Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja NUMINOSUM

Fundacja NUMINOSUM

Warszawa, Polska

Fundacja Ochrony Krajobrazu i Promocji Regionów "NUMINOSUM" powstała w 2011 roku z inicjatywy etnologów. Jest organizacją non-profit, której podstawowym celem statutowym jest ochrona krajobrazu kulturowego i dbanie o zrównoważony rozwój miejsc i regionów z poszanowaniem dziedzictwa kulturowego i lokalnych uwarunkowań społecznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15810 PLN z 12000 PLN

148 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

131%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.06.2016.

Razem tworzymy Chatę NUMINOSUM!

RSS

Zbieramy na infrastrukturę Numinosum Festival Dodano 05.07.2018, godz. 15:17

Kochani, Kochane!

We wrześniu naszą działalność poszerzamy o Numinosum Festival 2018​. Przez 4 dni tańczymy na dechach w sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej do tradycyjnej muzyki polskiej, węgierskiej, francuskiej i balfolkowej. Udało się nam zaprosić świetne zespoły światowego formatu, np. Ciac Boum (FR) czy Janusz Prusinowski Kompania (PL), a także wiele innych cudownych kapel.

Teraz potrzebujemy jeszcze Waszej pomocy, żeby ulepszyć festiwalową infrastrukturę. Zmiany będą trwałe i zostaną z nami też na kolejne lata.

Zachęcamy gorąco do wsparcia rozbudowy i rozwoju festiwalu. To wydarzenie to nie tylko 4 dni zabawy. To też wieloletnie przyjaźnie i nowe fascynacje kulturą, które inspirują ludzi przez cały rok!

Przygotowaliśmy też unikatowe nagrody dla wspierających, sprawdźcie sami!

https://polakpotrafi.pl/projekt/rozbuduj-numinosum-festival

Pozdrowienia,

Ekipa Chaty Numinosum

Co słychać w Chacie? Dodano 20.07.2017, godz. 12:26

Drodzy, Drogie!

Chcieliśmy poinformować Wasze wyczekujące Chaty dusze, że jesteśmy na dobrej drodze do rozpoczęcia działalności Chaty. Niestety remonty się przedłużają, codziennie Chata odkrywa przed nami swoje niespodzianki remontowe, a pracujemy w bardzo małym zespole, głównie remontujemy domek w wolnych chwilach z pomocą kilku osób.

Udało się nam już (dzięki pomocy niezastąpionego Roberta) wyremontować zawalającą się podłogę, powiększyć główną salę, podreperować łazienkę, odgruzować poddasze, odciążyć konstrukcję budynku, zbudować „kozę” do grzania i wiele innych mniejszych prac. Nie udałoby się to bez Waszego wsparcia! Jesteśmy za to Wam ogromnie wdzięczni i mamy nadzieję, że wkrótce uda się nam spotkać na wydarzeniach w Chacie Numinosum. Będziemy informować, gdy Chata będzie w pełni sprawna i do powszechnego użytku!

W trakcie remontu istnieje też możliwość wykorzystania przestrzeni Chaty przez Was na zasadzie „co łaska”. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie mamy jeszcze ciepłej wody ani wysokich standardów. Jeżeli jednak ktoś z Was chciałby skorzystać z naszej wspólnej przestrzeni- ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Pozdrowienia,

 

Natalia i Wojtek

REMONT- szukamy ochotników! Dodano 14.07.2016, godz. 23:16

Drodzy Chatofile!

Ruszyliśmy z remontem.Jednak codziennie pracy przybywa, zamiast ubywać. Chata wymaga wielu zmian. Aktualnie jesteśmy w fazie burzenia- jest więc łatwo i zabawowo, można się wyżyć i spożytkować energię bardziej użytecznie niż na siłowni.

