This project is also available in english version. Click here to change language.
O projekcie
CEL PROJEKTU
Celem projektu jest wydanie drukiem książki o moim wujku, Leonie Piechockim, nawigatorze RAF-u, który latając w słynnej eskadrze do zadań specjalnych 1586 między innymi dokonywał zrzutów z pomocą dla polskich partyzantów. Urodził i wychował się w Poznaniu, gdzie skończył studia zdobywając tytuł inżyniera. Jego kariera zawodowa rozwijała się doskonale na poznańskim lotnisku Ławica. Ma wielkie plany. Nadchodzi wrzesień 39. Do wojska zgłasza się na ochotnika. Nieomal z całą rodziną żegna sie na zawsze. Po ucieczce przez całą walczącą Europę trafia do Anglii, a po szkoleniu w Kanadzie jako nawigator do dywizjonu 301, wspomnianej eskadry specjalnej 1586. Książka opisuje na podstawie dokumentów i pamiętnika Leona jego niezwykłe, pełne napięcia losy także po zakończeniu II Wojny Światowej. Decyduje sie na pozostanie w Anglii kiedy dowiaduje się jaki los spotkał po powrocie do Polski jego kolegów. Trafiają do więzienia, a często skazywanii są na najwyższą karę. W losy Leona wplatają się dokonania fikcyjnych postaci, Cichociemnych braci bliźniaków, którzy nie składają broni po zakonczeniu II Wojny Światowej próbując przeciwdziałać narzuconej przez sowietów władzy w Polsce.
BUDŻET PROJEKTU
Całkowity budżet projektu to 29 000 złotych, na który składają się redakcja tekstu, korekty, projekty graficzne, przygotowanie ilustracji oraz oczywiście sam druk. O ile zebrana kwota przekroczy zakładaną o 5 000 złotych nadwyżkę przeznaczę na promocje książki. Kolejne kwoty planuje wydać na tłumaczenie książki na język angielski. Jej ewentualne wydanie w Wielkiej Brytanii wspierać będzie moja kuzynka, Ewa, córka Leona Piechockiego.
Wybrałem taką metodę finansowania wydania książki gdyż chcę sprawdzić na ile przedstawiona w książce autentyczna historia wojennych bohaterów zainteresuje potencjalnych czytelników
TERMIN ZAKOŃCZENIA PROJEKTU ORAZ DOSTARCZENIA NAGRÓD
Wydanie książki planowane jest na grudzień 2020, także wtedy nagrody mają trafić do darczyńców.
NIECO O MNIE
Należę do grupy 60+, a moim największym zawodowym dokonaniem jest stworzenie pierwszego w tej części Europy całorocznego centrum narciarstwa Malta Ski w Poznaniu, którym przez ponad 20 lat zarządzałem. Ciągle zajmuje sie organizacją imprez sportowych, także tych najwyższej rangi, Mistrzostw Świata, Europy w wioślarstwie. Przez ponad 10 lat prowadziłem autorski program w lokalnej telewizji WTK. Na antenie ukazało się 250 odcinków programu "Spotkajmy sie na Malcie" oraz "Bez lania wody". Jestem wykładowcą w WSZUiE w Poznaniu.
Wierzę, że mój projekt wydania książki "Nawigator z Poznania" będzie naszym wspólnym sukcesem, także w Wielkiej Brytanii.
KONTAKT
Zapraszam do kontaktu mailowego, konrad@tuszewski.eu
telefonicznego + 48 791 40 40 38
Media o Twoim projekcie:
program 15.09.2020
program TVP Poznań na temat książki \"Nawigator z Poznania\" wywiad z autorem książki