Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków

Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków

Zabrze

Woda odciąża. Woda unosi. W wodzie nie ma barier. Woda daje przestrzeń, pozwala rozciągnąć przykurczone ścięgna i mięśnie. Woda hartuje, dodaje odwagi, wiary w siebie i uzbraja w wielką moc. Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków w Zabrzu zajmuje się wsparciem dorosłych osób z obniżonymi możliwościami motorycznymi ciała, których pasją jest pływanie i nurkowanie. Działamy nieprzerwanie na basenach i wodach otwartych od 2003 roku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10476 PLN z 10000 PLN

73 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2021.

Obóz nurkowy Łagów 2021

O projekcie

Jesteśmy grupą przyjacielsko-towarzyską pod oficjalnym szyldem: Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków w Zabrzu. Działamy nieprzerwanie od 2003 roku, a łączy nas wspólna pasja - WODA, jako środowisko do eksploracji, budowania relacji i pokonywania granic. Pływamy, snurkujemy, nurkujemy i morsujemy niezależnie od predyspozycji, sprawności ruchowej oraz wieku (warunek pełnoletność). Pracujemy na indywidualnych zasobach, wymyślając spersonalizowaną (i często niepowtarzalną) technikę poruszania się w wodzie. Spotykamy się regularnie i w sposób zaplanowany w ramach wolontariatu. Szkolenia odbywają się przede wszystkim w warunkach basenowych, w tempie dostosowanym do indywidualnych potrzeb każdego z nas.

 

Ale nie jesteśmy przecież nurkami basenowymi! Po okresie cieplutkiego i przytulnego inkubatora potrzebujemy skonfrontować się z prawdziwą głębią, aby móc  uzyskiwać, a potem podnosić nasze uprawnienia nurkowe! Dlatego organizujemy obóz nurkowy, umożliwiający zajęcia na wodach otwartych.

 

 

W dniach 31 lipca 2021 roku do 8 sierpnia 2021 roku w  malowniczym Łagowie (woj. lubuskie) zarezerwowaliśmy Ośrodek Wypoczynkowy Leśnik nad jeziorem Trześniowskim (ośrodek naprawdę przystosowany do przebywania w nim osób niepełnosprawnych, sprawdziliśmy osobiście). Ruszamy w 25 osób (wolontariusze/kursanci/instruktorzy, granice są płynne, zamieniamy się rolami w zależności od potrzeby). Budżet przedsięwzięcia to  27.000,00 zł!!! Na tę kwotę składa się:

 • nocleg i wyżywienie  - 24.000,00 zł,
 • transport (poruszamy się własnymi samochodami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przewozu sprzętu nurkowego) – 2.000,00 zł,
 • korzystanie z bazy nurkowej - 1.000,00 zł.

Na realizację naszego celu potrzebujemy: 10.000,00 zł. Pozostałe koszty pokrywamy z:

 •  dotacji Urzędu Miejskiego w Zabrzu – kwota 4.300,00 złotych,
 •  własne pieniądze uczestników.

Co ważne nie zatrudniamy nikogo z zewnątrz, wszystkie zajęcia prowadzą nasi instruktorzy, supportem zajmujemy się my w ramach wolontariatu. W jednym przypadku, ze względu na stan fizyczny uczestnika, konieczne będzie opłacenie kosztów pobytu opiekuna osoby niepełnosprawnej.

Dlaczego tak bardzo chcemy jechać? Ponieważ czeka nas 8 DNI PEŁNEGO ZANURZENIA W TONI ENERGII I SYNERGII, które umożliwią nam:

 • doskonalenie naszych umiejętności pływackich i nurkowych, podnoszenie kwalifikacji oraz  poszerzanie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu technik nurkowych i sprzętu stosowanego w tym ekscytującym sporcie,
 • debiut na otwartych wodach nowych kursantów,
 • wspólny czas pełen intensywnych  wrażeń w urokliwych miejscach, zarówno pod jak i nad wodą,
 • kreatywny wypoczynek, odprężenie a może nawet zarażenie innych naszą pasją i apetytem na przygodę.

Jak organizujemy sobie czas?

 

GODZINA ZAJĘCIA
06:30  medytacja
07:15 rozpływka (dystans dostosowany do indywidualnych potrzeb, w dowolnym stylu byle nie popaść z hipotermię)
08:00 joga
09:00 wspólne śniadanie
10.30-16:30 pływamy, nurkujemy, dbamy o sprzęt,  
17:00 wspólna obiadokolacja
18:00-??:?? eksplorujemy powierzchnię jezior (kajaki, rowerki wodne, łódki, wszystko czym można dokonać abordażu), eksplorujemy brzeg jeziora (piłka plażowa, kółko szachowe, projekcje filmów w ramach Klubu Prapłetwiec, warsztaty, wycieczki po okolicy, a wszystko przy akompaniamencie spontanicznej grupy wokalnej "Wrakowisko" 

Co nam daje wyjazd?

 • tak intensywny czas to energia i inspiracja do kolejnych działań,
 • wspólne osiem dni uczy partnerstwa, współdziałania, zaufania, empatii, ale także pokazuje, że każdy z nas ma wiele granic, które może przekroczyć, by stać się lepszym...jeśli tylko zechce się odważyć!,
 • to czas radości ale też informacja nad czym jeszcze powinniśmy popracować,
 • możemy uczyć się od siebie nawzajem,
 • po kolejnym szczęśliwym powrocie, możemy powiedzieć wszystkim, którzy w nas wierzyli: DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE, DALIŚMY RADĘ! a wszystkim malkontentom: HEJ RUSZAJCIE PO SWOJĄ PRZYGODĘ!

https://youtu.be/OJ9I3g4OQdw

Co zrobimy w sytuacji, gdy zbierzemy większą kwotę?

Marzy nam się wspólny wyjazd do  Deepspot w Mszczonowie (najgłębszy basen w Europie - 45 m głębokości). Jest to być może jedyna okazja dla naszych niepełnosprawnych nurków, by w komfortowych warunkach zanurzyć się w ciepłej i przejrzystej wodzie i doświadczyć oddziaływania na nasz organizm dużej głębokości. Dla tych, którzy jeszcze nie nurkowali, krótka informacja: w Polsce na  wodach otwartych na większej głębokości, choć bywa ciekawie, to zawsze jest zimno i ciemno!  

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2021 18:06