Jeżeli chciałbyś nam pomóc- choć odrobinę- zapraszamy serdecznie! Będziemy w przyszłym tygodniu od wtorku do piątku. Zobacz nasze wydarzenie remontowe: https://www.facebook.com/events/870122706425624/

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Do zobaczenia w Chacie! (prędzej czy później)

N& W z Chaty Numinosum

NAGRODY- gdzie i kiedy Dodano 11.07.2016, godz. 15:09

Kochani!

Ogarnęliśmy się już nieco po finale akcji, zaczynamy więc przydzielać NAGRODY(płyty i książki) zasłużonym w walce o istnienie Chaty. Na pewno będą dostępne na miejscu (Chata Numinosum, Jazdów 3/5) podczas naszych eventów.

Jeżeli ktoś chciałby odebrać szybciej, zapraszamy także w Dni Remontowe- czyli 12-15. lipca oraz 18-22. lipca. Uprzedzajcie nas telefonicznie: 503 124 022 (Wojtek) lub 695 199 022 (Natalia) :)

Wejściówki oraz certyfikaty radosnej Emerytury z Numinosum wysyłamy Wam e-mailem. Sprawdzajcie skrzynki, które podaliście w ramach tworzenia konta na Polakpotrafi!

Do zobaczenia w Chacie! ;)

Dziękujemy na forum- apel o Wasze dane! Dodano 23.06.2016, godz. 16:27

Aby móc Wam podziękować na forum publicznym- czyli na naszym funpage’u, stronie internetowej oraz tablicy postawionej pod Chatą- potrzebujemy Waszych nazwisk i zgody na otagowanie Waszych profili na Facebooku. Jeżeli zaś nie chcesz przesłać nam tych danych i wolisz zachować anominowość- wpiszemy Twój nick z Polakpotrafi.

Czekamy na informację zwrotną od Was na: chata@numinosum.pl lub w wiadomościach na FB Chaty (/www.facebook.com/ChataNuminosum)

NAGRODY+ SPOTKANIE Brain Storm’owe Dodano 23.06.2016, godz. 0:27

Drodzy!

Wiemy, że wyczekujecie w napięciu tego momentu- poczucia zapachu książki, usłyszenia kilku nut Ceili, przyjścia do nas na imprezę. Liczymy, że jednak uzbroicie się w odrobinkę cierpliwości. Nagrody materialne będą do odebrania OD KOŃCA CZERWCA (niebawem wyznaczymy konkretne dni), wejściówki na imprezy można będzie realizować, jak Chata ruszy po remontach- czyli pewnie WCZESNĄ JESIENIĄ (remont potrwa ciut dłużej niż w założeniach, bo nie spodziewaliśmy się, że zbierzemy więcej środków na więcej ulepszeń). Będziemy dawać znać na bieżąco. Do tego czasu zapraszamy na mniejsze, głównie darmowe wydarzenia w naszym ogródku. Mamy nadzieję, że czekanie rozbudzi Wasz apetyt :)

Liczymy także na to, że oprócz Waszego zaangażowania we wsparcie projektu na Polak Potrafi, jesteście także chętni do dyskusji o Chacie. SZUKAMY OSÓB Z POMYSŁAMI i inicjatywą, którzy chcą u nas tworzyć i dzielić się pasjami. Zapraszamy wszystkie lubiące kreatywnie pogłówkować osoby na nasz (wspomniany już wcześniej) event- BRAIN STORM NAD CHATĄ oraz zachęcamy do wymiany myśli na płaszczyźnie wirtualnej.

Czwartek 30.06 o 18, w naszym ogródku, Jazdów 3/5.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/967329123381492/

Wtedy też będzie okazja, by odebrać od nas część nagród- płyty Ceili i książki o krajobrazie- wówczas prosimy o wcześniejsze przybycie- o 17.30

Dziękujemy Wam raz jeszcze i do zobaczenia!

Natalia i Wojtek z Chaty Numinosum

PODZIĘKOWANIA + Garść planów na przyszłość Dodano 16.06.2016, godz. 20:11

Drodzy Wspieracze i Wspieraczki naszego projektu!

