Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków

Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków

Zabrze

Woda odciąża. Woda unosi. W wodzie nie ma barier. Woda daje przestrzeń, pozwala rozciągnąć przykurczone ścięgna i mięśnie. Woda hartuje, dodaje odwagi, wiary w siebie i uzbraja w wielką moc. Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków w Zabrzu zajmuje się wsparciem dorosłych osób z obniżonymi możliwościami motorycznymi ciała, których pasją jest pływanie i nurkowanie. Działamy nieprzerwanie na basenach i wodach otwartych od 2003 roku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10476 PLN z 10000 PLN

73 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2021.

Obóz nurkowy Łagów 2021

RSS

KONIEC PROJEKTU. DZIĘKUJEMY. Dodano 07.07.2021, godz. 20:04

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego projektu na każdym etapie jego realizacji! To bardzo liczna grupa ludzi, częściowo nam znana a częściowo zupełnie obca! Tym bardziej doceniamy poświęcony czas i środki. Mamy nadzieję, że tak jak nam dało to wiele radości, emocji i mobilizacji, tak również nasi Darczyńcy oraz wszyscy, którzy w inny (bardzo cenny) sposób wsparli projekt, odczuwają satysfakcję. Mamy też nadzieję, że teraz zadzierzgnięte nowe znajomości będą się rozwijać i przyniosą wszystkim wiele dobrego. Liczymy, że nurkowanie stanie się bardziej popularnym i powszechnym sportem, szczególnie wśród osób niepełnosprawnych, bo daje zdumiewające skutki „uboczne”. Być może zainspirujemy też kogoś, kto miał już doświadczenia nurkowe i chciałby robić coś więcej w tej materii. Czujemy się wspaniale i pragniemy dzielić się naszym spełnionym mega marzeniem, dlatego zapraszamy na naszego FB, gdzie na pewno będziemy zamieszczać relacje z obozu nurkowego, na który jedziemy, BO JESTEŚCIE Z NAMI!!! Pozdrawiamy wszystkich serdecznie! A jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jak pracujemy, to serdecznie zapraszamy do kontaktu i spotkania face to face!

All hands on deck! Dodano 06.07.2021, godz. 20:33

Kochani! All hands on deck! Zostało jeszcze tylko parę godzin do końca projektu! Działajmy!!! Udostępniajmy!!! Wpłacajmy!!! Bardzo dziękujemy każdej osobie, która nam pomogła, która poświeciłaa swój czas i środki, wierzymy, że dobro zawsze wraca i przynosi wspaniałe owoce!!! Mamy nadzieję, że udało się też kogoś zainspirować i zmotywować do działania! Pozdrawiamy serdecznie wwszystkich darczyńców i udostepniaczy!

 

KURS NURKOWY Dodano 04.07.2021, godz. 18:04

Nasza najdroższa nagroda - KURS NURKOWY (uwaga, może zmienić Twoje życie bezpowrotnie!).
Co daje nurkowanie (niezależnie, czy jesteś osobą całkowicie sprawną czy też masz ograniczenia fizyczne). Oto kilka odpowiedzi:
- Nurkowanie to trochę jak latanie, przyjemny stan nieważkości, poczucie, że jestem taką maleńką drobinką w kosmosie. To relaks pośród zupełnie fantastycznego otoczenia. Ale to także nauka dyscypliny, odpowiedzialności za siebie i partnera, to trening komunikacji w bardzo specyficznych warunkach. To pokonywanie swoich lęków i przekonań, to trening fizyczny i psychiczny, uczenie się trzeźwej oceny sytuacji i podejmowania decyzji oraz konsekwencja. To czas spędzany w gronie bardzo sympatycznych ludzi!
- W nurkowaniu maiłam kilka etapów: 1/ tam mnie jeszcze nie było – szybka decyzja, kurs i bez doświadczenia wyjazd nurkowy, 2/ o matko!!! Tu się nie da mówić, ani awanturki, ani poburczeć, ani wyrazić zachwyt wisząc przy skałce, przyglądając się rybce oko w oko, no i nawet siłą mnie stąd nie wyciągniecie, 3/ teraz to chwila dla mnie, taki reset głowy, słyszę bicie swojego serca i swój oddech. Nie ma zgiełku, pośpiechu, jestem ja i natura. Z wody wychodzę z czysta głową i naładowanymi bateriami by stawić czoło codzienności.
Jaki będzie kolejny etap??? Nie wiem, ale już nie mogę się go doczekać…
- Nurkowanie jest dla mnie rozrywką. To sport bardzo satysfakcjonujący bo w bezpiecznych warunkach mogę przebywać w środowisku sprzecznym z ludzką naturą. A w obliczu upałów to dość niekonwencjonalny, ale za to skuteczny sposób schłodzenia się. Nie męczę ciała, a jest mi dobrze!
- Uwielbiam sporty wodne, przebywanie nad wodą, przyrodę związaną z woda i w wodzie, zawsze mnie to interesowało! Ogromną przyjemność sprawia mi eksploracja głębin,a także uczenie innych i pokazywanie wiedzy młodzieży, wtedy czuję prawdziwą satysfakcję i czuje, że także mogę coś dać W wodzie czuje się sprawny.
MOŻE WŁAŚNIE TO TWÓJ CZAS, BY ZACZĄĆ SWOJĄ PRZYGODĘ???
Jeśli ze względu na swój stan fizyczny masz obawy, jak to technicznie wygląda, zerknij proszę tu (tak to się zaczęło kilka lat temu u naszego Bartka i trwa nadal):

