Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dawid Myśliwiec

Dawid Myśliwiec

Lublin

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18512 PLN z 13500 PLN

343 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

137%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2015.

Zaplecze techniczne kanału Uwaga! Naukowy Bełkot

O projekcie

Kanał, który można odnaleźć w internecie pod tymi adresami: http://www.facebook.com/UwagaNaukowyBelkot http://www.youtube.com/c/UwagaNaukowyBelkot 

Na Naukowym Bełkocie macie możliwość posłuchać o szeroko rozumianych zagadnieniach matematyczno przyrodniczych, począwszy od zupełnie nieszkodliwych, jak leworęczność i kofeina:

po bardziej kontrowersyjne, jak szczepienia:

To, co łączy wszystkie materiały to maksymalnie rzeczowe i wiarygodne przygotowanie w oparciu o publikacje naukowe

Wszystkie nagrody "rzeczowe" (koszulki/materiały elektroniczne/filmy do prywatnej dyspozycji) zostaną przesłane w ciągu miesiąca od daty zakończenia projektu.

Wszystkie nagrody w których Twoje imię i nazwisko (nick) mają zostać umieszczone w sieci będą realizowane "na bieżąco" od daty ukończenia projektu - zostaniesz z wyprzedzeniem poinformowany(a) oraz będziesz miał(a) możliwość obejrzenia grafik wcześniej.

Nagrody umieszczone w filmach zostaną zrealizowane wraz ze startem drugiego sezonu "Słowa na sobotę" co jest planowane na wrzesień 2015.

W razie pyań proszę o kontakt mailowy: d.k.mysliwiec@gmail.com (#polakpotrafi).

Prosząc o wsparcie poniżej zamieszczam przykładowe filmy ze wszystkich serii, które będą kontynuowane w drugim sezonie:

Cykl wiodący "Słowo na sobotę", czyli kilkunastominutowy wykład poświęcony jednemu zagadnieniu z dziedziny nauk przyrodniczych. Zwykle skłąda się z kontekstu historycznego zagadnienia, krótkiego i zrozumiałego omówienia nauki, która za nim stoi oraz przedstawieniem najciekawszych aspektów wraz zpotencjalnymi zastosowaniami. Ze szczególnym uwzględnieniem tych, które mogą dotyczyć zwykłego zjadacza chleba:

 

Seria "Ranking Naukowego Bełkotu" w którym omówione zostają zagadnienia nieco luźniej ze sobą związane. Nacisk położony jest na bardziej ciekawostkowy charakter, mający zainteresować widza zagadnieniem na tyle, aby sam poszukał więcej informacji stricte naukowych:

W krótkiej serii "Szybkie pytanie, szybka odpowiedź" w zwięzły sposób odpowiadam na pytania zadawane przez widzów,lub te związane z ostatnim "Słowem na sobotę":

Seria "Mniej niż 100 sekund Naukoweo Bełkotu" to krótkie komunikaty dotyczące często trywialnych zagadnień, które jednak zostały naukowo zbadane:

Jest również seria, na której rozwój chciałbym postawić w drugim sezonie "Historia nauki". Powód jest trywialny. Często to jak dochodzono do pewnych odkryć jest ciekawsze niż samo odkrycie. No i historia jest pełna naukowców-dziwaków o których fajnie się słucha:

 

Tyle ode mnie.

Jeśli wierzysz, że nie wszyscy są mądrzy ale nikt z natury nie chce być głupi to możesz wspomóc próby edukacji społeczeństwa właśnie teraz.

 

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam,

i do zobaczenia, do usłyszenia!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2015 10:10