Dzięki Waszym staraniom akcja zakończyła się wielkim sukcesem: 148 wspierających, 15.810 zł, 132% zakładanej kwoty!
Dziękujemy Wam przeogromnie za Waszą pomoc i zaufanie! Za Wasze zaangażowanie w promocję akcji, za liczne wpłaty, deklaracje pomocy przy remoncie, miłe słowa i wiarę w projekt. Jak wiecie, bez Was nie udałoby się nam wyremontować domku 3/5 i stworzyć w nim oddolnego, alternatywnego domu kultury. Cieszymy się bardzo, że nasz pomysł na wykorzystanie tego miejsca spotkał się z takim entuzjazmem. Mamy nadzieję, że będzie to przestrzeń do realizacji także Waszych pomysłów i inicjatyw. Zapraszamy wszystkich ludzi z inwencją do współpracy i współtworzenia Chaty!

Remont zaczniemy najpewniej za około 2 tygodnie. Zebrane fundusze umożliwią nam m.in. położenie nowej podłogi, uszczelnienie dachu, impregnację domu, odmalowanie ścian, zburzenie ścianki działowej z podparciem stropu, wyposażenie kuchni i łazienki, rozprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, udrożnienie przewodu kominowego. Dzięki wpłatom ponad zakładany próg jest szansa, że starczy także na izolację i ocieplenie domku! Otrzymaliśmy także deklarację profesjonalnej i kompleksowej pomocy od architekta i elektryka, co będzie dla nas OGROMNYM ułatwieniem. Jeżeli znacie uczynnych strażaków, kominiarzy, budowlańców - dajcie znać!

Natomiast ta robota, która nie będzie wymagała specjalistycznych uprawnień należy do NAS! Trzecie spotkanie naszego Kółka Remontowego odbędzie się najpewniej 2 lipca –zapraszamy już teraz, potwierdzimy jeszcze wydarzeniem na facebooku. Niebawem wyślemy wam więcej informacji o planowanych remontach.

Przed wszystkimi remontami, w czwartek 30 czerwca, organizujemy „Burzę Mózgów nad Chatą”- czyli otwarte spotkanie dyskusyjne nad PLANAMI WYREMONTOWANIA oraz UŻYTKOWANIA domku. Zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do podzielenia się swoim pomysłem czy sugestią- to WY tworzycie naszą rosnącą społeczność i dla Was Chata Numinosum powstaje.

Będziemy Was informować na bieżąco o planowanych wydarzeniach, akcjach, flash mobach i innych cudach. Sledźcie nas na naszym funpage’u www.facebook.com/ChataNuminosum oraz na stronie internetowej Fundacji- www.numinosum.pl (niebawem będzie rozbudowana). Mamy nadzieję możliwie szybko przeprowadzić remont i cieszyć się domkiem już wczesną jesienią. Do tego czasu zapraszamy na imprezy i warsztaty do naszego ogródka! :)

Pozdrawiamy serdecznie,
Natalia i Wojtek z Chaty Numinosum
Dodano: 18.06.2016, 0:43
  Szanta
Szanta
Cudnie! A już się lękałam. Emocje lepsze niż w jakiejkolwiek grze hazardowej ;)
Dodano: 16.06.2016, 22:45
  CatRinceoir
CatRinceoir
Hurra!!!! :)

Udało się! Czy osiągniemy też Etap II remontu? :) Dodano 15.06.2016, godz. 11:44

KOCHANI! Osiągnęliśmy sukces- DZIĘKUJEMY za całego serca! Wyrobiliśmy się przed czasem, ale AKCJA JESZCZE TRWA ! Chcemy GOŚCIĆ WAS W CHACIE TAKŻE ZIMĄ I JESIENIĄ. Dlatego trzeba ją jeszcze ocieplić! Spróbujmy osiągnąć ETAP II remontu i uzbierać na izolację domku :)

Za uzbierane dotychczas pieniądze zrobimy m.in podłogę, ścianę, rury, instalację elektryczną i impregnację domu. Szkoda, by wyremontowane cacko było niewykorzystywane w trakcie zimnych miesięcy!

