Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Damian Stanisławski

Damian Stanisławski

Śródmieście, Warsaw

Urodziłem się 1 kwietnia 1993 r. w Turku, a wychowałem się w Koninie, gdzie znajduje się mój dom rodzinny. Ukończyłem studia licencjackie na kierunku Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jestem studentem studiów magisterskich na kierunku Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyłem staż w telewizji TVN w redakcji Faktów. Byłem wieloletnim wolontariuszem Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” w Koninie.
Wieloletnim chórzystą Konińskiego Chóru Gospel. Ostatnio jestem związany z Ogólnopolską Organizacją „Kwiat Kobiecości” (wolontariusz - copywriter). Najważniejsza jest dla mnie rodzina i moje liczne pasje.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

527 PLN z 14800 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2016.

Niezwyczajna modlitwa

O projekcie

                 

                                              


Nazywam się Damian Stanisławski. Chciałbym wydać autorską książkę pod tytułem „Niezwyczajna modlitwa”Pracowałem nad nią ponad 2 lata, od jesieni 2013 do wiosny 2016 roku i myślę, że nadszedł wreszcie moment, aby sfinalizować to marzenie.

                   O czym jest ta książka?

Z pewnością książka ta, nie jest poradnikiem w stylu, jak rozmawiać z Bogiem. Książka Niezwyczajna modlitwa”  jest reportażem, zawierającym rozmowy z osobami niepełnosprawnymi oraz ich rodzinami i ma pokazać, a raczej poruszyć i nauczyć innego podejścia – pełnego empatii –  do osób niepełnosprawnych. W książce tej, spotkamy cztery różne historie ludzi, przed którymi los postawił niebywale krętą ścieżkę. Wywiady te, są próbą ukazania codziennego życia i trudności z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne i ich bliscy.

                                                   

           Dlaczego akurat „Niezwyczajna modlitwa”?

„Niezwyczajna modlitwa” to zapis przeżyć wypowiedzianych w postaci modlitwy. Dla moich rozmówców każdy dzień, to swego rodzaju oczekiwanie na lepsze jutro. 

          Co pomaga w życiu, kiedy wszystko zawiodło?

Odpowiedź jest prosta – nadzieja, ale modlitwa jest wołaniem o nadzieję. 
W tej książce moi bohaterowie są niezwykle prawdziwi, chciałoby się rzecz, totalnie ludzcy. Modlitwa ma tutaj jeszcze jedno znaczenie. Jest pewnym rachunkiem dotychczasowych przeżyć; rozmową z samym sobą. 

                                            

                         Po co to robię?

 

Chcę pokazać, że życie osób niepełnosprawnych, podobne jest do życia zdrowych ludzi. Że dyskryminacja osób niepełnosprawnych w społeczeństwie jest ogromnym problemem, a jego przyczyną jest niska świadomość społeczna.

 

Chcę, żeby osoby niepełnosprawne wyszły z cienia i pokazały się w pełnej okazałości. Żeby zaczęły żyć pełnią życia, realizując swoje pasje i marzenia. Żeby nie czuły się inne, niepotrzebne czy nieatrakcyjne. Żeby świat ludzi niepełnosprawnych był taki sam jak ludzi zdrowych. Żeby bariery, których nie widzimy z koniuszka własnego nosa, przestały istnieć.

 

Chcę edukować –  rodziców, opiekunów, dziadków, sąsiadów – jednym słowem wszystkich tych, którzy mogą spotkać osobę „odmienną”, choć tak bardzo podobną do nas.

 

Chcę, by treść tych rozmów poruszyła i spowodowała, że głęboko zastanowimy się nad trudem, jaki osoby niepełnosprawne i ich bliscy wkładają w codzienne funkcjonowanie.

 

Chcę, by ta książką stała się lekturą zarówno dla osób pełno, jak i niepełnosprawnych. Początkiem, który sprawi, że wyjdziesz z cienia, pogodzisz się z losem i zaczniesz żyć. Pięknie, prawdziwie, dla siebie. 

 

                                               

              

          KIM SĄ MOI BOHATEROWIE?

 

Dr n. o zdr. Anna Kostiukow – Z wykształcenia doktor nauk o zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Często podkreśla, że rodzina jest dla niej najważniejsza. Choć sama jest zdrowa, to z niepełnosprawnością mierzy się dzielnie od kilku lat. Ma synka Jaśka, chorującego na autyzm. Jasiek wiele razy pisał, że to najgorsza choroba na świecie. Choć ma 6 lat nie mówi, za to świetnie posługuje się słowem pisanym.

