Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ola_Olek

Ola_Olek

Warszawa

Jesteśmy parą studentów z Warszawy, których połączyła otwartość umysłu i ciekawość świata. Ola - pasjonatka spraw międzynarodowych, podróży i słowa pisanego, Olek - miłośnik sztuki, historii i architektury. W zeszłe wakacje ruszyliśmy razem na Slot Art Festiwal w Lubiąży. W tym roku ciągnie nas dalej. Pragniemy łącząc nasze pasje wyruszyć na Camino de Santiago - miesięczną podróż przez północ Hiszpanii tropem niemal tysiącletniego szlaku świętego Jakuba! A co lepsze - opisać nasze przygody okraszone ciekawostkami historyczno - kulturowymi i szkicami Aleksandra.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

175 PLN z 5000 PLN

8 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.05.2015.

Nasze Camino 2015

O projekcie

Camino de Santiago jest najstarszym szlakiem pielgrzymim w Europie. Prowadzi do katedry w Santiago de Compostela w północno - zachodniej Hiszpanii. Z uwagi na związaną z nim ponadtysiącletnią tradycję figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Droga Francuska jest najpopularniejszą drogą prowadzącą do Santiago. Szlak zaczyna się w Saint-Jean-Pied-de-Port na granicy francusko - hiszpańskiej u podnóży Pirenejów. Mamy nadzieję dołączyć w sierpniu do grona osób pokonujących tą trasę. 

Celem naszego projektu jest promowanie szlaku świętego Jakuba wśród młodzieży ( pamiętajmy, że wiek liczy się nie latami, a samopoczuciem!), szczególnie środowiska akademickiego. Poprzez regularną publikację relacji z podróży oraz serię postów związanych z historią, kulturą, a nawet gastronomią chcemy zainteresować naszych odbiorców Camino. Pragniemy położyć również nacisk na aspekt ludzki - na Drogę decydują się bowiem osoby z całego świata. Reprezentują różne grupy wiekowe, przekonania i pobudki. Poza tym, podjęcie miesięcznej wędrówki, niezależnie od niesionego bagażu życiowych doświadczeń, daje okazję do zastanowienia się nad fundamentalnymi pytaniami egzystencjalnymi - kim jestem? dokąd zmierzam? - które często umykają w życiu codziennym. Mamy nadzieję, że poprzez nasz projekt zachęcimy Was do podjęcia drogi!

Aleksandra - studentka pierwszego roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, urodzona humanistka zakochana w słowie pisanym (obcuje z nim zarówno w ramach lektury literatury faktu, jak i własnych publikacjach na łamach studenckiego miesięcznika). Jej marzeniami są między innymi znalezienie czasu na polepszenie technicznej strony swoich fotografii, podróż do Azji i próba swoich sił w dziedzinie reportażu. 

Aleksander - student architektury krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zainteresowany zarówno sztuką, jak i architekturą. W wolnym czasie najbardziej lubi rysować, preferuje techniki jednokolorowe. Pasjonuje go historia, odczuwana przez jej różne bodźce - zarówno wrażenia związane ze zwiedzaniem opuszczonych dworów, jak i słuchaniem zrekonstruowanych pieśni średniowiecznych.  

 

                    

Jako osoby zakochane w słowie pisanym, stawiamy własny pomnik trwalszy niż ze spiżu - chcemy zaoferować Wam nasze wspomnienia z podróży w formie książkowej. Zawrzemy w niej codzienną relację z drogi, ciekawostki na temat mijanych miejscowości, atrakcji turystycznych, nasze przemyślenia i impresje. Materiał zostanie zebrany i spisany przez Aleksandrę, wprawiającej swoje pióro w ramach publikacji artykułów w Niezależnym Miesięczniku Studentów "MAGIEL". Aleksander z kolei obejmie pieczę nad wizualną stroną naszego przedsięwzięcia, okraszając ją swoimi grafikami.  

Publikacja książki - relacji z Camino de Santiago ma wiele celów. Po pierwsze, umożliwi spełnienie marzenie Aleksandry o pierwszej poważniejszej publikacji, która wydostanie się z szuflady. Po drugie, da szansę pokazać Aleksandrowi jego zdolności graficzne szerszemu gronu odbiorców. Po trzecie, mamy nadzieję zainteresować Was Camino de Santiago i dostarczyć Wam subiektywny przewodnik po szlaku

 

 

Przykładowa praca Aleksandra

 

 

 

Pragniemy zebrać pieniądze, które pokryją około 50% związanych z całą wyprawą. Zadeklarowana suma stanowi niezbędne minimum, dzięki któremu nasz projekt uzyska udany status. Z własnych środków pokrywamy:

  • transport;
  • ubezpieczenie zdrowotne;
  • wydanie materiału książkowego z wyprawy;
  • jeszcze więcej prezentów dla osób wspierających nasz projekt;
  • wszelkie dopłaty związane z prowizją dla portalu polakpotrafi.pl; 

Co, jeśli uda nam się zebrać więcej niż deklarowane minimum? Będziemy w stanie pokryć wyższe koszty druku i zaoferować Wam rozszerzoną wersję wydania książkowego naszych wspomnień - więcej ciekawostek, zdjęć, rysunków!

Bo warto realizować pasje i pomagać innym! Wierzymy, że każdy z Was ma jakieś mniejsze lub większe marzenia, których nie zdążył jeszcze z wielu powodów wprowadzić w życie. A teraz nadeszła właśnie nasza chwila i potrzebujemy Waszego wsparcia. Mamy nadzieję, że naszą inicjatywą pokażemy Wam, że warto chwytać życie za rogi ruszając w Drogę i zachęcimy do podjęcia Camino de Santiago.

Zapraszamy do odwiedzenia nas na fanpage'u projektu na portalu społecznościowym Facebook ( facebook.com/naszecamino2015 ) oraz na naszej stronie internetowej ( naszecamino2015 ) .

Logotyp projektu "Nasze Camino 2015"

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.05.2015 18:06