Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

NIEMOŻLIWI

NIEMOŻLIWI

Andrychów, Polska

Jesteśmy trzynastką młodych ludzi. Nasze drogi połączyło harcerstwo, gdzie jesteśmy instruktorami i funkcyjnymi. Mamy różne cele, ale podobne patrzenie na świat. Chcemy czerpać z wielu źródeł, żeby potem móc dać coś innym. Obecnie mieszkamy w różnych miejscach: Andrychowie, Krakowie, Katowicach, a nawet Londynie, jednak nadal łączy nas drużyna Kim jestem?, w której działamy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8007 PLN z 8000 PLN

81 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.07.2016.

NIEMOŻLIWI Wszystko jest możliwe

O projekcie

Witajcie!

Jesteśmy trzynastką kreatywnych, młodych ludzi, którzy od wielu lat działają w największej organizacji młodzieżowej na świecie. Tak! Jesteśmy HARCERZAMI!

Naszym marzeniem jest wyjazd na Roverway do Francji, czyli międzynarodowy zlot skautów z całego świata. Chcemy poznać ludzi, którzy, tak jak my, próbują "zostawić ten świat trochę lepszym niż go zastali". Chemy rozwijać się, poznawać nowe kultury i cieszyć się różnicami, które zamiast dzielić, łączą. ALE TO NIE WSZYSTKO..

Mamy dwa szczególne CELE:

1. MIĘDZYNARODOWA KSIĘGA KREATYWNOŚCI

Jako doświadczeni animatorzy i instruktorzy znamy mnóstwo gier budujących i wspierających działanie grupy, zabaw integracyjnych czy przyśpiewek harcerskich. Chcemy również czerpać pomysły od ludzi z całej Europy. Zbierzemy ich doświadczenie i pomysły, aby się nimi podzielić. Planujemy wydanie uniwersalnej książki, po którą będziesz mógł sięgnąć zawsze, gdy spotkasz się ze znajomymi i najdzie was ochota na coś wyjątkowego lub gdy po prostu będziesz chciał urozmaicić czas dzieciom. 

2.FILM 

 Zaczęło się od harcerstwa, które nas kształtowało. Zaczęło się od przyjaźni, która nas połączyła. Zaczęło się od długich rozmów, na temat naszych planów i spojrzeń na świat.

Myślimy: Roveryway, czujemy: ekscytację i trud związany z organizacją. Teraz chcemy pokazać wszystkim, jak tak wielkie wspólne wyzwanie, zmieni nas i nasze postrzeganie świata. 

Będzie to dokument o nas. O młodych ludziach "o krok od dorosłości". Refleksja nad "nieograniczonymi możliwościami" jakie dają nam dzisiejsze czasy. Chcemy przekonać się, czy po wyjeździe, który podobno zmienia życie, będziemy mogli powiedzieć, że "Wszystko jest możliwe".

Roverway, co to takiego?

Roverway to ogólnoeuropejski zlot dla wędrowników w wieku 16-22 lata, który odbędzie się od 3 do 14 sierpnia 2016 we Francji. Hasłem przewodnim imprezy jest „On The Road” („Sur La Route”).

Wędrówka (3-9 sierpnia) opiera się na służbie w formie projektu na rzecz społeczeństwa.  Do wyboru jest jedna z 4 zaproponowanych tematyk: Środowisko, Kultura, Pokój i Społeczność Lokalna. My wybraliśmy tę ostatnią.
Każda trasa będzie składała się z 5-6 patroli z różnych krajów (około 50 osób). My trafiliśmy na skautów z Portugalii, Włoch i Francji. Wybraliśmy miejscowość Rennes, gdzie będziemy współdziałać z organizacją C.A.M.T.A.R (https://camtar.org/). Hasło naszej trasy to Amenities of EcoDistrict, czyli ekologiczne wyposażanie okolicy. Będziemy tworzyć razem z artystami i mieszkańcami przyjemne przestrzenie w mieście, animować czas dzieciom i całym rodzinom na lokalnym stadionie, spotykać się na interkulturalnych wieczorach pełnych różnorodnych tańcow, śpiewanek czy wspólnych kolacji. 

