Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Powolny

Paweł Powolny

Warszawa

Student reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1916 PLN z 6000 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

31%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2014.

Nie dotykając gór - film dokumentalny

O projekcie

 

„Nie dotykając gór” to film dokumentalny produkowany przez BAHAMA FILMS o Rafale Szumcu, niepełnosprawnym sportowcu, który reprezentował Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi. Akcja filmu dzieje się współcześnie w Polsce (głównie w Krakowie i w Tatrach) oraz na terytorium Federacji Rosyjskiej.

 

 

MISJA

Sport osób niepełnosprawnych nie zawsze jest w Polsce doceniany zarówno przez społeczeństwo jak i media.

Chcemy pokazać, że wszystko co przydarza nam się w życiu, nawet jeżeli wydaje nam się końcem świata, może tak naprawdę okazać się początkiem nowego, lepszego rozdziału życia. 

Przedstawiamy historię człowieka, który pomimo wypadku nie poddał się i dalej realizuje swoje marzenia. Gdyby nie ten przykry epizod Rafał nie poznałby swojej narzeczonej, nie startowałby na igrzyskach olimpijskich, ani nie założyłby klubu sportowego, w którym przez sport pomaga innym. 

 

NASZ CEL

Chcemy by nasz film przede wszystkim pomógł innym niepełnosprawnym uwierzyć w siebie i udowodnić, że nie ma barier, które uniemożliwiałyby spełnianie ich marzeń, a także by pokazał ludziom pełnosprawnym, że niepełnosprawni mimo przeszkód żyją tak samo jak oni. Uważamy, że sport osób niepełnosprawnychjest w Polsce niedoceniony przez społeczeństwo i media. Zależy nam na ukazaniu człowieka, który w obliczu wielkiej tragedii nie poddał się i dalej realizuje swoje marzenia.

 

CO JUŻ MAMY

Udało nam się nakręcić kluczowy dla projektu, najważniejszy moment w życiu Rafała - towarzyszyliśmy mu wraz z kamerą podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi. Byliśmy razem z nim w przedszkolu, gdzie opowiadał dzieciom o swoim wypadku, czy w szpitalu na badaniach. Nakręciliśmy już wszystkie najważniejsze sceny i wątki. Te elementy na pewno znajdą się w nowo powstałym filmie. Teraz tylko końcowe prace!

 

NA CO ZBIERAMY

Bardzo zależy nam na zrealizowaniu filmu na najwyższym poziomie artystycznym i profesjonalnie, jednak wciąż brakuje nam pieniędzy na końcowy etap zdjęć i ostatni etap produkcji. Potrzeba kilku ujęć w kraju i wszystkich elementów postprodukcji – montażu obrazu, oczyszczenia dźwięku, koloryzacji, prac końcowych i premiery krajowej. Potrzebne są pieniądze na wynajem sprzętu i koszty logistyczne. Ze względu na charakter projektu kluczowi członkowie ekipy (reżyser, operator, producent) zgodzili się pracować za darmo.

 

DLACZEGO CROWDFUNDING

Jest to niezależny projekt, chcielibyśmy być nieskrępowani i uniezależnieni od korporacji. Tworzymy dla ludzi z pasją od ludzi z pasją. Pragniemy także, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszym projekcie. Jako studenci nie mamy także dużych możliwości dla pozyskiwania funduszy.

 

GDY BĘDZIE WIĘCEJ NIŻ 100%

Oooo! Byłoby super!

Gdy będzie 130% -wynajmiemy dobre studio do posprodukcji naszego filmu

Gdy otrzymamy od Was 160% - osoby wpłacające powyżej 50 zł otrzymają od nas limitowną edycję filmu na DVD

Przy 200 % - wyślemy film na festiwale zagraniczne

Kiedy zdobędziemy 250% - zorganizujemy event dla niepełnosprawnych sportowców z pokazem specjalnym filmu

 

PARTNERZY PROJEKTU

 

BOHATER



Rafał Szumiec w 2001 roku został mistrzem Polski w kolarstwie górskim. Niestety, rok później, w kolejnych mistrzostwach odniósł wypadek, w wyniku którego został sparaliżowany od pasa w dół. Miał wtedy 19 lat, lecz mimo młodego wieku nie poddał się. Po długiej i ciężkiej rehabilitacji powrócił do sportu. Na początku, z racji zamiłowania do roweru zaczął jeździć na handbike’u. Następnie pojawiła się możliwość trenowania narciarstwa. Rafał przesiadł się więc na mono-ski.

