Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Samograj

Stowarzyszenie Samograj

Olsztyn

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj jest organizacją zrzeszającą osoby zainteresowane kreowaniem życia społecznego, artystycznego i kulturalnego. Stowarzyszenie skupia różnorodne środowiska i grupy twórcze. Działa w Olsztynie od 2012 roku. Od 2014 roku działa z nowym zarządem, jego prezeską jest Joanna Tekla Woźniak. W 2014 roku Stowarzyszenie zrealizowało z sukcesem liczne projekty m.in. cykl koncertów "Samograj Fest", mini-festiwal "Festiwal Relaksu. Motyle w Koszarach" czy cykl artrystycznych spacerów po Olsztynie z przewodnikiem "Spacery z Abstrakcjami". Stowarzyszenie ma swoją siedzibę przy ul. Koopernika 14 A w Olsztynie.
Więcej informacji na naszym Fan Page'u:

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Samograj-304007409707641/timeline/

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2941 PLN z 2700 PLN

75 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2015.

Niecodzienny Przewodnik po Olsztynie

O projekcie

Mamy napisany i zaprojektowany przewodnik po Olsztynie, który w założeniu miał być nieco inny niż dotychczasowe. "Niecodzienny Przewodnik po Olsztynie" prezentuje stolicę Warmii i Mazur od nieco mniej oczywistej strony. Teraz chcemy go wydać i puścić w świat! 

Autorkami przewodnika są dwie dziewczyny, które poznały się na studiach na ASP w Poznaniu, a aktualnie mieszkają i pracują w Olsztynie: Ula Marta Patalas - odpowiedzialna za projekt graficzny i skład oraz Joanna Tekla Woźniak - pomysłodawczyni projektu, autorka zdjęć i tesktów. 

O autorkach:

Ula Marta Patalas - jest graficzką i projektantką. Pięknie maluje, ale ostatnio nie ma na to dostatecznie dużo czasu. Jest założycielką "Ulubionego Studia" - kreatywnej przestrzeni w Olsztynie, gdzie odbywały się wystawy i spotkania z twórcami. W swoich projektach graficznych często wykorzystuje rysunek w technice akwareli. 

Joanna Tekla Woźniak - zajmuje się sztuką multimedialną i performance. Studiowała m.in. intermedia  oraz krytykę i promocję sztuki. Skończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu i Glasgow School of Art. Organizuje wystawy i inne eventy, prowadzi warsztaty, pisze.  

Przykład wcześniejszej, wykonanej wspólnymi siłami,  publikacji "Drzewa Państwowe/ Communal Trees" z 2011 roku: 

Przykładowa strona z "Niecodziennego Przewodnika po Olsztynie": 

Głównym wydawcą "Niecodziennego Przewodnika po Olsztynie" jest Stowarzyszenie Społczeno-Kulturalne Samograj z Olsztyna, na które został rozpisany projekt. To organizacja wspierana przez Samorząd Miasta Olsztyna, która w bieżącym roku zrealizowała już kilka udanych projektów - m.in. cykl warsztatów dla seniorów, koncerty, a nawet festiwal relaksu.  

Z Waszą pomocą chcemy zebrać 3000 zł, które zostaną przeznaczone na wydrukowanie przewodnika. Każdy kto wpłaci minimum 30 zł otrzyma od nas swój egzemplarz książki. 

Ewentualne dodatkowe środki zebrane w czasie kampanii zostaną przeznaczone na działalność statutową Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Samograj.

Zdecydowaliśmy się na akcję typu Crowdfunding ponieważ jesteśmy przekonani, że są w Olsztynie (i nie tylko) osoby, które chętnie weszłyby w posiadanie takiego przewodnika jak nasz. Nasze przedsięwzięcie ma w Olsztynie charakter nowatorski, po prostu potrzebujemy takiego wydawnictwa.  

Przewodnik został przygotowany w dwóch wersjach językowych: polsko-angielskiej oraz polsko-niemieckiej. 

Włożyliśmy sporo wysiłku w przygotowanie "Niecodziennika", szkoda, aby wykonana praca zalegała na twardym dysku komputera i przysłowiowej szufladzie- puśćmy ją w świat! 

Fan Page: https://www.facebook.com/Niecodziennik-Olszty%C5%84ski-845796555512474/timeline/

Blog: niecodziennikolsztynski.pl

Kontakt: Joanna Tekla Woźniak teklawozniak@gmail.com 602116601

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.12.2015 18:06