Stwórzmy razem to bajkowe CAŁOROCZNE miejsce! :)
Dodano: 16.06.2016, 20:13
  Fundacja NUMINOSUM
Fundacja NUMINOSUM
Dzięki za tak miłe słowa :) Najbliższy remont planujemy na 2.07, a spotkanie brainstormowe- 30.06. Więcej info w najnowszej aktualności. Zapraszamy Cię serdecznie do Tworzenia z nami Chaty :D
Dodano: 15.06.2016, 12:47
  Alicja Snarska
Alicja Snarska
Jesteście super! Już nie mogę się doczekać, żeby Was poznać! :) Jak będziecie potrzebować pomocy z malowaniem to dajcie znać ;)

Ostatnie 2 doby! Dodano 14.06.2016, godz. 19:39

Drodzy! DZIĘKUJEMY serdecznie za dotychczasowe wsparcie! Wasze deklaracje pomocy, datki i miłe słowa napawają nas nadzieją, że uda nam się razem stworzyć Chatę Numinosum!
Zebraliśmy razem prawie 10.000 zł. Potrzeba jeszcze 2 tysiące- i odrobinę mobilizacji na ostatnich 40 godzin. PROMUJCIE, UDOSTĘPNIAJCIE, WPSOMINAJCIE o nas. Przecież każdy z Was już stwierdził, że warto wspierać akcję :)
TERAZ OSTATNIA PROSTA! Do boju! :)

Przypominamy- DZIŚ świętujemy Dzień Janusza! Dodano 12.06.2016, godz. 8:25

Zapraszamy WSZYSTKICH CHĘTNYCH na wspólne spędzanie niedzielnego popołudnia- Będzie grill, grządkowanie, piwko, muzyka i tańce, zbieranie datków remontowych do kapelusza oraz konkurs na dopasowanie skarpet do sandałów, Dziś o 15!

https://www.facebook.com/events/707182419384758/

Chata w Eterze- odsłona III Dodano 10.06.2016, godz. 20:04

Słuchajcie nas w tę niedzielę w Radiu Dla Ciebie- będziemy na żywo o 15:00! :)

Wspiera nas też Radio Kolor! Dodano 08.06.2016, godz. 16:07

Do grona organizacji i osób, które wspierają nasz projekt dołącza Radio Kolor! Na pewno jeszcze nie raz nas tam usłyszycie :)

Dzień Janusza- impreza w naszym ogrodzie! Dodano 06.06.2016, godz. 14:29

Nie wszyscy pewnie widzieliście na Facebooku nasze najnowsze wydarzenie- Dzień Janusza! Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na festiwal skarpetek w sandałach przy integracyjnym grillu/ ognisku. W planach podsumowanie akcji, datki do bejsbolówki, tańce i hulanki :)
Zapraszamy każdego chętnego do integracji w ogrodzie Chaty!
https://www.facebook.com/events/707182419384758/

Nowe wydarzenie wsparcia na Facebook'u! Dodano 04.06.2016, godz. 9:02

Jesteśmy już po półmetku, stąd utworzyliśmy nowe wydarzenie Wsparcia Chaty:
https://www.facebook.com/events/1806951779528072/

Zarówno tu, jak i na stronie Chaty znajdziecie najświeższe informacje o stanie zbiórki oraz o planowanych przez nas wydarzeniach... :) Szerzcie info, zapraszajcie znajomych!

Pozdrawiamy serdecznie,
Ekipa Chaty Numinosum

Wspiera nas CSW Zamek Ujazdowski! Dodano 03.06.2016, godz. 11:59

Z przyjemnością oznajmiamy, że naszą akcję wspiera Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ! Cieszymy się,że jesteśmy mniejszym sąsiadem tak szacownej instytucji :)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.06.2016 13:01