Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

august design studio

august design studio

Warszawa

august to pracownia projektowa. Tworzymy ceramikę, projektujemy przedmioty codziennego użytku, zajmujemy się fotografią, sztuką. Uważną obserwację człowieka i jego otoczenia, funkcjonalność przedmiotów, ale przede wszystkim codzienne drobne radości wspólnie uznałyśmy podstawę naszej filozofii projektowej. Postawiłyśmy sobie za cel tworzenie pięknych, nowoczesnych przedmiotów. Sięgamy jednak po tradycyjne techniki, współpracując z rzemieślnikami staramy się, by obie strony wzajemnie czegoś się nauczyły.
Pracownię założyły Olga Milczyńska i Irina Grishina.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18320 PLN z 17660 PLN

114 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2017.

august musi przenieść pracownię

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

   

     Nazywamy się Olga i Irina, na początku 2016 założyłyśmy studio projektowe august. Pracownia ceramiczna, w której obecnie działamy to jeden z wielu artystycznych i rzemieślniczych warsztatów, które znajdują się na terenie starej fabryki przy ulicy Podskarbińskiej w Warszawie. Niestety, w związku z wyburzaniem i reorganizacją terenu, po niecałych dwóch latach jej użytkowania musimy się wyprowadzić. 

 

    We wrześniu wygrałyśmy przetarg na lokal miejski. Jednak nowy lokal wymaga gruntownego remontu, na który nie mamy wystarczających środkow finansowych. Trzeba wykonać podłogi, zrobić remont instalacji elek trycznej, zwiększyć moc prądu potrzebnego do zasilania pieca, pomalować ściany, a w niektórych miejscach je otynkować, zamontować zlewy, wstawić drzwi.  

 

     Znalezienie nowego miejsca na działalność artystyczną to długa i frustrująca przygoda. Zwiedzałyśmy różne piwnice i poddasza, bez ogrzewania, bez okien, z cieknącym dachem, bez toalet, mniej lub bardziej zagrzybione. Lokal, do ktorego chcemy się przeprowadzić, stał pusty od ośmiu lat - dlatego udało nam się wygrać przetarg po bardzo niskiej stawce. Mamy nadzieję, że nowe miejsce pozwoli na zapraszanie do współpracy innych artystów i rzemieślników, prowadzenie warsztatów, przygotowywanie wystaw, pokazanie szerszej publiczności, jak pracujemy. Umożliwi on nam nie tylko dalsze prowadzenie działalności, ale przede wszystkim rozwój.

 

                 

 

     Studio projektowe to nazwa ogólna; cały szereg naszych działań trudno określić jednym słowem. Projektujemy lampy, naczynia, nawilżacze powietrza, półki, a później same je wytwarzamy w pracowni ceramicznej, która jest niezbębną częścią naszego studia. Od kilku lat współpracujemy z rzemieślnikami, garncarzami i stolarzami, próbując ożywić ginące techniki rzemieślnicze

 

    Projekty staramy się zawsze wykonywać rzetelnie i solidnie. Zdarza się, że trwają one ponad rok: rok badań, rozmów, zwiedzania, prototypowania, testowania. Czas, którego nie da się przełożyć na zysk. Chcemy, żeby zaprojektowane przez nas przedmioty sprawiały, że życie będzie ładniejsze. August nie jest zwykłym, komercyjnym działaniem; zależy nam na zachowaniu tradycji, pięknie i jakości.

 

    Więcej informacji o nas i naszych projektach znajdziecie tu.

    Fotorelacja z warszatów, przeprowadzonych przez augusta podczas Gdynia Design Festiwal.

    Od niedawna działa poświęcony rzemieślnikom Projekt Pracownie, w którym august miał szczęście się znaleźć! Dziękujemy za tę wspaniałą inicjatywę! 

    Rozmawiałyśmy z Mateuszem Bzówką dla Zwykłego Życia.

 

 

    Policzyłyśmy dokładnie wszystkie koszty związane z naszą przeprowadzką:

 

  • ELEKTRYKA 4700 zł
  • HYDRAULIKA 2000 zł
  • PODŁOGI 5100 zł
  • MAŁOWANIE ŚCIAN I PODŁÓG 2800 zł
  • DRZWI 1060 zł
  • PRZEPROWADZKA 2000 zł

  • RAZEM 17 660 zł

 

    

WASZA POMOC JEST DLA NAS BARDZO WAŻNA!

 

W ZAMIAN PROPONUJEMY WYKONANE PRZEZ NAS PRZEDMIOTY I UDZIAŁ W WARSZTATACH! 

 

Nagrody będą do odebrania w naszej pracowni lub wysłane na wskazany adres. Większość z nich będziemy mogły przekazać od razu po zakończeniu projektu (8 - 15 grudnia). Niektóre nagrody będziemy mogły zrealizować dopiero w nowej siedzibie w styczniu 2018. 

 

 Jeśli zgromadzimy kwotę większą niż 100 % naszych kosztów, będziemy prowadzić darmowe warsztaty dla chętnych.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZWYKŁE ŻYCIE NR 14 / OJCZYZNA

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Co pamięta porcelana

www.entertheroom.pl | 2017-11-27

Z Iriną i Olgą spotykamy się w gorącym okresie. My domykamy 5 numer „G’rls ROOM”, a dziewczyny walczą o nową pracownię. Dwie projektantki, tworzące głównie ceramikę jako august design studio, ich prace zyskały uznanie zarówno klientów, opowiadają nam o swojej współpracy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2017 23:11