W 2010 roku wziął udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver, a w 2011 został mistrzem Polski w handbike’u. W 2012 wraz z przyjaciółmi założył pierwszy w Krakowie klub sportowy dla niepełnosprawnych. Reprezentował Polskę na Paraolimpiadzie w Soczi.

 

TWÓRCY

Paweł Powolny
Reżyser i scenarzysta

Pomysłodawca i reżyser projektu. Studiował na kierunku Reżyseria Filmowa w Warszawskiej Szkole Filmowej. Obecnie kształci się na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Reżyseria Filmowa i Telewizyjna.

 

Mateusz Golis
Operator obrazu

Autor zdjęć do filmu. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Obecnie kształci się w Warszawskiej Szkole Filmowej na kierunku Realizacja obrazu filmowego i telewizyjnego oraz w Akademii Fotografii na kierunku Fotografia.

Doświadczenie zawodowe:
Operator kamery: „Człowieku będziesz legendą”, filmu dokumentalnego o festiwalu – „Off Festiwal”, „Coke Live Festiwal”, teledysku „Sleepless state of mind”.

Fotosista: filmów fabularnych „Warszawskie Historie”, „Wydalony”.

 

Wiktor Piątkowski
Producent i współscenarzysta

Założyciel firmy producenckiej BAHAMA FILMS. Absolwent Szkoły Głównej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również podyplomową produkcję filmową i telewizyjną w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz scenariopisarstwo na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
Autor i script-doctor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, uczestnik międzynarodowych wykładów, kursów i seminariów scenariopisarskich.
Konsultant, redaktor (w TVP i ITI Neovision), script-doctor wielu audycji telewizyjnych, seriali i projektów filmowych.
Twórca m.in. „Watahy” (serialu powstającego obecnie dla HBO), „Pamiętnika znalezionego w wannie” (projekt filmowego w fazie developmentu).

 

Piotr Bogusz
Kierownik produkcji

Jest absolwentem krakowskiej Akademii Multiart na kierunku produkcji filmowej. Doświadczenie zbierał na planach telewizyjnych i reklamowych. Na co dzień pracuje jako producent wykonawczy i kierownik produkcji w agencji reklamowej.

 

Maciej Pieprzyca
Opieka artystyczna

Uznany reżyser filmowy i telewizyjny. Absolwent Dziennikarstwa i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca m.in. zrealizowanych dla TVP filmów dokumentalnych: "Zostanie legenda", "Jestem mordercą", "Przez nokaut". 

Twórca filmów kinowych: „Drzazgi” z 2008 oraz głośnego „Chce się żyć” z 2013 roku. Laureat Złotego Lwa za debiut reżyserski „Drzazgi” oraz Srebrnego Lwa za najlepszy film – „Chce się żyć”.

 

Andrzej Fidyk
Konsultant artystyczny

Reżyser i scenarzysta wielu cenionych filmów dokumentalnych. Wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 roku otrzymał z rąk prezydenta RP tytuł profesora w zakresie sztuk filmowych.

Laureat wielu nagród. Szef Redakcji Filmów Dokumentalnych Programu 1 TVP w latach 1996-2004 oraz od roku 2011. Twórca programów: "Czas na dokument" i "Miej oczy szeroko otwarte".

Autor m.in. filmów: „Prezydent”, „Defilada”, „Historie z Yodok”, „Białoruski walc”.

 

 

Mamy nadzieję, że chcą Państwo obejrzeć nasz film na dużym ekranie i wesprzecie nasz projekt!

 

 

Pozdrawiamy, ekipa Nie Dotykając Gór :)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2014 18:06