 

Kto wie, może to przyszły zdobywca Nobla.Anna Kostiukow

 

 

 

Natalia Hochenza – Delikatna, czarująca, przyjacielska, inteligenta, to tylko kilka cech, jakimi można określić tę piękną kobietę. Na co dzień zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Choroba ujawniła się w wieku czterech lat. Jak każda niepełnosprawna osoba, marzy, by wyzdrowieć.

 

 

Kasia Ziarniewicz – Niezwykła kobieta, szukająca swego miejsca na ziemi. Niepokorna i nieposkromiona. Dzielnie mierzy się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Bardzo chciałaby pracować, bo jak twierdzi, nie po to kończyła studia, żeby siedzieć w domu.

 

Może dzięki tej książce, ktoś mnie zauważy. Powie, jaka fajna babka, może przyda się w mojej firmie. - Kasia Ziarniewicz

 

Sylwia Urbaniak – Szczęśliwa żona i mama dwójki chłopców - Kacpra i Macieja. Przyznaje, że choroba syna nauczyła ją pokory, ale dała też mnóstwo siły do walki. Na pierwszy rzut oka niezależna i pewna siebie kobieta, w środku skrywająca kruchość i niewyczerpane pokłady miłości. 

 

Kacper Urbaniak – Ten niezwykły dziewięciolatek choruje na wrodzoną łamliwość kości. Mimo niewielkiego wzrostu, bo jak przyznaje – nie mam nawet metra -  drzemią w nim takie pokłady talentu, o których pomarzyłby nie jeden artysta. Jego nagranie z coverem piosenki I see fire” podbiło serca tysięcy osób. Wystąpił m.in. w spotach Fundacji TVN „nie jesteś sam, programie Rozmowy w toku, czy dwukrotnie w reportażach programu Uwaga. Mimo wielu ograniczeń, które zafundował mu los, czerpie z życia pełnymi garściami.

 

  

 

W książce znajdzie się jeszcze jedna rozmowa. Jeśli masz do opowiedzenia ciekawą historię dotyczącą swojej niepełnosprawności, pisz na adres niezwyczajna.modlitwa@gmail.com  

 

                          Kim jestem?       

 

 

 

Absolwentem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku Stosunki Międzynarodowe, specjalizacja Prawo Dyplomatyczne i Konsularne.

Obecnie studentem studiów magisterskich Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, na kierunku Stosunki Międzynarodowe, specjalizacja Studia Badań nad Afryką oraz Bliskim i Środkowym Wschodem.

W 2010 roku  otrzymałem stypendium Prezesa Rady Ministrów. 
Drogę dziennikarską rozpocząłem jeszcze w Szkole P
odstawowej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie jako reporter szkolnej gazetki „Jedyneczka”. Na jej łamach ukazywały się pierwsze przeprowadzone przeze mnie wywiady m.in. z Janiną Wenedą (właść. Janina Perathoner) - polską pisarką powieści historycznych.

Pracowałem jako dziennikarz w regionalnym portalu internetowym LM.pl. Odbyłem staż w telewizji TVN, w redakcji Faktów.

Byłem wieloletnim wolontariuszem Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” w Koninie.

Wieloletnim chórzystą Konińskiego Chóru Gospel.

Ostatnio  jestem związany z Ogólnopolską Organizacją „Kwiat Kobiecości” (wolontariusz - copywriter).         

                                   

                                             

                                                  

 

 

 

                          Dlaczego crowdfunding?

 

Chcę, żeby o wydaniu mojej książki zadecydowali zwyczajni ludzie, a nie kilka osób w wydawnictwie, dla których liczył się będzie tylko zysk.

 

Ta książka powstała dzięki ludziom i dla ludzi.    

 

Już teraz możesz stać się częścią mojego projektu. Dorzuć swój grosik!  :)

 Chcesz zmieniać świat na lepsze? Patrzeć, jak świat wokół staje się piękniejszy i przyjazny osobom niepełnosprawnym? Chcesz, by bariery, z którymi zmagają się osoby niepełnosprawne, przestały istnieć? Pomóż w wydaniu mojej książki!

 

Bez Ciebie i Twojej pomocy, realizacja tego projektu się nie powiedzie.

 

                   Jakie są postępy w pracy z książką?

  •         Napisałem treść
  •         Dokonałem pierwszej korekty

                          Co jeszcze przede mną?

