Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

NASWOIM.BIZ

NASWOIM.BIZ

Brzozów - Kraków

Profil tworzą dwie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolnikow SWOJAK oraz Fundacja Każdy z nas. Działamy wspólnie na rzecz tego, co polskie w gospodarce. Zachęcamy do kupowania polskich produktów w polskich sklepach i wzmacniamy wizerunek polskich przedsiębiorców jako ważnych uczestników naszego życia społecznego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

590 PLN z 5000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 06.03.2018 22:10

NA SWOIM. Raz, dwa i DRUK!

O projekcie

Polscy przedsiębiorcy zasługują na więcej! Pod tym ogólnym pojęciem mieszczą się różne konkrety dotyczące warunków finansowych prowadzenia działalności, obciążeń biurokratycznych itp.itd. Ale przedsiębiorcy zasługują też na mocniejszą pozycję w mediach, na lepszy wizerunek, wyższy prestiż. Szczególnie zasługują na życzliwość polskich konsumentów wyrażaną poprzez kupowanie polskich towarów w polskich sklepach.

Tymi sprawami zajmujemy się wspólnie my, czyli dwie organizacje pozarządowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników SWOJAK oraz Fundacja Każdy z nas. Zanim połączyliśmy siły realizowaliśmy własne programy - SWOJAK prowadzi od czterech lat najbardziej rozpoznawalną w Polsce akcję patriotyzmu konsumenckiego Swój do swego po swoje, Fundacja Każdy z nas od 2015 r. rozwija media dedykowane przedsiębiorcom i rolnikom w ramach grupy NA SWOIM. 

Z końcem ubiegłego roku postanowiliśmy nawiązać bliską współpracę, a wartością dodaną tego sojuszu ma być zwiększenie skali i podniesienie efektywności naszych działań w mediach. 

 

To co zrobiliśmy dotąd mierzy się tysiącami godzin spędzonymi przy komputerze, setkami na różnych spotkaniach i wydarzeniach dotyczących spraw, którymi postanowiliśmy się zajmować - wszystko społecznie, czyli bez wynagrodzenia i pomocy ze środków publicznych. Są to też grube tysiące złotych wydane z naszych prywatnych kieszeni na pokrycie związanych z tym kosztów. Nie chcemy tego zmieniać, przeciwnie, dalej będziemy pracować społecznie. Jednak rozwój mediów grupy NA SWOIM wymaga środków finansowych, które przekraczają nasze możliwości.

 

Pierwszym krokiem na tej ścieżce ma być wydanie drukiem trzeciego numeru naszego "okrętu flagowego", jakim jest Magazyn Przedsiębiorców i Rolników NA SWOIM. Dwa pierwsze ukazały się w wersjach internetowych, a teraz przyszła pora na druk. Skromny nakład 1000 egz. zapewnia, że nic nie zostanie zmarnowane, ale jest to też wystarczająca liczba, aby zaistnieć w miejscach i środowiskach, w których chcemy wzmacniać swoją obecność. Nie idziemy jednak na kompromis w sprawie jakości - NA SWOIM jest redagowany i opracowywany graficznie na wysokim poziomie, tak też ma być wydawany - na odpowiednim papierze, z foliowaną okładką, w nietypowym formacie 210x280 mm.

 

Druk będzie kosztować ok. 4 tys zł brutto, a profesjonalna obsługa graficzna ok. 2 tys. To daje razem 6 tys. zł, ale w ramach tej zbiórki planujemy uzyskać 4,5 tys (uwzględniając koszty po stronie Polakpotrafi.pl). Resztę pokryją sponsorzy, którzy obiecali nam wsparcie, gdy zdobędziemy większą część potrzebnych środków.

 

Jeśli okaże się, że zbierzemy więcej niż 5 tys zł, nadwyżkę przeznaczymy na poprawę jakości sprzętu komputerowego, ponieważ nasze domowe laptopy z trudem spełniają wymagania, jakie przed nimi stawiamy.

Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, gdyż jesteśmy przekonani, że sprawy, którymi się zajmujemy, są ważne dla wielu ludzi, nie tylko dla samych przedsiębiorców. Najlepiej potwierdza to popularność strony Swój do swego po swoje. Chcemy ją wykorzystać jako ważne narzędzie wsparcia tej zbiórki i wierzymy, że nasi fani nie odmówią pomocy.

Magazyn planujemy wydać do końca marca i w tym terminie wywiążemy się ze wszystkich zobowiązań dotyczących nagród. 

 

Oczywiście zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu wszystkich zainteresowanych normalną współpracą na zasadach biznesowych. Prowadzimy działalność gospodarczą i za publikacje promocyjne w naszych mediach oraz inne usługi możemy wystawiać faktury. 

Kontakt: naswoimbiz@gmail.com

Informacje o nas i o tym, co robimy znajdziecie na portalu naswoim.biz

Pozdrawiamy wszystkich, których zainteresowała nasza zbiórka i dotrwali do tego miejsca jej opisu :) Szczególnie serdecznie pozdrawiamy tych, którzy są bliscy decyzji o przyłączeniu się do nas.

 

Jacek Janas, Karol Skorek, Artur Szczepek, Maciek Szymański

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

WYDAJEMY NA SWOIM NR 3. DRUKIEM! POMOŻECIE?

www.naswoim.biz | 2018-02-10

Połączenie sił Stowarzyszenia SWOJAK i Fundacji Każdy z nas nie tylko upoważnia, ale wręcz zobowiązuje, aby powstała z tego wartość dodana.