Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja OKO

Fundacja OKO

Zakopane, Polska

Fundacja OKO z Zakopanego zajmuje się promowaniem aktywnego trybu życia, wolnego od uzależnień i nałogów.

Siedzibą Fundacji od początku działalności jest Zakopane - stolica polskich sportów zimowych, baza treningowa dla sportowców wszelkich dyscyplin. Gdzie indziej jak nie tu mielibyśmy promować aktywność fizyczną?

Napisz wiadomość do Projektodawcy

282 PLN z 15000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 15.11.2015 18:06

Obóz patriotyczny dla młodzieży polskiej z Kresów

RSS

Odwiedziny kontra wpłaty Dodano 28.10.2015, godz. 20:14

Zawsze trudno prosić jest o pieniądze nawet o najdrobniejsze kwoty. Ta strona jednak w tym celu powstała. Pieniądz - kawałek papieru a w konsekwencji przelewu ciąg liczb, który rządzi naszym światem niejednokrotnie powoduje wiele szkód. Przy okazji zbiórek na takie wsparcie pieniężne daje poczucie spełnienia. Każde wsparcie dla naszych beneficjentów cieszy nas bardzo i przybliża do realizacji celu. Jednak czasu coraz mniej a do pełnej kwoty jeszcze sporo brakuje. Zachęćcie znajomych, wpłaćcie sami cokolwiek, złotówkę, dychę, stówkę. Projekt ten ma na celu integrację środowisk polonijnych i Polaków zamieszkałych na terenach wschodnich Pierwszej Rzeczpospolitej. Nawiązuje jednocześnie do zakopiańskich tradycji zaczynających się w XIX wieku, kiedy to właśnie w Zakopanem spotykali się Polacy ze wszystkich zaborów, tu powstawały nowe idee, prądy i pomysły na odrodzenie Rzeczpospolitej. Dziś stoimy wobec konieczności i chęci zaktywizowania Polaków mieszkających we wszystkich zakątkach świata do działania wspólnego na rzecz naszej Ojczyzny. Pokaż serce :)

ULOTKA! Pobierz, wydrukuj, podaj dalej. Dodano 27.10.2015, godz. 9:06

Projekt ma na celu integrację Polaków zamieszkałych na terenach wschodnich Pierwszej Rzeczpospolitej. Nawiązuje jednocześnie do zakopiańskich tradycji zaczynających się w XIX wieku, kiedy to właśnie w Zakopanem spotykali się Polacy ze wszystkich zaborów, tu powstawały nowe idee, prądy i pomysły na odrodzenie Rzeczpospolitej. Dziś stoimy wobec konieczności i chęci zaktywizowania Polaków mieszkających we wszystkich zakątkach świata do działania wspólnego na rzecz naszej Ojczyzny. Podaj dalej! Wydrukuj ulotkę i zostaw w pracy albo na uczelni! Podaj znajomym.
https://www.dropbox.com/s/pafbswkobk8ehaa/ulotka.png?dl=0

Przygotowanie do prezentacji Dodano 20.10.2015, godz. 23:38

Link do zajawki projektu: https://www.youtube.com/watch?v=XEkqTEHTRrw

Film Dodano 20.10.2015, godz. 23:36

Ruszyliśmy już ze stroną internetową, która niebawem zupełnie zmieni wygląd, powstaje kilkuminutowy film o działalności Fundacji. Prosimy o wsparcie projektu, pomóżcie przyjechać polskiej młodzieży do Zakopanego by mogli poznać swoją historię:
Dodano: 20.10.2015, 23:37
Fundacja OKO
Fundacja OKO
https://www.youtube.com/watch?v=XEkqTEHTRrw

Zaproszenie do wsparcia Dodano 20.10.2015, godz. 23:35

Realizacja filmu przedłuża się, mamy jednak krótką jego zajawkę. Niebawem więcej szczegółów...

Materiały promocyjne Dodano 17.10.2015, godz. 18:16

Kochani dziękujemy za dotychczasowe wpłaty. Zdajemy sobie sprawę, że marketing projektu wymaga poprawy. Jesteśmy organizacją społeczną a nie wielką korporacją ale działamy bardzo prężnie. W nadchodzącym tygodniu pojawi się profesjonalny film odnośnie naszych działań! Bądźcie czujni ;)

Skąd wzięła się potrzeba tej inicjatywy? Dodano 14.10.2015, godz. 22:41

Wśród potomków polskich rodzin na terenach Kresów budzi się duch naszego narodu. W rozmowach i kontaktach z młodymi ludźmi m.in. z obecnej Ukrainy czy Białorusi rodzi się potrzeba powrotu do korzeni. Być może wynika to z trudniejszej sytuacji w ich obecnych miejscach zamieszkania, być może część z nich chce w ten sposób oddalić te problemy i osiedlić się w Polsce. Większość z nich to jednak lokalni patrioci przywiązani do miejsca urodzenia, którzy nie zechcą opuścić jej na stałe, W rozmowach z nami powtarzają, że zachwyca ich historia Polski, polskie dziedzictwo kulturowe i szacunek do ojczyzny.
Naszą rolą jest spełnienie ich tożsamościowych pragnień i przybliżenie spuścizny narodowej. To co zrobią z tą wiedzą zależy od nich samych.
Przybliżając im te wartości mamy jednocześnie nadzieję, że wracając w rodzime strony staną się świadomymi ambasadorami polskich tradycji kresowych.

"W tym miejscu adekwatna jest wypowiedź profesora Jana Żaryna:
Pomoc Polakom żyjącym na Wschodzie jest po prostu naszym obowiązkiem. Oni mają prawo żyć tam, gdzie żyją od pokoleń, i mają prawo być Polakami, a nie Litwinami czy Rosjanami. Nie powinni być zmuszani do ucieczki do współczesnej Polski, bo tu też do końca nie będą u siebie. Powinniśmy również dbać o polskie dziedzictwo materialne na Wschodzie. Polska musi wymagać od naszych sąsiadów, by nie przekłamywali tego dziedzictwa, by napisy na budynkach głosiły prawdę, by nie ukrywały polskich korzeni"