-Stworzenie wyjątkowych nagród, które dla Was oferuję (więcej o nich w zakładce „Nagrody dla Was!” )

-Wykonanie:

©     Grafiki;

©     Składu;

©     Ostatecznej korekty i redakcji;

©     Łamania;

©     Wydruku 1000 egz.;

 

-Nadanie książce numeru ISBN;
-Rozesłanie nagród i podziękowań;
-Dystrybucja i promocja książki;

Zebrane środki ze sprzedaży książki przeznaczę na pracę nad kolejną jej częścią.

 

 

                 Nagrody dla Was!  

 

·         Książka „Niezwyczajna modlitwa” w wersji drukowanej;

·         Certyfikat z podziękowaniem za pomoc finansową w formacie              A4/A2/A1 w wersji wirtualnej lub drukowanej;

·        Ilustracje  w wersji wirtualnej lub drukowanej (o wymiarach 18 cm       /34 cm), które możesz oprawić i powiesić na ścianie w pokoju;

·         Niezwykle edukacyjna kolorowanka z krótką narracją w wersji        

          wirtualnej lub drukowanej;

·         Bawełniana torba na zakupy z niezwyczajnym hasłem lub grafiką;

·         Koszulka damska/męska z niezwyczajnym hasłem lub grafiką;

·         Uroczysta kolacja przygotowana przeze mnie;

·         Kubek lub filiżanka z niezwyczajnym hasłem lub grafiką;

·         Książka niespodzianka (do każdej osoby, która wybierze ten rodzaj nagrody, trafi inna,  niezwykle interesująca książka);

·         Pendrive;

·         List z podziękowaniami;

·         Imienne podziękowania na fanpage projektu;

·         Własnoręcznie wykonane zakładki do książek;

·         Ramka;

·         Aniołki figurki;

·         Kartka okolicznościowa;

·         Powerbank;

·         Zegarek LED;

·         Notesy;

·         Kalendarze na 2017 rok;

·         Portret wykonany przeze mnie ( na podstawie nadesłanego zdjęcia) metodą - tusz;

                                        

·         Bransoletka męska/damska

·         Selfie stick z pilotem 

 

 

                      Budżet

Na wydrukowanie 1000 egz. książki, nagrody, wysyłkę prezentów i opłatę dla PolakPotrafi.pl, potrzebuję 14 800  zł.

Jeśli zbiorę 150 %  -  dodam do książki jeszcze dwie rozmowy i wydrukuję większy nakład książki 

Jeśli zbiorę 200% i więcej - zorganizuję internetową kampanię społeczną i wyślę dodatkowe nagrody.

 

                                                 Terminy 

Realizacja projektu  będzie przebiegała w trzech etapach:

1. Zbiórka funduszy na portalu PolakPotrafi.pl w terminie                      

20.04  - 08.06.2016r.

2. Rozesłanie nagród - najpóźniej do 30.07.2016 r. (z wyjątkiem książki "Niezwyczajna modlitwa" )

3. Wydanie książki -  najpóźniej do dnia 30.12.2016 r. 

 

                   Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem?

Zgłoś się już teraz!

 

Zapraszam na fanpage projektu, będziecie mogli na bieżąco śledzić sytuację, brać udział w konkursach i wygrywać atrakcyjne nagrody.

Zapraszam na fanpage projektu :)

Prt Scr strony z FB

 

Prt Scr strony Twitter

 

 

Prt Scr strony Snapchat 

 

                         

Prt Scr Youtube 

 

 

Chętnie odpowiem na wszystkie Wasze pytania.

 

Kontakt:

  Mail:   niezwyczajna.modlitwa@gmail.com    

 

                            damian.stanislawski.ds@gmail.com  

             Tel: 723-432-488

               https://www.facebook.com/niezwyczajna.modlitwa/

                nick: d.stanislawski 

             https://twitter.com/Stanislawski_d

    https://www.instagram.com/damian__stanislawski/

     https://www.youtube.com/channel/UC-Ak5r7UUy9sxB2tlc_ynNg

 

Patroni medialni

 

 

 

 

 Fundacje, Stowarzyszenia

 

 

 

 

 

  

Instytucje 

 

 

 

 

Firmy

 

 

Blogerzy

 

 

Media o Twoim projekcie:

Niezwyczajna modlitwa …

niepelnosprawni.lublin.pl | 2016-04-21

„Chcę pokazać, że życie osób niepełnosprawnych, podobne jest do życia zdrowych ludzi. Że dyskryminacja osób niepełnosprawnych w społeczeństwie jest ogromnym problemem, a jego przyczyną jest niska świadomość społeczna…”

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2016 12:12