Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Urszula Kaczorowska

Urszula Kaczorowska

Warszawa, Polska

Po dziennikarsku wkręciłam się w popularyzację nauki. A konkretnie rozmowy z ludźmi, którzy to robią na co dzień.

Ukończyłam dziennikarstwo w Collegium Civitas w Warszawie.

Moje najtrudniejsze zadanie dziennikarskie zakończone sukcesem to rozmowa z ukrywającym się przed mediami ministrem Grabarczykiem podczas chaosu na kolei.

Jedno z ciekawszych doświadczeń to rozmowa z brytyjską supernianią od nastolatków - Sarah Newton.

Najbardziej szalone doświadczenie życiowe? Couchsurfing w Buenos Aires.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5041 PLN z 35000 PLN

48 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.04.2017.

Nauka Emigrantka

O projekcie

 

Wyjazd naukowca za granicę to wymóg, a nie przywilej. Wyjeżdżają więc tłumnie, a my nic o nich nie wiemy, bo nie powstają o nich żadne programy. Ja chcę to zmienić i proszę Was, żebyście mi w tym pomogli.

 

Nazywam się Urszula Kaczorowska i nagrałam ten materiał, by przekonać Was, że warto zrzucić się na cykl krótkich filmów o polskich naukowcach, którzy wyjechali za granicę. Projekt nazwałam „Nauka Emigrantka”. Wszystkie filmy będę chciała wrzucić na specjalnie stworzony kanał na youtube. Ich liczbę uzależniam od ilości pieniędzy, które uzbieram.

 

Mój projekt, to przede wszystkim dziennikarska inicjatywa. Skoro w mediach ciągle pojawiają się te same twarze „ekspertów” od nauki, to czas pokazać nowe. I jak to w dziennikarstwie bywa, mam nadzieję, że na tym projekcie skorzysta przynajmniej kilka grup ludzi: pasjonaci nauki, sami naukowcy, studenci, biznes, instytucje odpowiedzialne za finansowanie nauki. 

Dlaczego warto się zrzucić? Bo dużo tracimy nic nie wiedząc o ludziach, którzy wyjechali. Jak im się tam żyje, nad czym obecnie pracują, jakimi otaczają się ludźmi, jaki mają obraz Polski z oddali i czy chcieliby do niej wrócić.

Dlaczego te pytania choć tak proste, są tak ważne? Bo pozwolą wydobyć esencję problemu. Każdego roku instytucje odpowiadające za finansowanie nauki w Polsce wydają sporo pieniędzy, by nauka się rozwijała. Czy jednak stworzone przez nie programy te są skrojone na miarę? Czy oferują naukowcom dokładnie to, czego potrzebują? Rozmowy, które przeprowadzę z naukowcami w ramach tego projektu na pewno posłużą pomocą.

 
Biznes nieustannie szuka innowacyjnych rozwiązań, a póki co wiele innowacji jest zamkniętych w głowach naukowców – i ja chciałabym Wam tych naukowców przedstawić, pokazać ich twarze.


Wiele osób ciągle trapi rozterka – czy kariera naukowa jest dla mnie? Czy wyjazd za granicę, bez którego nie da się rozwinąć skrzydeł jest dla mnie? Jakie są plusy i minusy takiego życia? – w moim projekcie dostaniecie informację ze źródła.


Dlaczego pytanie o tęsknotę za krajem jest ważne? Bo w odpowiedzi usłyszeć można podpowiedzi dla polityków, którzy zawsze deklarują, że zależy im na rozwoju Polski.


Dlaczego ważne jest to, żeby odwiedzić naukowców za granicą, a nie zmontować materiał z rozmów nagranych przez Skype? Bo w środowisku, w którym żyją na co dzień uruchamiają się prawdziwe emocje i przemyślenia.

 

O mnie


Przez ostatnie cztery lata zawodowo współpracowałam z naukowcami. Najpierw w Instytucie Badawczym promowałam polsko-szwajcarskie projekty badawcze, a przez dwa ostatnie lata koordynowałam międzynarodowy konkurs dla naukowców FameLab w Centrum Nauki Kopernik.

 

/Stand up naukowy 22 listopada 2015 r. w Klubie Komediowym w Warszawie. Źródło: kopernik.org.pl/

 

Uwielbiam przeprowadzać wywiady. Wyznaję teorię, że spotkania i rozmowy z ludźmi pomagają nam utrzymać się w rytmie zmieniającego się świata. Ukończyłam dziennikarstwo w Collegium Civitas w Warszawie i ciągle wierzę, że ludzie cenią sobie jakość informacji. 

Dlaczego crowdfounding?

Bo wierzę, że każdy kto wrzuci grosz do kapelusza czuje, że zmienia świat na lepsze. Bo finansując mój projekt, utwierdzacie mnie (i wszystkich, którzy będą śledzić projekt) w przekonaniu, że ludzie w przeważającej większości potrafią być bezinteresowni i wspaniałomyślni.
A jak już człowiek doświadczy tej bezinteresowności i wspaniałomyślności na sobie to chce ją przekazywać innym. Wiem to z doświadczenia.

Na co wydam pieniądze – 

bilety lotnicze, kolejowe, miejskie, noclegi, wyżywienie na miejscu nagrania, wypożyczenie sprzętu do nagrania, pokrycie kosztów związanych z produkcją filmu

Jest mi niezmiernie miło, że mój projekt wsparły ważne dla mnie osoby.

Marcin Rotkiewicz

- dziennikarz, zastępca kierownika działu naukowego tygodnika "Polityka"

Roman Kurkiewicz

- dziennikarz, wykładowca Collegium Civitas

prof. Janusz Bujnicki

- kierownik Laboratorium Bioinformatyki w IIMCB w Warszawie

Skoro dotarłeś/aś wzrokiem aż tutaj i masz dodatkowe 12 min., kliknij w link poniżej i zobacz dłuższą wersję filmu promującego. Wyobraż sobie jaki ból sprawia wyrzucenie połowy materiału tylko dlatego, że "przeciętny odbiorca" nie wytrzyma więcej nić 3 min...

 Nauka Emigrantka - dłuższa wersja filmu

Masz pytanie? Znajdź mnie na facebooku lub napisz wiadomość w serwisie polakpotrafi.pl

Odwiedź fanpage, na którym sukcesywnie będą się pojawiały nowe informacje

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.04.2017 23:11