Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jacek Kukiz

Jacek Kukiz

Stargard, Polska

Lean to moja pasja, od ponad 17 lat biorę udział we wdrażaniu rozwiązań Lean w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym oraz lotniczym.

Obecnie jako dyrektor LEAN na Europę jednego z czołowych dostawców rozwiązań dla przemysłu samochodowego, lotniczego oraz farmaceutycznego odpowiadam za rozwój kultury LEAN w 20 firmach produkcyjnych i centrach dystrybucji. Poprzednio byłem odpowiedzialny za wdrożenie LEAN w jednej z firm przemysłu lotniczego. Wspierałem transformacje firm zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Realizowałem projekty w Tajlandii, Chinach oraz Australii. Prowadzę szkolenia oraz warsztaty z zakresu LEAN.
Wierzę, że kluczem do osiągnięcia sukcesu są LUDZIE. Jestem zwolennik zdrowego rozsądku!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5635 PLN z 5000 PLN

39 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.09.2018.

Narzędzia Lean - podejście praktyczne!

O projekcie

NARZĘDZIA LEAN 

Pierwsza taka książka o lean !

  Na rynku jest wiele książek książek poświęconych tematyce lean. Co zatem sprawia, że ta jest inna ? Większość dostępnych pozycji, to prace autorstwa twórców zagranicznych. Jest też kilka świetnych książek napisanych przez Polskich ekspertów z bogatym doświadczeniem.

 

JEST TO PIERWSZA KSIĄŻKA INTERAKTYWNA!

 

to co wyróżnia projekt „NARZĘDZIA LEAN - podejście praktyczne”, to:

  • spójny zbiór narzędzi od Przywództwa po systemu Pull
  • gry 
  • interaktywna formuła 
  • rekomendacja kolejności wdrożenia GRUP narzędzi

Z TĄ KSIĄŻKĄ PRACUJESZ CODZIENNIE, NIE ODKŁADASZ JEJ NA PÓŁKĘ !

  

PARTNERZY MERYTORYCZNI PROJEKTU

To obecnie 38 specjalistów i ekspertów w dziedzinie LEAN!

Adam Moszyński Igor Łęgowski Mariusz Śmigiel  Przemysław Stec
Anna Kaczmarczyk Jakub Strychacz Marta Radomska Rafał Lewandowski
Artur Bratuś Joanna Adamczak Michał Marcinkowski Rafał Wysocki
Artur Mydlarz Joanna Czerska Olimpia Niziołek Szymon Zwoliński
Damian Kułak Kamil  Piotrowski Oskar Jarnot Tomasz Długoszewski
Daniel Szałwiński Katarzyna Paszkowska Paweł Kantoch Wojciech Szymenderski
Dawid Żabiński Łukasz Paluch Piotr Bielawski Michał Nowak
Diana Kidacka  Maciej Pieńkowski Piotr Golonka Przemysław Rychlewski
Ewa Wilczewska Marcin Bulek Piotr Korczyński Marcin Stachowiak
Grzegorz Olechniewicz      

 

WWW.KANBAN.PL

NarzedziaLean@gmail.com

 

 

SKĄD POMYSŁ NA KSIĄŻKĘ ?

MG: Zatem, zgodnie z tytułem: Skąd pomysł ?

JK: Sam pomysł zrodził się kilka lat temu, a właściwie nie pomysł, ale zalążek pomysłu, spowodowany zwykłą potrzebą. Miałem prowadzić warsztaty z jedną z grup, na temat wdrażania narzędzi i nagle okazało się, iż na rynku nie ma pozycji, która zawierałaby wszystkie niezbędne informacje z interesującego mnie zakresu. To mnie skłoniło, żeby nie powiedzieć zmusiło, do własnoręcznego przygotowania potrzebnych mi materiałów.

Jednak materiały na jeden warsztat, to jeszcze nie książka.