INTRO NURKOWE Dodano 03.07.2021, godz. 16:46

Opowiem Ci teraz co się stanie, gdy na PolakPotrafi.pl w  projekcie  Obóz Nurkowy Łagów 2021 wybierzesz intro nurkowe.

Umówimy się na spotkanie na naszym basenie w Zabrzu, gdzie czeka na ciebie cieplutka woda i pochyłe dno, które w komfortowy sposób pomoże Ci zanurzyć się na 4 m. Ale nie tak od razu! Najpierw przywitasz się z nami wszystkimi, bo każdy będzie chciał Ci osobiście podziękować za Twoje wsparcie.  Następnie Instruktor wyjaśni  wszelkie istotne kwestie, które umożliwią Ci bezpieczne i beztroskie zejście pod wodę, odpowie na pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Potem zapoznasz się ze sprzętem, którego będziesz używał. Dostaniesz pakiet informacji skrojony dokładnie do Twoich potrzeb! To Ty wyznaczasz tempo! Potem zrobisz  próbne zanurzenie i…ruszysz, by przeżyć coś naprawdę przyjemnego, odprężającego  i niecodziennego…Instruktor będzie stale czuwał przy Tobie, a my będziemy się do ciebie uśmiechać i radośnie machać czym się da. Warto przeżyć taką jednorazową przygodę, a z doświadczenia wiemy, że  daje dużo satysfakcji! Być może  przerodzi się to w Twoją pasję i zechcesz ukończyć kurs. Nie proponujemy intra na wodach otwartych, gdyż ilość bodźców i niecodzienność doświadczeń , jakie masz okazje przeżyć może skutecznie popsuć frajdę.   

Umiejętność pływania absolutnie nie jest konieczna do intro. Niektórzy twierdzą, że to nawet przeszkadza.  

Przedstawiamy nasze koszulki :-) Dodano 01.07.2021, godz. 22:49

Oto nasze KUBECZKI Dodano 30.06.2021, godz. 21:47

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej Dodano 28.06.2021, godz. 20:19

Taka ciekawostka! Dodano 27.06.2021, godz. 17:33

Masz ochotę na podróż nie ruszając się z domu? Przygotuj sobie swój ulubiony napój, albo może jakąś smaczną przekąskę, zasiądź w fotelu lub połóż się wygodnie, zamknij oczy i ... delektuj się podwodną przygodą... A jeśli poruszą Cię te treści to bardzo realnie możesz dołączyć do grona podróżników jako uczestnik, wolontariusz, instruktor.

https://podcasty.radio.katowice.pl/za-horyzontem-odc-43-nurkowanie/

Beboki Dodano 25.06.2021, godz. 21:08

Fragment rozmowy w Radio Katowice DZIŚ o 21:15 Dodano 21.06.2021, godz. 20:39

Dziś o 21:15 w Radio Katowice będzie można posłuchać fragmentów rozmowy, którą mieliśmy przyjemność odbyć z Panią Beatą Tomanek o tym jak każdy z nas przekracza swoje ograniczenia, o nurkowaniu i o naszym projekcie pt Obóz w Łagowie.

Nagrody!!! Dodano 19.06.2021, godz. 20:07

Oto przedstawiamy niektóre przygotowane przez nas dla Was nagrody. Być może intro nurkowe albo kurs nurkowy może być niebanalnym i inspirującym prezentem na urodziny,  ślub, wieczór panieński lub kawalerski, itp.

https://youtu.be/OJ9I3g4OQdw

Pozdrawiamy i dziękujemy za Wasze wsparcie!

 

Podziękowania i nagrody Dodano 17.06.2021, godz. 23:35

Bardzo dziękujemy KAŻDEMU, kto zaangażował się we wsparcie naszego projektu! KAŻDA dokonana wpłata bardzo nas cieszy i przybliża do celu. KAŻDA forma udostępnienia i rozpowszechnienia informacji o naszych działaniach jest dla nas bardzo ważna. Dlatego SERDECZNIE POZDRAWIAMY KAŻDEGO, KTO TU ZAGLĄDA I POSYŁ A WICI W ŚWIAT! Niebawem pokażemy Wam przygotowane przez nas nagrody! Dziękujemy, że jesteście z nami!   

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2021 18:06