Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alicja Peszkowska

Alicja Peszkowska

Warszawa, Polonia

Jestem absolwentką kulturoznawstwa, animatorką społeczności i blogerką zajmująca się tematem nowych technologii i zmiany społecznej. Od półtora roku śpiewam w zespole Niskie ciśnienie. Nieskie ciśnienie to projekt towarzysko-rozrywkowy, intertekstualny. Razem z autorem muzyki - Michałem Przerwą-Tetmajerem (m.in Jazzpospolita) i autorką tekstów Aleksandrą Janus, bawimy się polską piosenką eksperymentując ze słowem i dźwiękiem. Więcej na https://www.facebook.com/niskiecisnienie/

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11590 PLN z 9754 PLN

128 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

118%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.01.2016.

Debiutancka płyta Niskiego ciśnienia

O projekcie

 

Cześć! Tu (Twoje) Niskie ciśnienie. Posłuchaj naszych piosenek i pomóż nam wydać debiutancką płytę. Dzięki Twojej pomocy, ta płyta będzie naszym wspólnym przedsięwzięciem, a także Twoją inwestycją. Przejrzyj nagrody, wybierz coś dla siebie i wesprzyj nasze działania. 

 

Niskie ciśnienie to projekt towarzysko-muzyczny, efekt domowych eksperymentów ze słowem i dźwiękiem. Inspiracje czerpiemy przede wszystkim z tradycji polskiej piosenki, w której liczy się dobry tekst, a także z jazzu, amerykańskiego bluesa i folku. Nasza muzyka, do której my sami najchętniej przypinamy etykietę “garden blues”, jest dobrym dodatkiem do radosnych celebracji, sposobem bycia, czymś dla domu i ogrodu.

Niskie ciśnienie tworzy wokalistka, Alicja Peszkowska, Michał Przerwa-Tetmajer (znany m.in. z zespołu Jazzpospolita) oraz autorka tekstów, Aleksandra Janus.

Alicja  na co dzień zajmuje się wpływem technologii na zmianę społeczną, pracując w TechSoup. Z wykształcenia jest kulturoznawczynią, która lubi zupę pomidorową, a śpiewa odkąd pamięta.
Michał  jest gitarzystą jazzowym i kompozytorem, który z pasją realizuje się także jako nauczyciel. Dzieli swój czas między solowe projekty, zaangażowanie w zespole Jazzpospolita oraz Niskie ciśnienie.
Aleksandra pisze teksty piosenek po godzinach.

Jak dotąd zagraliśmy już dwa koncerty w Warszawie, w Nowym Teatrze i klubokawiarni Towarzyska, a także w klubie Magacin Kabare w Sarajewie oraz w krakowskim BALu.

Na płycie znajdzie się 10 piosenek, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie półtora roku. Będą to między innymi Rezonans magnetyczny, Wata cukrowa, Nikogo, Ćwiczenie na wymazywanie, Zaimpregno, Fikcja możliwych Światów, O lecie, Raz dwa trzy, Żuchwa i Swing (do którego właśnie powstaje muzyka).

Fundusze zdobyte dzięki kampanii crowdfundingowej w PolakPotrafi chcemy przeznaczyć na wydanie i wyprodukowanie debiutanckiej płyty w styczniu i lutym przyszłego roku, a także na przygotowanie materiałów koncertowych, w tym zwłaszcza wizualizacji opartych na archiwalnych materiałach filmowych. Mamy już gotowy cały repertuar. 

 

W sumie żeby zrealizować nasze przedsięwzięcie potrzebujemy 9 754 PLN. Mamy ogromną nadzieję, że z Twoją pomocą damy radę.

Jeśli uda nam się zebrać 800 PLN więcej, z pomocą reżysera Maćka Głowińskiego nakręcimy teledysk do "Waty Cukrowej". Scenariusz jest już gotowy!

Kolejnym progiem będzie zainwestowanie w okładkę płyty. Na zdjęcie oraz druk potrzebujemy około 1 000 PLN.

 

Postanowiliśmy zebrać pieniądze na płytę z Wami, bo wydaje się nam się, że jest to jednocześnie okazja do zweryfikowania, czy nasz projekt odpowiada na potrzeby słuchaczy. Jeśli zechcecie nas wesprzeć, oznacza to, ze mamy dla kogo pracować. Ta forma finansowania wydaje nam się też atrakcyjna jako szansa na zaangażowanie słuchaczy i słuchaczek w to przedsięwzięcie. Jeśli to zrobimy, zobimy to razem.

Koresponduje to także z przyjętą przez nas praktyka dzielenia się swoją twórczością. Publikujemy swoje utwory na licencjach Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0, co oznacza, że można z nich korzystać nieodpłatnie pod warunkiem podpisania nas pod nimi oraz, w wypadku stworzenia utworu zależnego (np. remiksu), opublikowania swojej twórczości na takiej samej licencji. Czyli: nie wszystkie prawa są zastrzeżone.

Masz pytania?

Pisz do na nas na profilu PolakPotrafi i na adres e-mail: kontakt@niskiecisnienie.pl. Możesz nas też znaleźć na Facebooku i kanale Youtube.

 

Płytę nagramy w styczniu. Mastering i tłoczenie oraz produkcja grafiki potrwają najpóźniej do końca lutego. O powstaniu i wydaniu płyty poinformujemy Cię od razu!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.01.2016 21:09