To prawda, podobne sytuacje, powodowane potrzebą chwili, pojawiały się co jakiś czas. Stąd krok po kroku, takich opracowań było coraz więcej. Można powiedzieć, że przybywało ich wraz ze wzrostem liczby prowadzonych przeze mnie szkoleń i warsztatów. Oczywiście były przygotowywane z założenia pod warsztaty, czy ćwiczenia prowadzone w trakcie szkoleń, zatem mogły stanowić co najwyżej zalążek książki. W ciągu kilkunastu lat takich materiałów nagromadziło się dosyć dużo i..

No właśnie! I postanowiłeś napisać książkę ?

Dokładnie. Zresztą tak szybko jak postanowiłem ją napisać, tak szybko zrezygnowałem z tego pomysłu. W pracy konsultanta zawsze dzieje się coś ciekawego, a książka nie była dla mnie priorytetem. Tym bardziej, że  pewnym okresie nastąpiło zwiększenie zainteresowania rozwiązaniami lean i moje zadania tak się poukładały, iż musiałem przemieszczać się między Europą i Azją.

To chyba źle dla autora ?

Konsultanci zwykle mawiają „to zależy…”. Zatem cóż.. to zależy jak na to spojrzeć. Ja wolę zawsze dostrzegać pozytywy. Faktycznie, z punktu widzenia samego terminu wydania, został on znacznie przesunięty w czasie. Jednak z jednej strony, tak jak już wiesz, nie był to dla mnie priorytet. Jest tylu autorów, których sam z czystym sercem mogę polecić, także polskich, że nie ma o czym mówić. Z drugiej strony opóźnienie wpłynęło pozytywnie. Po prostu omówione w niej narzędzia poparte są większym doświadczeniem uzyskanym przy kolejnych wdrożeniach. A sam pomysł dojrzał. Nie chodzi przecież o to by napisać „cokolwiek”, ale by materiał był ciekawy dla czytelnika.

Mówisz, że materiał powinien być ciekawy, co to oznacza ?

Moim celem było napisanie książki, z której na co dzień może korzystać zarówno osoba rozpoczynająca przygodę z lean, jak i czytelnik posiadający już pewne doświadczenie i to bez względu czy zajmuje pozycje kierowniczą, czy operacyjną. Książka ma układ modułowy i nie musisz jej czytać „od deski do deski”. Wybierasz tylko narzędzia, które Cię interesują. Chodziło mi o to aby czytelnik nie odstawił jej na półkę zaraz po przeczytaniu, alb inaczej. Żeby ta półka była w zasięgu jego ręki na co dzień. Opracowując część merytoryczną zawarłem te materiały, które uważam za najbardziej użyteczne dla każdego, kto chciałaby zapoznać się z konkretnymi narzędziami

Czyli każdy coś w niej znajdzie ciekawego ? 

Taki jest cel, z tego powodu układ książki jest taki, a nie inny. Natomiast będą to już musieli ocenić sami czytelnicy. Mogę tylko powiedzieć, iż pierwsze informacje zwrotne od osób, które na bieżąco czytają i oceniają treść książki w trakcie pisania są bardzo pozytywne. Liczę zresztą na opinie zwrotne od samych czytelników. Lean to ciągłe doskonalenie, dlatego i tutaj na pewno też znajdzie się wiele do ulepszenia.

A nie sądzisz, że polski autor na tle autorów zagranicznych wypadnie blado ?

Wszytko zależy oczywiście od autora, ale od pewnego już czasu mam okazję poznawać zarówno rozwiązania lean stosowane na „zachodzie”, jak i samych konsultantów, którzy je wdrażają i wierz mi, nie mamy się czego wstydzić. Mamy w Polsce wielu doskonałych praktyków i ekspertów lean. Najlepszym dowodem niech będzie fakt, iż projekt realizowany przez zespół, któremu miałem okazję przewodzić zajął w 2016 roku pierwszego miejsce w konkursie Manufacturing Excellence, w którym startowały zespoły z praktycznie całej Europy. 

I ostatnie pytanie, jakie masz plany na 2018 rok ?

