Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ewelina Szczecińska

Ewelina Szczecińska

Łódź, Poland

Z wykształcenia dziennikarz i pedagog, z zawodu copywriter, grafik komputerowy oraz specjalista SEO i SEM.

Moje hobby to muzyka (komponowanie i śpiew) oraz szeroko rozumiane pisarstwo. Na przestrzeni kilkunastu lat napisałam dwie powieści i kilkadziesiąt wierszy - wszystkie "do szuflady". Tym razem, pisząc książkę o nietypowym handlu środkami psychotropowymi, postanowiłam spełnić jedno ze swoich marzeń i ją wydać. Wychowana na kryminałach śp. Joanny Chmielewskiej, starałam się iść wzorem uwielbianej autorki, której sposób wysławiania się od dawna stał się i moim, a jej humor i spojrzenie na życie - udzieliło się już we wczesnym dzieciństwie. Moja książka to jednak nie plagiat, a zupełnie nowa powieść, utrzymana po prostu w podobnym klimacie do twórczości ukochanej pisarki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

558 PLN z 2300 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2017.

(nie)typowi przestępcy

O projekcie

Celem projektu jest zebranie funduszy niezbędnych do wydania napisanej przeze mnie książki sensacyjnej. Głównym wątkiem powieści jest nielegalny handel lekami psychotropowymi, na który przypadkowo natyka się główna bohaterka. W książce nie brak zwrotów akcji, wątków kryminalnych i humoru (wychowałam się na kryminałach śp. Joanny Chmielewskiej). Książka zostanie wydana pod pseudonimem literackim: Elżbieta Borkowska.

Chociaż książka ma charakter sensacyjny i cała problematyka związana z nielegalnym pozyskiwaniem psychotropów jest sprawą poważną, to całość potraktowana jest z pewnym przymrużeniem oka. Mam jednak nadzieję, że dzięki tej publikacji uda mi się zwrócić uwagę na problem, jakim jest w naszym kraju "kwitnąca" lekomania.

W zależności od uzbieranej kwoty, będę miała możliwość wydać książkę:
1. W minimalnym nakładzie, bez wzparcia w jej promocji, dostępnej wyłącznie w księgarniach innternetowych (koszt około 2300 zł).
2. W zwiększonym nakładzie (+ wesja e-book)
3. W zwiększonym nakładzie (+ wesja e-book), otrzymam też wsparcie wydawnictwa w zakresie promocji publikacji.
4. Przy skorzystaniu z większego wydawnictwa, będę mogła wydać książkę w nakładzie liczącym 300 sztuk (+ wersja e-book), a publikacja dostępna będzie nie tylko w Internecie, ale również na półkach księgarń. Otrzymam też szerokie wsparcie mające na celu wypromowanie książki (koszt wysoki, przekraczający 6000 zł).

Wszystkie pieniądze, które uda mi się uzyskać dzięki ofiarodawcom, przeznaczę na wydanie "(nie)typowych przestępców" (w jednym lub w drugim wydawnictwie zainteresowanych publikacją - wszystko zależy od uzbieranej kwoty).

Fragment książki do pobrania:

https://www.dropbox.com/s/5apt3aet5gu144z/%28nie%29typowi%20przest%C4%99pcy-%20fragment.pdf?dl=0

Kolejny fragment (liczący kilkanaście stron):

https://www.dropbox.com/s/pu57jw4xip5ybsu/fragment2.pdf?dl=0

Wydrukowana książka po pierwszej korekcie (po złożeniu i wydruku w wydawnictwie, liczyć będzie ~150 stron, oczywiście mniejszego formatu niż A4):


Zbieranie materiałów do książki:

Przez ponad rok zbierałam materiały, mające na celu uwiarygodnienie treści publikacji w oczach użytkowników. Nie ukrywam, że związane to było z kosztami oraz dotarciem do osób zorientowanych w temacie znacznie lepiej ode mnie. Pomocą służyli mi między innymi specjaliści ściśle związani z omawianym tematem.

Dlaczego zdecydowałam się na Crodwfunding?

Wydaje mi się, że to najlepszy sposób pozyskania środków (wydanie książki nie jest tanie, nawet w najbardziej podstawowej wersji). Wierzę też, że moja powieść zyska grono czytelników, którym po prostu przypadnie do gustu i którzy zechcą pomóc mi nie tylko w realizacji marzenia, ale przyczynić się do wydania nowej pozycji kryminalnej na polskim rynku.

O nagrodach: 

Ponieważ na wydanie książki konieczne są minimum 3 miesiące, nagrody przekazane zostaną w możliwie szybkim terminie (gdy tylko książka w wersji tradycyjnej lub elektronicznej, będzie już dostępna - ponownie, zależy to od uzbieranej na ten cel kwoty).

Każda wpłata jest dla mnie niezwykle cenna i zbliża mnie do zrealizowania marzenia, z którym noszę się od ponad 20 lat lat. Z tego też względu będę wdzięczna za nawet symboliczne wsparcie moich działań.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji pod adresem e-mail: akane@poczta.fm oraz na FP poświęconym promocji książki:

https://www.facebook.com/pg/borkowska.elzbieta/posts/?ref=page_internal

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc w realizacji przedsięwzięcia!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2017 21:09