanował. Azja, Australia i Polinezja odkrywają przed czytelnikiem swoje egzotyczne piękno i grozę, a refleksje bohatera nad współczesnością i cywilizacją sprawiają, że powieść ma zarazem charakter przygodowy, jak i filozoficzny. Robinson Cruzoe przeplata się z Kubusiem Fatalistą, a magicznej i egzotycznej akcji towarzyszy nostalgiczne poszukiwanie trudno osiągalnego spokoju ducha.

Osoby, chcące zapoznać się z tekstem powieści można się zapoznać już teraz, poproszę o maila na maciej@waszczyk.pl.

Ocean znalazłi się w TOP 3 najchętniej czytanych zapowiedzi wydawniczych w Wirtualnej Polsce:


A oto jeden z moich bardziej frywolnych obrazów:

Na sianie

Więcej na temat mojej osoby znajdziesz na stronie www.waszczyk.pl

PS.

Większość z ujętych w książce obserwacji jest inspirowana moimi podróżami z ostatnich lat. W fikcyjną fabułę wplotłem jak najbardziej realne sytuacje. Świat "Oceanu" jest w tym sensie magiczny, że celowo zagmatwałem to, co się na stronach powieści dzieje i sprawiłem, że jest trudno odróżnialne od tego, co mogłoby się wydarzyć. Dlatego "Raport" przyjmuje wymiar bardziej reportażu z umysłu i wyobraźni, niż podróżnich faktów i wspomnień. Ludzie i sytuacje są w książce potraktowane przeze mnie, jako pretekst do rozwijania wewnętrznego życia bohatera.

Media o Twoim projekcie:

Ocean śladami Amelii Earhart

ksiazki.wp.pl | 2013-08-05

Większość poczynionych w książce obserwacji jest inspirowana podróżami autora i dlatego w fikcyjną fabułę zostały wplecione realne sytuacje. Świat „Oceanu” gmatwa to, co się dzieje i co mogłoby się wydarzyć. Dlatego „Raport z urlopu od życia” przyjmuje wymiar bardziej reportażu z umysłu i wyobraźni niż podróżniczych faktów i wspomnień. Ludzie i nakreślone w powieści sytuacje są jedynie pretekstem do rozwijania wewnętrznego życia bohatera. Każdy z czytelników może w sposób dosłowny „dopisać się do książki”, przez co jego imię i nazwisko może zostać w niej wydrukowane za symboliczną złotówkę. Akcja zbierania Przyjaciół odbywa się na portalu polakpotrafi.pl pod linkiem http://polakpotrafi.pl/projekt/ocean-sladami-amelii-earhart i potrwa do 6 września 2013 r.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.09.2013 00:12