Cóż, na pewno praca nad książką. Planuję jej wydanie na wrzesień 2018. A w kwestiach ściśle zawodowych projekty w Europie oraz Tajlandii, Australii, a także wyjazd do Japonii

Dziękuję za rozmowę, Maja Gojtowska (www.gojtowska.com)

Ja również dziękuję, Jacek Kukiz

 

 

O PROJEKCIE - CZYLI DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA ?

 

SUPER PRAKTYCZNY ZESTAW NARZĘDZI LEAN!

 

Książka, napisana jest przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem we wdrożeniach LEAN w Polsce i na świecie. Szczególnie przeznaczona jest dla osób poszukujących zwięzłego i praktycznego opisu narzędzi LEAN. Opisy prowadzone są zrozumiałym językiem i zawierają liczne komentarze Autora. Pozycja jest przygotowana w  formie, umożliwiającej korzystanie z niej na co dzień. Będziesz do niej wracał wielokrotnie! Szczególnie polecana jest dla:

 

ADEPTÓW LEAN

Wchodzisz dopiero w świat LEAN, lub być może będziesz odpowiedzialny za wprowadzanie usprawnień, a może będziesz kierował warsztatami KAIZEN. Tu znajdziesz inspirację, opisy poszczególnych narzędzi z przykładami, a także gry, które mogą pomóc Ci w prowadzeniu warsztatów. Zwróć uwagę na rozdział o kolejności wdrażania poszczególnych narzędzi. Zyskaj przewagę na starcie!

 

STUDENTÓW I UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

Niedługo wejdziesz na rynek pracy. W książce znajdziesz niezbędne Ci informacje na temat narzędzi LEAN i ich zastosowania, dzięki czemu będziesz mógł zaskoczyć swoją wiedzą potencjalnego pracodawcę. Zaskocz swojego przyszłego pracodawcę!

 

PRACOWNIKÓW FIRM PRODUKCYJNYCH, USŁUGOWYCH I ADMINISTRACJI

Chciałbyś uporządkować swoją wiedzę o narzędziach LEAN, poczytać o ich zastosowaniach nie tylko na produkcji, ale w administracji i logistyce, a może wykorzystać na swoim stanowisku pracy lub w firmie ? Ta książka to świetny start do dalszego zgłębiania wiedzy!

 

KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ

Wdrażasz koncepcję LEAN lub planujesz takie wdrożenie i potrzebujesz zestawienia narzędzi dla poszczególnych etapów wdrożenia ? Chciałbyś przekazać wiedzę o narzędziach LEAN swoim pracownikom ? Wierzę, ze znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujących cię pytań!

 

PRAKTYKÓW LEAN

Na co dzień zajmujesz się wdrożeniami i szkoleniami z  zakresu LEAN. Potrzebujesz przystępnego opisu narzędzi dla uczestników szkleń czy warsztatów. Znajdziesz tu opisy większości niezbędnych narzędzi, zapoznanie się z nimi może być dobrym zadaniem domowym dla Twoich słuchaczy! 

 

                                                                                         

 

PIERWSZY INTERAKTYWNY PROJEKT !

 

Czasem stajemy w LEAN przed wydawałoby się nierozwiązywalnym problemem. Bo jak z jednej strony pogodzić papierowe wydanie książki i jednocześnie zapewnić możliwość aktualizacji narzędzi ? Jak można włączyć czytelników do dyskusji, przecież to tylko papier ? Jak sprawić, by w projekt włączyło się więcej osób niż sam autor ? Jak pomóc czytelnikom w ich konkretnych problemach ? Sprawdźmy, jak kody QR pomagają nam w LEAN. Zacznijmy DZIŚ!

 

 

O AUTORZE - CZYLI NIE KUPUJ KOTA W WORKU!