Zlot (9-14 sierpnia) zgromadzi 5000 wędrowników w Jambville, nieopodal Paryża.
W pierwszym dniu, zostaniemy powitani w Wioskach, a wieczorem weźmiemy udział w bankiecie, który pozwoli odkryć francuską kuchnię.
Przez następne dwa dni, będziemy mogli uczestniczyć w 4 typach aktywności:
– Zostań swoim własnym SuperBohaterem (samoświadomość)
– Poszerz Horyzonty (zjednoczenie w różnorodności)
– Lepszy Świat (zrównoważone środowisko, żywność organiczna, różnorodność życia na Ziemi)
– Dokonywanie Wyborów (polityka, obywatelstwo, sztuka wyboru)
Każdego wieczoru odbywać się będzie impreza muzyczna.
Sobotniego ranka, weźmiemy udział w wielkiej grze „5000 kultur”, która będzie wstępem do wieczornego Festiwalu Kultur.
Ostatniego dnia odbędzie się ceremonia zamknięcia w Paryżu, gdzie z pompą zakończymy czas spędzony razem.

„Paryż po Zlocie” (14-16 sierpnia) to program stworzony dla Polskiej Reprezentacji. W trakcie tego czasu będziemy mieli okazję do poznania stolicy Francji. 

                           Kim jestem?-------> Tak właśnie nazywa się nasza drużyna harcerska. Każdy z nas pracuje z dziećmi lub młodzieżą w innych jednostkach, łącznie działamy w 5 różnych drużynach. Uczymy poprzez zabawę zuchy i harcerzy. Zapraszamy do odwiedzenia profilu drużyny, z której się wywodzimy, a którą obecnie prowadzi jedna z nas - Justyna ---> https://www.facebook.com/bedziesz <---

Jednak ZHP to nie wszystko, od najmłodszych lat angażujemy się w przeróżne wolontariaty, bierzemy udział w akcjach społecznych i udzielamy się w grupach artystycznych.

Są wśród nas dusze artystyczne, ale i umysły ścisłe. Jesteśmy otwarci i pełni pomysłów, a dzięki swoim różnicom tworzymy różnorodną i zgraną grupę młodych i aktywnych ludzi.

CZEGO POTRZEBUJEMY?

Potrzebujemy środków, które pomogą nam sfinansować podróż do Francji i powrót . Po Roverway'u bierzemy udział w trzydniowym programie "Paryż po zlocie". Francuscy skauci oferują nam nocleg, jednakże sami musimy zapewnić sobie wyżywienie, transport po mieście i zwiedzanie. Dlatego właśnie zwracamy się do Ciebie. Razem stworzyliśmy listę nagród, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy spojrzeć w prawo i wybrać którąś z opcji. My ze swej strony odwdzięczymy się najlepiej, jak potrafimy.

 Co jeśli zbierzemy więcej?

Jeśli uda się nam zgromadzić więcej środków, będziemy mogli lepiej poznać Francję i zobaczyć znacznie więcej. Pozwoli nam to na poszerzenie horyzontów i dokładniejsze skupienie się na projekcie. Jednak gdy uda nam się zebrać więcej niż dodatkowe 600 złotych, zakupimy profesjonalny mikrofon, aby nasz dokument był najlepszej jakości.

 Dlaczego CROWDFUNDING?

Uważamy, że pozyskiwanie środków w sposób, kiedy nie tylko bierzesz, ale i dajesz, to świetna forma współdziałania. Wymaga od nas zaangażowania, ale i daje niesamowitą satysfakcję. Jest dowodem na to, że "Wszystko jest możliwe".

 

 Jak jeszcze możesz nam pomóc?

1. Masz pomysł, co mogłoby znaleźć się w Międzynarodowej Księdze Kreatywności? Napisz do nas.

2. Zajmujesz się filmowaniem lub masz sprzęt do filmowania, który mógłbyś nam wypożyczyć? Skontaktuj się z nami.

3. Wiesz, co warto zobaczyć w Paryżu? Znasz tam nietypowe miejsce? A może mieszkasz w Paryżu? Jeśli masz dla nas sugestie, co powinniśmy odwiedzić, chętnie je poznamy.

KONTAKT

njakniemozliwi@gmail.com

 DZIĘKUJEMY i zapraszamy do dołączenia do Niemożliwych :)

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.07.2016 12:12