JACEK KUKIZ

 

Obecnie dyrektor LEAN na Europę jednego z czołowych dostawców rozwiązań dla przemysłu samochodowego, lotniczego oraz farmaceutycznego. Odpowiada za rozwój kultury LEAN w 20 lokalizacjach, do których należą zarówno Firmy Produkcyjne, jak i Centra Dystrybucji. Poprzednio odpowiedzialny za wdrożenie LEAN w jednej z firm przemysłu lotniczego. Wspierał transformacje firm zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Realizował projekty w Tajlandii, Chinach oraz Australii. W swojej karierze zawodowej wdrażał rozwiązania zarówno w firmach produkcyjnych, jak i usługowych, także w obszarach administracji i logistyki.  Prowadzi szkolenia oraz warsztaty z zakresu LEAN, jest autorem gier LEAN MANAGEMENT. Wykładowca akademicki.

Wierzy, że kluczem do osiągnięcia sukcesu są LUDZIE. Zwolennik zdrowego rozsądku!

Jeden z prowadzonych przez autora projektów zdobył pierwsze miejsce w EUROPIE w międzynarodowym konkursie LEAN: MANUFACTURING EXCELLENCE

 

Kilka pierwszych stron..

 

WIĘCEJ O AUTORZE

 

JACEK KUKIZ  od ponad 17 lat zajmuje się usprawnianiem procesów

produkcyjnych oraz usługowych.  Doświadczenie zbierał i wciąż zbiera

w trakcie pracy dla Polskich i zagranicznych firm związanych z przemysłem                                                                                                        

motoryzacyjnym, maszynowym oraz lotniczym.

 

Realizował projekty dla dostawców takich firm jak VOLVO

SAABBOEINGAIRBUSPININFARINA

 

Jest ekspertem we wdrażaniu usprawnień w obszarze całego SCM                                                                                                                                                                    

obejmującego planowanie materiałowe, planowanie produkcji, produkcję,

magazynowanie, procesy dostaw oraz wysyłek.

 

Obecnie odpowiada za obszar Lean w regionie EMEA  w jednej z firm

międzynarodowych.                                                                                                

             

 

       

 

 

DOŚWIADCZENIE W PRZEMYŚLE

 

Poznał specyfikę pracy kluczowych działów firmy jako kierownik

 

DZIAŁU ZAKUPÓW: od podstaw organizował pracę działu i jego struktury,       

odpowiadał za współpracę z dostawcami i planowanie dostaw materiałowych.

 

MAGAZYNÓWzarządzał nowoczesnymi magazyna mi, procesem przy

jęcia, wydania do celów produkcji, zwrotów, wysyłek do Klienta oraz 

przygotowywał i nadzorował inwentaryzacje, w których brało udział ponad 400 

osób.

 

LOGISTYKI: tworzył struktury, organizował procesy i procedury, przygotowywał

podległe obszary do certyfikacji ISO, OHSAS, TS, MMOG/LE.

 

INŻYNIERINGU: nadzorował proces przygotowania produkcji, layouty linii

produkcyjnych, utrzymanie ruchu  

 

                                                                                                                                           

 

 

 

PROJEKTY W EUROPIE I NA ŚWIECIE

 

 

Wdraża projekty w regionie EMEA: Polsce, Niemczech, Włoszech,

Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Serbii, Holandii

 

oraz w regionie APAC: Tajlandii, Chinach, Australii.

 

Wdrażał i utrzymywał kulturę LEAN, narzedzia lean oraz prowadził

liczne szkolenia oraz warsztaty dla pracowników wszytkich szczebli.

 

Koordynował wdrożenia systemów klasy ERP (SAP, BAAN, BPCS)

oraz kodów kreskowych.

 

 

Prowadził wykłady z Lean Management na jednej z Polskich uczelni wyższych.

 

 

 

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA 

 

2016  Jeden z projektów zdobywa pierwsze miejsce wśród

krajów CEE (Europy Środkowej i Wschodniej) w obszarze LOGISTYKI i SCM!

 

2016 Wystąpienie jako prelegent na konferencjach LEAN organizowanej

przez SLMP w Łodzi

 

2017 Wystąpienia jako prelegent na konferencjI GLOBAL EXCELLENCE

organizowanej przez Trio Conferences w Warszawie

 

2017 Nominacja na Auditora w konkursie Lean SLMP w Polsce

 

 

2018 Planowane wydanie książki

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.09.2018 22:10